Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Zaljevanje  (Posjeta: 25771 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Zaljevanje
« Odgovori #30 : 19-09-2014, 09:31:32 »
Drvo se vjerojatno tako privikne,samo ne voli valjda prevrući a ujedno i vlažni korjen.Koliko su isto naprimjer hrastovi u Lonjskom polju pod vodom.Pa uspjevaju dobro i zdravi su.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Zaljevanje
« Odgovori #31 : 19-09-2014, 21:22:50 »


eto....počet ću i gljivariti !!!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Zaljevanje
« Odgovori #32 : 21-05-2015, 16:45:00 »
 :molitva: eto...opet ću biti jedina kojoj je prdnulo drvce od previše zalijevanja !!  Badava i velika rupa na posudi ! Prdnuo pinus nigra Lara od Vrgoća :svetac:...Radovan ga prebacio preko ramena na tursko groblje !! :like:

Offline jurica

Odg: Zaljevanje
« Odgovori #33 : 21-05-2015, 17:31:43 »
Ja ti borove zalijevam usred ljeta kad su najveće žege svaki drugi dan , a prije i poslije  (proljeće i jesen ) ponekad samo jednom tjedno tj. kad supstrat bude sušlji od samog baruta.
Ja radim po sistemu Borovi = malo vode i puno hranjiva ,za sada ono što je preživilo prve dvije godine nije mi ni odapelo.

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Zaljevanje
« Odgovori #34 : 21-05-2015, 18:01:05 »
a ja svoje borove....kak i kad sve ostalo !!  OK...stajem na loptu Jurice !  Hvala Jurica !

Offline brko

Odg: Zaljevanje
« Odgovori #35 : 21-05-2015, 18:53:24 »
  Lilia ,bor ti ni zagorac on može biti i žejen par dana ,ja moje zalijem ko i jurica tek kad vidim da je moj supstrat malo suh od gore i hvala bogu ide za sad sasvim dobro.bolje mu je da je malo žedan neg da mi se utopi ,no zato hrastove držim tako reć u blatu a oni to baš vole,neznam kak ih drže oni ćiji su u supstratu no ovaj moj baš lijepo tjera a onaj što sam mudrvo ošo papa,a to ti je tak ovisi od drveta do drveta...

Offline zen

Odg: Zaljevanje
« Odgovori #36 : 21-05-2015, 20:17:05 »
Čudno da je bor kihnuo, mislim nije yamadori? Ja svoje zalijevam od kad je krenulo ovo toplije vrijeme skoro svaki dan , a i obilno ih gnojim  chicken shitom. Nalaze se u gotovo čistom supstratu bez dodatka treseta. Jesi možda rezala ovogodišnje izboje ili presađivala?

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Zaljevanje
« Odgovori #37 : 21-05-2015, 20:53:05 »
Zen...nije yamadori...već mali bor u tegli !!  Ali.. :mad2:  Nisam rezala izboje....al sam ga prebacila u trening posudu ...samo ga prebacila bez diranja korjenja i okolo stavila substrat da popunim posudu !!

Offline zen

Odg: Zaljevanje
« Odgovori #38 : 21-05-2015, 21:26:20 »
Hmm, nije da sumnjam u vještinu sadnje, ali jesi dobro nabila supstrat oko korijena, tako da ne zaostaju džepići s zrakom? I jesi li dobro biljku u posudi učvrstila ? Ako si to sve dobro napravila, zbilja ne vidim razloga da se drvo samo po sebi osušilo  :dunno:

Offline brko

Odg: Zaljevanje
« Odgovori #39 : 22-05-2015, 13:08:36 »
  -nema zalivanja ovih dana ,kišica rominja da je milina drvca uživaju ,kao da dišu na ovoj svježini ,bukvicaLiliin dar sve treperi kao da se šepuri :love: ,a grabovi bujaju ko salata ,neznam šta je lilia radila ,ali drvca koja su stigla prek međimurjasu pop..divljala kako tjeraju grane ,grab od sanjina i zelenika od jurice se nevide od lišća :yupi: .
baš lijepo što kiši ovako lagano ,bar nema problema oko zalivanja ,nadam se da je tako i kod vas ostalih :mdr:.

Offline alexhor

Odg: Zaljevanje
« Odgovori #40 : 23-05-2015, 16:40:07 »
Zalijeva itekako brko, čak previše, imao cam mali bazen u dvorištu, tek se sad voda povukla. Ali da drvima paše, paše im. Jedino im ne paše temperatura.
Ako se pojavi Adrian, da pitam, što kaže bor na 5 dana kiše bez prekida? Ne trebam ga valjda stavljati pod strehu da se ne utopi....ili? :nails:

Offline brko

Odg: Zaljevanje
« Odgovori #41 : 23-05-2015, 19:51:00 »
Zalijeva itekako brko, čak previše, imao cam mali bazen u dvorištu, tek se sad voda povukla. Ali da drvima paše, paše im. Jedino im ne paše temperatura.
Ako se pojavi Adrian, da pitam, što kaže bor na 5 dana kiše bez prekida? Ne trebam ga valjda stavljati pod strehu da se ne utopi....ili? :nails:

--niš se ne brini alexor bit će tvoj bor ok ,ocijedi seon kad kiša stane ,ja sam moje jednom zaboravio cijelu noć u vodi :ashamed: i bilo je poslije sve oko samo sam par sati nagnio posudu da se bolje ocijedi a moji su u zemlji a tvoj u supstratu .
  bez brige dobro je njega adrian upakovo :smile:.



Offline Adrian

Odg: Zaljevanje
« Odgovori #42 : 24-05-2015, 10:25:06 »
  ...bez brige dobro je njega adrian upakovo :smile:.....

Samo pazi da se u ljeti posudica previše ne zagrije. Bolje ih je 3 x dnevno zalijati - OHLADITI - nego skuhati korijen.

Offline Adrian

Odg: Zaljevanje
« Odgovori #43 : 17-07-2015, 05:57:41 »
Iz vlastitog iskustva samo da napomenem kako u ove dane kad je stalno preko 30 °C ne zalijevamo da bi korijen imao vlagu već daleko više da ohladimo supstrat i korijen. Znači ne tu i tam dolijevati, već kad se ide zalijevati mora uvijek voda procuriti kroz posudu.
Baš jučer sam morao usporediti to dolijevanje sa "DINSTANJEM". Kad dinstaš meseko, isto imaš izvor topline i stalno polako dolijevaš vodu. Da ne bi bilo za večeru dinstani korijen Silvestrisa.....

Offline Helio

Odg: Zaljevanje
« Odgovori #44 : 18-07-2015, 12:43:28 »
Ako ti dosadi dinstano, uvijek možeš svratit na PEČENO tu.  Servirano tri puta dnevno.
A sad natrag na plažu,ostavio neke Dankinje zbog mugača. Kakav bonsai entuziast  uglystupid

Ništa bar se jedna ponudila da će doć pomoć i vidit zašto ja to stalno odlazim i vraćam se  :tlab: :svetac: