Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Bonsai dobio, u problem upao...  (Posjeta: 5788 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kopec

Bonsai dobio, u problem upao...
« : 02-10-2008, 19:12:22 »
Bok ! Imam 19 godina i dobio sam bonsai drvce za rođendan. Imam nekoliko pitanja i nadam se da ću dobiti svu potrebnu pomoć da moje drvce preživi...

Prvo, drvce je kupljeno u nekoj cvjećarnici i neznam koje je vrste.
Listovi su mu svijetlo zeleni,oblika poput onih od živice samo tanji. Malo su zupčasti.

Dosta je razgranato i ima svega po njemu, od malih do velikih grančica i listova. Nakon što sam vidio ovdje nekoliko slika zapitao sam se da nije ovo moje samo nešto prodano pod bonsai a zapravo je obićan grm posađen u plitku posudu??? Uglavnom, objavim sliku u sljedećem postu pa vi pomozite ako možete...

Pozdrav i unaprijed hvala...
Od nečega se mora početi, zar ne ???

Offline Aleksa

Odg: Bonsai dobio, u problem upao...
« Odgovori #1 : 02-10-2008, 19:47:36 »
Nakon što sam vidio ovdje nekoliko slika zapitao sam se da nije ovo moje samo nešto prodano pod bonsai a zapravo je obićan grm posađen u plitku posudu???

... Prava je rijetkost da početnik sam dođe do ovog zaključka!  :smile: 

Ta kupovna, komercijalna drva nisu pravi bonsai, ona su uzgajana i dopingovana samo da bi se prodala i nemaju nikakvu umjetničku vrijednost.... Vjerujem da je u pitanju Kineski brijest, Ligustrum ili Serissa. Imas na forumu uputstva za uzgoj ali ne ocekuj previse posto ih je tesko odrzati u zivotu i prije ili kasnije vecina uvene.... 

Takođde ćeš na forumu naći dosta informacija o uzgoju pravih bonsaija...  ;)

Offline Kopec

Odg: Bonsai dobio, u problem upao...
« Odgovori #2 : 02-10-2008, 22:54:22 »
Hvala na pohvali.. ;)

Sjetio sam se da je na etiketi pisalo samo da je uvežen iz nizozemske, nije kanabis  ;)

Nego... Sad kad imam ovaj, a i prije sam se zanimao za bonsai, možda mi netko može savjetovati gdje i kako u prirodi naći neku pogodnu biljku koju bi s vremenom uspio održati i kako ju izvaditi iz zemlje?
Pročitao sam negdje da je sad pravo vrijeme za to (jesen), i da bih trebao naći neko manje drvo pa ga posjeći i izvadit ga u posudu, ili se ostavlja u priridi?? Neznam... I ako je tako, trebam li rez premazati s nečim? Inaće, iz Slavonije sam pa sam pomislio na hrast ili tako nešto...

Da skratim, volio bih neki savjet o samom početku početka, odabiru, vađenju iz zemlje i td...

Hvala...
Od nečega se mora početi, zar ne ???

Offline Marija

Odg: Bonsai dobio, u problem upao...
« Odgovori #3 : 03-10-2008, 08:06:27 »
Nego... Sad kad imam ovaj, a i prije sam se zanimao za bonsai, možda mi netko može savjetovati gdje i kako u prirodi naći neku pogodnu biljku koju bi s vremenom uspio održati i kako ju izvaditi iz zemlje?

Evo o vađenju:
Aleksin članak - >Yamadori najbolja tehnika
i jedan moj - >Vadjenje iz prirode

Sad ti je teško ovako sve što ti treba sažeti u par rečenica .... istražuj malo po forumu, dosta toga je već rečeno, pa pogledaj a onda pitaj što te zanima...

Dobrodošao na forum  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: Bonsai dobio, u problem upao...
« Odgovori #4 : 03-10-2008, 08:13:56 »
S obzirom da je rano proljeće bolje za vađenje od jeseni imaš dovoljno vremena sve proučiti. Ovdje na forumu imaš štošta, a ako se služiš engelskim ima odlična stranica sa dobrim savjetima na 'bonsai 4 me'.
Vidim da te je Aleksa odmah otuširao kak će ti kupljeni bonsai 'krepati'. Ne mora tako biti, ovisi u kakvom je stanju. Stavi fotku.

Offline Kopec

Odg: Bonsai dobio, u problem upao...
« Odgovori #5 : 04-10-2008, 15:00:11 »
Evo napunio sam baterije pa sam ga fotografirao. Držim ga u sobi na zvučniku pa sad...
Vi recite vaše mišljenje...
Nadam se da ćete prepoznati koja je to biljka i da ćete me znati savjetovati kako da ju održim na životu...

Hvala...
Od nečega se mora početi, zar ne ???

Offline Kopec

Odg: Bonsai dobio, u problem upao...
« Odgovori #6 : 04-10-2008, 15:18:27 »
Drvce
Od nečega se mora početi, zar ne ???

Offline Kopec

Odg: Bonsai dobio, u problem upao...
« Odgovori #7 : 04-10-2008, 15:27:10 »
Krošnjica...
Od nečega se mora početi, zar ne ???

Offline Kopec

Odg: Bonsai dobio, u problem upao...
« Odgovori #8 : 04-10-2008, 15:29:09 »
Listić...
Od nečega se mora početi, zar ne ???

Offline potala

Odg: Bonsai dobio, u problem upao...
« Odgovori #9 : 07-10-2008, 09:55:45 »
bok svima! i ja sam jučer dobilia ovakav bonsaić.samo je malo ružniji od ovog tvog. pa ako bi netko mogao nešto reči o njemu...

isto sam početnik u svemu ovome.hvala!