Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Prijedlozi za formiranje juniperusa  (Posjeta: 34921 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aleksa

Odg: Formiranje
« Odgovori #45 : 27-01-2007, 13:26:15 »
Jeste,ali kad se bavis na visokom nivou,normalno je da je i materjal skuplji.Ako ne vrhunski materijal se moze nabaviti bez da puno kosta,a to je u obliku yamadorija.Problem je kao u Hrvatskoj ovdje rijetko tko iskopava yamadorije,i to zbog dva razloga;prvo,treba poc u planine a one su daleko(900 km od odavde)drugo,nije to samo tako.treba ipak imat tehniku iskopavanja,pogotovo na kamenitom terenu,i isto tako tehniku zapakiranja zemlje skupa sa zilama.Ja sam imao srecu da sam tehniku naucio od profesionalaca.

Andrija i ja uglavnom bonsaije vadimo iz krša ... teško je ali ne i nemoguće! Imam skoro 10 godina iskustva vađenja iz prirode imamo "tehniku" - ako ćemo je tako nazvati - iako mislim da tehnika ne postoji....
Treba znati i imati volje štemati kamen po par sati... učili smo na vlastitim greškama, jer ovdje bonsai profesionalaca nema - uopće malo ljudi išta zna o bonsaima...

Svi naši bonsai su isključivo izvađeni iz prirode .... to je jednostavno način koji volimo i nikada ne bi kupili stablo...


Evo i mene... Pozdrav za sve...

Zaista, evo slika jednog bora kojeg ce Marija i Andrija da vade (ili su izvadili?)! Iskreno, ja ovo bez dinamita i kobre za beton ne bih vadio...  :go: :beurk: :gasp: :mdr:

Offline marinko beg

Odg: Prijedlozi za formiranje juniperusa
« Odgovori #46 : 27-01-2007, 15:40:22 »
A bogami ne bi ni ja,svaka cast ako prezivi.

M

Offline Marija

Odg: Prijedlozi za formiranje juniperusa
« Odgovori #47 : 27-01-2007, 15:52:47 »
Nećemo ga vadit ... nije nam baš po guštu!  :no:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline marinko beg

Odg: Prijedlozi za formiranje juniperusa
« Odgovori #48 : 27-01-2007, 16:28:42 »
Nećemo ga vadit ... nije nam baš po guštu!  :no:
Nije ni po mom,dolje na pocetku ima dobar "movement" i onda...pravo u nebesa! :frown:
M

Offline Marija

Odg: Prijedlozi za formiranje juniperusa
« Odgovori #49 : 27-01-2007, 16:36:02 »
Nije ni po mom,dolje na pocetku ima dobar "movement" i onda...pravo u nebesa! :frown:
E, nama se baš taj "movement" ne sviđa ... jer je iskrivljen pa bi glupo izgledao u posudi posebno što ostatak debla ide ravno... i nema nebarija ... dok je raspored grana ok. U biti više mi je zanimljiva fotografija - "prirodni bonsai u planini" ... nego samo stablo za bonsai ...

Inače stablo nije visoko, kako se možda čini ... oko70-ak centimetara!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline marinko beg

Odg: Prijedlozi za formiranje juniperusa
« Odgovori #50 : 27-01-2007, 17:02:36 »
Nije ni po mom,dolje na pocetku ima dobar "movement" i onda...pravo u nebesa! :frown:
E, nama se baš taj "movement" ne sviđa ... jer je iskrivljen pa bi glupo izgledao u posudi posebno što ostatak debla ide ravno... i nema nebarija ... dok je raspored grana ok. U biti više mi je zanimljiva fotografija - "prirodni bonsai u planini" ... nego samo stablo za bonsai ...

Inače stablo nije visoko, kako se možda čini ... oko70-ak centimetara!
Slazem se u potpunosti sa tobom,a sta se tice velicine,treba desno stavit gajbu piva pa onda procjenit. :rofl: :rofl: :rofl:
M

Offline marinko beg

Odg: Formiranje
« Odgovori #51 : 26-04-2007, 13:43:16 »
Meni je potpuno jasna ova radilkalna promjena dizajna i zasigurno je puno bolja vizija  :yes: , ali ukoliko mi dozvoljavaš probao bih nešto i poslao sliku na uvid.
Tu sliku ja vec cekam tri mjeseca!!!Oce li vise,osjedio sam bolan! :dunno:

M