Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Prijedlozi za formiranje juniperusa  (Posjeta: 36548 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marinko beg

Odg: Formiranje
« Odgovori #15 : 24-01-2007, 23:05:33 »
Nije lose,samo treba tu krosnju na vrhu okrenut na lijevo.Ovako drvo nema balans;izgleda da sve skupa s jinom pada na desnu stranu.

Ima on tezinu na lijevoj strani jer se stablo dramaticno savija i vuce ga u livo, zatim tu je i jin koji vuce na lijevu stranu a i krosnja mada ide na desnu na lijevoj je najgusca.
Definitivno se na ovome jos da poraditi ali to mi je prva impresija u 10min napravljena.
Kad bi se krosnja liivo malo produzila,bilo bi jos bolje.Onda bi tvoja kreacija sigurno bila bolja od moje.U svakom slucaju cestitam jer ocito imas oko za balans.
Cheers M

Offline marinko beg

Odg: Formiranje
« Odgovori #16 : 24-01-2007, 23:32:49 »

Da ti pravo kažem, drvo me uopće ne imspirira. Vjerojatno zbog toga što je fotka, da ga vidim u živo možda bih i radio nešto na njemu. Nedostaje mi dubina. Ja i inače ne znam crtati tako da je i to razlog.
Možda netko nacrta nešto.
A tako,ne inspirira te!To je zato sto si ti zapravo pocetnik,da nisi itekako bi te inspiriralo.Zato tebe sjemenke inspiriraju! :rofl: :rofl: :rofl:

Offline Andrija Zokić

Odg: Prijedlozi za formiranje juniperusa
« Odgovori #17 : 25-01-2007, 07:38:06 »
Još jedan detalj kada govorimo o ravnoteži. Postoji pravilo koje kaže kako vrh stabla mora biti u ravnini sa dnom. Na mojoj montaži toga nema, već je vrh isto više pomaknut u lijevo, tako da je to još jedan detalj koji ga vizulno priteže na lijevu stranu.
Pravilo o zamišljenoj liniji od vrha do dna stabla jako podsjeća na pravilo "kontrapost" koje su ustanovili Grci (5.st.pr.kr.), gdje vrh glave mora biti u ravnini sa petom da bi se dobila ravnoteža ali i opuštenost tijela.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Prijedlozi za formiranje juniperusa
« Odgovori #18 : 25-01-2007, 07:52:19 »
Stablo Waltera Palla ne poštuje pravilo poklapanja vrha sa dnom, pa je sa drugim detaljima uspostavio ravnotežu, ali i razigranost…
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Prijedlozi za formiranje juniperusa
« Odgovori #19 : 25-01-2007, 07:52:47 »
Drugi bonsai je djelo Maura Stembergera, koji poštuje pravilo te njegov bonsai djeluje opuštenije od Pallovog.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Odg: Formiranje
« Odgovori #20 : 25-01-2007, 09:54:58 »

Da ti pravo kažem, drvo me uopće ne imspirira. Vjerojatno zbog toga što je fotka, da ga vidim u živo možda bih i radio nešto na njemu. Nedostaje mi dubina. Ja i inače ne znam crtati tako da je i to razlog.
Možda netko nacrta nešto.
A tako,ne inspirira te!To je zato sto si ti zapravo pocetnik,da nisi itekako bi te inspiriralo.Zato tebe sjemenke inspiriraju! :rofl: :rofl: :rofl:

Meni ovo zvuči prilično grubo i pitam se da li ti je bila namjera uvrijediti? 

Offline Marija

Odg: Formiranje
« Odgovori #21 : 25-01-2007, 10:59:49 »
A tako,ne inspirira te!To je zato sto si ti zapravo pocetnik,da nisi itekako bi te inspiriralo.Zato tebe sjemenke inspiriraju! :rofl: :rofl: :rofl:

Marinko, morat ću te upozoriti - jer i meni ovo liči na uvredu, a za tim nema potreba i nije u skladu sa atmosferom na forumu, koji je pokrenut radi povezivanja i kontakata među bonsaistima. Nije se lijepo rugati nikome, a posebno ne početnicima (inače Zoran - BonsaiZG nije početnik!) i ako tako nastaviš morat ću ti brisati postove ... :rules: Osim toga svi bonsai majstori su jednom bili početnici .... a i ti isto tako ....

Komunikacija svake vrste dolazi u obzir, konfrotiranje mišljenja i sl, ali naravno bez uvreda ....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline marinko beg

Odg: Prijedlozi za formiranje juniperusa
« Odgovori #22 : 25-01-2007, 13:13:21 »
Drugi bonsai je djelo Maura Stembergera, koji poštuje pravilo te njegov bonsai djeluje opuštenije od Pallovog.
Odgovor je jednostavan;u moyogi stilu to pravilo mora da se postuje,ali na primjeru Waltera,kod takvog stila je isto pravilo nemoguce primjenit,zato sa ravnoteza uspostavlja pomakom drva na lijevu stranu vaze.Sta se tice maura dobro ga poznajem.Prije par mjeseci je odrzao demo u nasem klubu.
Cheers M

Offline marinko beg

Odg: Formiranje
« Odgovori #23 : 25-01-2007, 13:34:24 »
A tako,ne inspirira te!To je zato sto si ti zapravo pocetnik,da nisi itekako bi te inspiriralo.Zato tebe sjemenke inspiriraju! :rofl: :rofl: :rofl:

Marinko, morat ću te upozoriti - jer i meni ovo liči na uvredu, a za tim nema potreba i nije u skladu sa atmosferom na forumu, koji je pokrenut radi povezivanja i kontakata među bonsaistima. Nije se lijepo rugati nikome, a posebno ne početnicima (inače Zoran - BonsaiZG nije početnik!) i ako tako nastaviš morat ću ti brisati postove ... :rules: Osim toga svi bonsai majstori su jednom bili početnici .... a i ti isto tako ....

Komunikacija svake vrste dolazi u obzir, konfrotiranje mišljenja i sl, ali naravno bez uvreda ....
Jeste Marijo,zvuci kao uvreda,somo ja sam u ovome Topic-u trazio kreativnost a ne komentare poput"Uopce me ne impresionira,nedostaje mi dubina"ili ono"Nebi se stel mesat,idem se bolje posvetit sjemenkama,sadnicama..."Nedostaje dubina ha?Mozda on ni nezna da ovo drvo jos nije formirano.A on se ne bi htio mesat,kao "nije nista specijalno".Covjek je platio preko petsto eura za ovaj import iz Japana ali nije nista specijalno.Pa svaka cast,ja stvarno nisam znao da je u Zagrebu bonsai nivo tako visok.
Ja se izvinjavam ako sam neke na ovome forumu sokirao,ali to je na zapadu sasvim normalno.Uostalom mogu samo da kazem da je ovo internacionalni forum na engleskom da bi Zoran puno gore prosao.Umjesto samo jednoga napali bi ga jos najmanje desetoro.
Cheers M

Offline Andrija Zokić

Odg: Prijedlozi za formiranje juniperusa
« Odgovori #24 : 25-01-2007, 14:49:51 »
Odgovor je jednostavan;u moyogi stilu to pravilo mora da se postuje,ali na primjeru Waltera,kod takvog stila je isto pravilo nemoguce primjenit,zato sa ravnoteza uspostavlja pomakom drva na lijevu stranu vaze.

Upravo tako :glasses:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Formiranje
« Odgovori #25 : 25-01-2007, 15:07:39 »
Covjek je platio preko petsto eura za ovaj import iz Japana ali nije nista specijalno.Pa svaka cast,ja stvarno nisam znao da je u Zagrebu bonsai nivo tako visok.

To meni vise govori o dobrim plaćama u Belgiji nego o visokom bonsai nivou :lol:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline marinko beg

Odg: Formiranje
« Odgovori #26 : 25-01-2007, 15:19:46 »
Covjek je platio preko petsto eura za ovaj import iz Japana ali nije nista specijalno.Pa svaka cast,ja stvarno nisam znao da je u Zagrebu bonsai nivo tako visok.

To meni vise govori o dobrim plaćama u Belgiji nego o visokom bonsai nivou :lol:
Jeste,ali kad se bavis na visokom nivou,normalno je da je i materjal skuplji.Ako ne vrhunski materijal se moze nabaviti bez da puno kosta,a to je u obliku yamadorija.Problem je kao u Hrvatskoj ovdje rijetko tko iskopava yamadorije,i to zbog dva razloga;prvo,treba poc u planine a one su daleko(900 km od odavde)drugo,nije to samo tako.treba ipak imat tehniku iskopavanja,pogotovo na kamenitom terenu,i isto tako tehniku zapakiranja zemlje skupa sa zilama.Ja sam imao srecu da sam tehniku naucio od profesionalaca.

Offline Marija

Odg: Formiranje
« Odgovori #27 : 25-01-2007, 15:36:07 »
Jeste,ali kad se bavis na visokom nivou,normalno je da je i materjal skuplji.Ako ne vrhunski materijal se moze nabaviti bez da puno kosta,a to je u obliku yamadorija.Problem je kao u Hrvatskoj ovdje rijetko tko iskopava yamadorije,i to zbog dva razloga;prvo,treba poc u planine a one su daleko(900 km od odavde)drugo,nije to samo tako.treba ipak imat tehniku iskopavanja,pogotovo na kamenitom terenu,i isto tako tehniku zapakiranja zemlje skupa sa zilama.Ja sam imao srecu da sam tehniku naucio od profesionalaca.
Za yamadori ne treba nužno ići u planine .... jer je tamo druga klima pa ako tražiš neku biljku koja nije iz kontinentalne klime .... nećeš je naći. Tamo nema masline, somine, zelenike, tršlje, planike ....

Andrija i ja uglavnom bonsaije vadimo iz krša ... teško je ali ne i nemoguće! Imam skoro 10 godina iskustva vađenja iz prirode imamo "tehniku" - ako ćemo je tako nazvati - iako mislim da tehnika ne postoji....
Treba znati i imati volje štemati kamen po par sati... učili smo na vlastitim greškama, jer ovdje bonsai profesionalaca nema - uopće malo ljudi išta zna o bonsaima...

Svi naši bonsai su isključivo izvađeni iz prirode .... to je jednostavno način koji volimo i nikada ne bi kupili stablo...

Netko može kupiti sliku od Van Gogha imati je zidu, ali ipak se ne može pohvaliti da je naslikao.... :smile: - on je samo kolekcionar a ne umjetnik.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline marinko beg

Odg: Formiranje
« Odgovori #28 : 25-01-2007, 16:47:07 »
Za yamadori ne treba nužno ići u planine .... jer je tamo druga klima pa ako tražiš neku biljku koja nije iz kontinentalne klime .... nećeš je naći. Tamo nema masline, somine, zelenike, tršlje, planike ....

Andrija i ja uglavnom bonsaije vadimo iz krša ...   
Kod nas nema druge jer mi nemamo krsa,u alpama se vadi uglavnom;Pinus,mugo,silvestris,nigra-austriaca,larix decidula,juniperus kommunis,juniperus sabina...
Svaka vama cast,znam ja dobro sta znaci kopati po krsu,muke mu jezeve  :grrrrrr:ali se isplati.Barem se vidi po vasim maslinama. :glasses:

Offline Marija

Odg: Formiranje
« Odgovori #29 : 25-01-2007, 17:17:24 »
Svaka vama cast,znam ja dobro sta znaci kopati po krsu,muke mu jezeve  :grrrrrr:ali se isplati.Barem se vidi po vasim maslinama. :glasses:

Evo jedne slike - Andrije u akciji...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai