Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Chopstick - štapić za zbijanje supstrata  (Posjeta: 49568 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Andrija Zokić

Chopstick - štapić za zbijanje supstrata
« : 22-09-2008, 10:36:38 »
Ovu sezonu smo prvi put napravili Chopstick (štapić za sadnju) od bambusa. Prije uopće nismo koristili chopstick i onda su se dešavale rupe sa zrakom u kojem se korijenje suši. Nisam bio zadovoljan sa bambusom jer stalno zapinje među korijenje pri radu, i brzo se oštetio. Trebalo bi napraviti glatki chopstick od kroma da ne hvata ruzinu ... kao ovaj od Waltera. Meni se to čini kao alatka koju svaki bonsaista mora imati.

> Chopsticks: Bonsai’s Most Versatile Tool
> Discussing - "Chopsticks: Bonsai’s Most Versatile Tool"
> The mugo with lots of bizarre deadwood -part 4
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Chopstick - štapić za zbijanje supstrata
« Odgovori #1 : 22-09-2008, 10:42:24 »
Da, nevjerovatno je koliko se s njim kvalitetnije zbije pomice .... a time i bolje učvrsti stabalce.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Odg: Chopstick - štapić za zbijanje supstrata
« Odgovori #2 : 22-09-2008, 11:25:04 »
...bezveze! Ja doma ima 200-tinjak predebelih, nezašiljenih štapića za ražnjiće i za svaku sadnju uzimam novi, ekološki, sterilni štapić koju nakom uporabe bacim!  :dipl:

Offline Andrija Zokić

Odg: Chopstick - štapić za zbijanje supstrata
« Odgovori #3 : 22-09-2008, 11:36:44 »
...bezveze! Ja doma ima 200-tinjak predebelih, nezašiljenih štapića za ražnjiće i za svaku sadnju uzimam novi, ekološki, sterilni štapić koju nakom uporabe bacim!  :dipl:

Štreberu! :dipl:
Mi smo ovu sezonu koristili i tanku špicu za kamen. Ona mi je bila bolja od bambusa zbog toga jer bolje prolazi kroz zemlju nego bambus, zbog svoje glatkoće i težine. Problem je kod nje što se prenaglo sužava i malo je predebela.
Mislim da ovo HRAM majstoru ne bi bio nikakvi problem za napravit.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Chopstick - štapić za zbijanje supstrata
« Odgovori #4 : 22-09-2008, 11:39:52 »
Mislim da ovo HRAM majstoru ne bi bio nikakvi problem za napravit.

Treba otići do Peveca .... kupit neki šipku debljine koja odgovara i malo je skratit i zašiljit.... mislim da nema potrebe tlačit Majstora s ovim....

Pitaj Radu popodne ...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: Chopstick - štapić za zbijanje supstrata
« Odgovori #5 : 22-09-2008, 11:48:50 »
...bezveze! Ja doma ima 200-tinjak predebelih, nezašiljenih štapića za ražnjiće i za svaku sadnju uzimam novi, ekološki, sterilni štapić koju nakom uporabe bacim!  :dipl:

s drvenim štapićem nije isti efekt kao zbijanje težim metalnim štapom ....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Chopstick - štapić za zbijanje supstrata
« Odgovori #6 : 22-09-2008, 12:04:53 »
Mislim da ovo HRAM majstoru ne bi bio nikakvi problem za napravit.

 :tup:  :tup:  :tup:
Majstor več ima nacrt, no zaboravili smo i on i ja  :tup:  :tup:   :tup:
Ah taj yamadori lov....pamet mi je popil  :mdr:

Offline gal

Odg: Chopstick - štapić za zbijanje supstrata
« Odgovori #7 : 22-09-2008, 12:25:00 »
...bezveze! Ja doma ima 200-tinjak predebelih, nezašiljenih štapića za ražnjiće i za svaku sadnju uzimam novi, ekološki, sterilni štapić koju nakom uporabe bacim!  :dipl:

s drvenim štapićem nije isti efekt kao zbijanje težim metalnim štapom ....
...e sad sadimo li ili gradimo cestu? Baš me zanima kako prolazi sitno korjenje izpod tog tupog štemajzlina?!  :tup:

Offline Marija

Odg: Chopstick - štapić za zbijanje supstrata
« Odgovori #8 : 22-09-2008, 12:28:34 »
...e sad sadimo li ili gradimo cestu? Baš me zanima kako prolazi sitno korjenje izpod tog tupog štemajzlina?!  :tup:
.... radi se lakano i nježno, a tamo gdje ima korijenje ne ide se direkt u njega .... to je valjda jasno ... ako se sjećaš stabla/drvene kutije su nam velike i nabijajući zemlju sa štapićima za ražnjiće bi nam trebalo 7 dana ....

Ne kužim čemu skepsa .... ne radi se o nekom šminkeraju (iako izbor kroma kao materijala - malo to i jest), nego o zaista potrebnom OSNOVNOM alatu.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Odg: Chopstick - štapić za zbijanje supstrata
« Odgovori #9 : 22-09-2008, 14:55:00 »
...e sad sadimo li ili gradimo cestu? Baš me zanima kako prolazi sitno korjenje izpod tog tupog štemajzlina?!  :tup:
.... radi se lakano i nježno, a tamo gdje ima korijenje ne ide se direkt u njega .... to je valjda jasno ... ako se sjećaš stabla/drvene kutije su nam velike i nabijajući zemlju sa štapićima za ražnjiće bi nam trebalo 7 dana ....

Ne kužim čemu skepsa .... ne radi se o nekom šminkeraju (iako izbor kroma kao materijala - malo to i jest), nego o zaista potrebnom OSNOVNOM alatu.
...kaj se opravdavaš, ja se samo šalim  :hihihi: , ja inaće recimo kaj se alata tiće ne štedim, recimo onaj stol vrtilica mi je prejedostavan/jeftin ja si to zamišljam na hidrauliku, sa el. motorom, regulacijom br. okretaja i daljinskim upravljaćem ... u najmanju ruku  :loco:

Offline Aleksa

Odg: Chopstick - štapić za zbijanje supstrata
« Odgovori #10 : 22-09-2008, 14:57:17 »
...e sad sadimo li ili gradimo cestu? Baš me zanima kako prolazi sitno korjenje izpod tog tupog štemajzlina?!  :tup:
.... radi se lakano i nježno, a tamo gdje ima korijenje ne ide se direkt u njega .... to je valjda jasno ... ako se sjećaš stabla/drvene kutije su nam velike i nabijajući zemlju sa štapićima za ražnjiće bi nam trebalo 7 dana ....

Ne kužim čemu skepsa .... ne radi se o nekom šminkeraju (iako izbor kroma kao materijala - malo to i jest), nego o zaista potrebnom OSNOVNOM alatu.
  ja si to zamišljam na hidrauliku, sa  daljinskim upravljaćem ... u najmanju ruku  :loco:

... Sto mi ovo zvuci poznato....  :tlab:

Offline Marija

Odg: Chopstick - štapić za zbijanje supstrata
« Odgovori #11 : 22-09-2008, 15:02:31 »
...kaj se opravdavaš, ja se samo šalim  :hihihi: , ja inaće recimo kaj se alata tiće ne štedim, recimo onaj stol vrtilica mi je prejedostavan/jeftin ja si to zamišljam na hidrauliku, sa el. motorom, regulacijom br. okretaja i daljinskim upravljaćem ... u najmanju ruku  :loco:

.... da, da,  baš sam nekidan rekla Andriji da nam fali samo daljinski za stol :jezik:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Chopstick - štapić za zbijanje supstrata
« Odgovori #12 : 22-09-2008, 15:10:50 »
Jučer Rade (prijatelj bonsaista) došao kod nas i gledamo zajedno tršlju na stolu rotiralici ... kaže on, samo nedostaje daljinski pa da možeš rotirati iz fotelje. :hihihi:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Chopstick - štapić za zbijanje supstrata
« Odgovori #13 : 22-09-2008, 15:11:49 »
može se i to...ako ima interesa  :dipl:

Offline Aleksa

Odg: Chopstick - štapić za zbijanje supstrata
« Odgovori #14 : 22-09-2008, 15:18:57 »
može se i to...ako ima interesa  :dipl:

U glavi već imam novi HRAM patent... Sto okretalica sa kabelom koji izviruje iz jedne noge, motorom i daljinskim upravljacem....  :svetac: