Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Novo nalazište medunca - Quercus pubescens  (Posjeta: 5571 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Novo nalazište medunca - Quercus pubescens
« : 19-09-2008, 22:01:01 »
Prekrasni su i ima ih najrazličitijih iskrivljenih oblika. Pravi zmajevi na planini.

http://sandevbonsai.blogspot.com/2008/09/quercus-pubescens-hrast-medunac.html

Što će biti kopanjaaaaa....

Offline Aleksa

Odg: Novo nalazište medunca - Quercus pubescens
« Odgovori #1 : 19-09-2008, 22:11:39 »
Ne vide se bas na slikama dobro ali mi ovako, djeluju skroz ok. Imaju i koru i sve...  :whoot:

Vi imate srece sa tim hrastovima, vadite ih sa sitnim korijenjem, sto ovi primorski hrastovi nemaju. Ne znam je li u pitanju druga vrsta ili šta već, ali je ovamo nemoguće izvaditi hrast sa žilicama. Svi imaju dugo, debelo korijenje.  :zbunjen:

Offline Marija

Odg: Novo nalazište medunca - Quercus pubescens
« Odgovori #2 : 19-09-2008, 22:16:24 »
Vi imate srece sa tim hrastovima, vadite ih sa sitnim korijenjem, sto ovi primorski hrastovi nemaju. Ne znam je li u pitanju druga vrsta ili šta već, ali je ovamo nemoguće izvaditi hrast sa žilicama. Svi imaju dugo, debelo korijenje.  :zbunjen:
Da, da!
To je sve toliko slično da nema pojma koji su:  kitnjak/lužnjak/medunac  :question:
Ovi naši nemaju korjenovu balu blizu deblu. Može se naći zdepastih primjeraka sa fantastičnom korom .... ali privremeno smo odustali od njih ....

najvjerovatnije će ih trebati zakorjenjivati  :tup:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Novo nalazište medunca - Quercus pubescens
« Odgovori #3 : 19-09-2008, 22:19:26 »
Vi imate srece sa tim hrastovima, vadite ih sa sitnim korijenjem, sto ovi primorski hrastovi nemaju. Ne znam je li u pitanju druga vrsta ili šta već, ali je ovamo nemoguće izvaditi hrast sa žilicama. Svi imaju dugo, debelo korijenje.  :zbunjen:
Da, da!
To je sve toliko slično da nema pojma koji su:  kitnjak/lužnjak/medunac  :question:
Ovi naši nemaju korjenovu balu blizu deblu. Može se naći zdepastih primjeraka sa fantastičnom korom .... ali privremeno smo odustali od njih ....

najvjerovatnije će ih trebati zakorjenjivati  :tup:

Ni ja ih uopšte ne razlikujem. Listam juče Šilićev atlas i gledam 5 različitih vrsta hrastova redom, a svi mi djeluju skroz isto...  :dunno:  Jedino česvinu prepoznajem!  :mdr:


Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Novo nalazište medunca - Quercus pubescens
« Odgovori #4 : 19-09-2008, 22:37:24 »
Bez obzira na količinu korijena, čini mi se da su dosta razmaženi. Iako su bale korijena prilično kompaktne, krepaju iz ko zna kojeg razloga.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Novo nalazište medunca - Quercus pubescens
« Odgovori #5 : 19-09-2008, 22:38:41 »
Idem spavat. Moramo se sutra ranije dići, idemo na SRP. Javim kako je bilo.

Offline Andrija Zokić

Odg: Novo nalazište medunca - Quercus pubescens
« Odgovori #6 : 19-09-2008, 22:49:07 »
Ja sam bio uvjeren da je pubescens vrsta koja raste samo u primorju ... nije bitno, bitno da zanimljivo izgledaju! Sretno sa pronalaženjem muga!
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Aleksa

Odg: Novo nalazište medunca - Quercus pubescens
« Odgovori #7 : 19-09-2008, 22:54:43 »

Šilić kaže:

Nastanjuje područja sa suhom i toplom submediteranskom i mediteranskom klimom, ali zalazi duboko u kontinent. Pretežno živi na suhom i plitkom skeletnom zemljištu, na toplijim ekspozicijama.