Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Odlični borovi  (Posjeta: 20311 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gal

Odg: Odlični borovi
« Odgovori #30 : 22-10-2008, 12:41:46 »
Posuda po mjeri.... svašta tu stane  :surprised:
:nono: I ovaj tip uopće ne skuplja drva po nekim kriterijima da bi stvorio osnovu za kakvu takvu konkurenciju nama ostalim bonsaistima u Hrvatskoj. Ovo je promjera debla oko 35 cm, ne nebarija nego debla. Dobro pogledajte i vidite što se može od toga napraviti. Ja ne bih nikad takvo stabalo iskopao za sebe, jer mu je potencijal u najmanju ruku upitan, to drvo je vjerojatno odveženo za ogrijev, a pod krinkom bonsai materijala - naime to je tako veliko stablo. Sram ga bilo što je to napravio! Niti poštuje Prirodu, niti ljude koji ju istinski poštuju. Vrijeme je da se osvijesti i ne shvati da na taj način oskvrnjava šumu, a posebice bonsai kulturu i sve ono što ta kultura znači. Tako nešto mogu razumjeti samo ako to neko radi u komercijalne svrhe, ali za sebe.... ne znam... Ne čupajte drva iz krivih pobuda, više nego vam treba, jer drva i priroda vam ništa nije skrivila. Zamislite kakva je rupa ostala iza vađenja ovog drva, dva vepra bi legla u nju. Ovo je prestrašno!  :nono:

Offline Andrija Zokić

Odg: Odlični borovi
« Odgovori #31 : 22-10-2008, 12:44:57 »
Tako nešto mogu razumjeti samo ako to neko radi u komercijalne svrhe, ali za sebe....

 :histerical: :histerical: :histerical: Shit of the week! :histerical: :histerical: :histerical:

Tako zaista razmišljaju ljudi koji vade stabla ovako:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Odlični borovi
« Odgovori #32 : 22-10-2008, 13:00:06 »
... priroda vam ništa nije skrivila. Zamislite kakva je rupa ostala iza vađenja ovog drva, dva vepra bi legla u nju. Ovo je prestrašno!  :nono:

Stvarno apsolutnoprestrašno  :idiot:  :ludilo:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Odlični borovi
« Odgovori #33 : 22-10-2008, 13:01:10 »
Tako zaista razmišljaju ljudi koji vade stabla ovako:

 :nono: Moj Bože  :nails:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Odlični borovi
« Odgovori #34 : 28-10-2008, 15:43:48 »
Mislim da je ovo bor od Randya Knighta....
Pajcek jedan mali... buci, buci....