Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Kupljena kliješta  (Posjeta: 10452 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jurica

Kupljena kliješta
« : 04-11-2008, 15:23:49 »
Kupio sam kliješta marke Nordik Forge, nisu namijenjena za bonsai već za rezanje kopita kod konja. Mogu li poslužiti kod bonsaia ili je to ludo bačen novac?

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kupljena kliješta
« Odgovori #1 : 04-11-2008, 15:26:53 »
Kupio sam kliješta marke Nordik Forge, nisu namijenjena za bonsai već za rezanje kopita kod konja. Mogu li poslužiti kod bonsaia ili je to ludo bačen novac?

Kolko to košta? Kolko je veliko? Gdi si kupio?

Čini mi se upotrebljivo, no bilo bi savršeno da je čeljust dublja ( da može primiti više drva kad je zatvorena), čini mi se plitka, no OK

Offline jurica

Odg: Kupljena kliješta
« Odgovori #2 : 04-11-2008, 16:27:35 »
Dugačka su 30cm , kada ih skroz otvoriš širinakoju mogu obuhvatit je 5cm , a oštre su kao nož (možeš rezat i svoje nokte-isprobano). Nabavio mi ih je prijatelj koji se bavi konjima i to po nabavnoj cijeni . Mene su koštale skoro pa 100 evrića, neznam ali mi se čini da nije puno za profi alat.

Offline Andrija Zokić

Odg: Kupljena kliješta
« Odgovori #3 : 04-11-2008, 17:40:09 »
Dugačka su 30cm , kada ih skroz otvoriš širinakoju mogu obuhvatit je 5cm , a oštre su kao nož (možeš rezat i svoje nokte-isprobano). Nabavio mi ih je prijatelj koji se bavi konjima i to po nabavnoj cijeni . Mene su koštale skoro pa 100 evrića, neznam ali mi se čini da nije puno za profi alat.

Javi ti nama kakva su. :hihihi: Meni se čine kvalitetna jedino bi bilo bolje da im je čeljust veća ... ali mislim da će ti itekako poslužiti. Ja ti predlažem da kupiš konkavna i sferna kliješta od 21cm, made in Japan, to su alatke koje se trebaju imati i nezamjenjive su.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline jurica

Odg: Kupljena kliješta
« Odgovori #4 : 04-11-2008, 18:18:06 »
Ova kliješta su broj 12 ,a ima i većih br.14 i 16. Konkavna kliješta imam i to made in Japan ,a još si moram nabavit sferna. Kupujem malo po malo da žena nebi digla frku

Offline Andrija Zokić

Odg: Kupljena kliješta
« Odgovori #5 : 04-11-2008, 22:28:24 »
Ova kliješta su broj 12 ,a ima i većih br.14 i 16. Konkavna kliješta imam i to made in Japan ,a još si moram nabavit sferna. Kupujem malo po malo da žena nebi digla frku

Kvalitetan bonsai alat je skup i nema druge nego malo po malo. :dunno:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline jurica

Odg: Kupljena kliješta
« Odgovori #6 : 11-02-2009, 16:45:39 »
Danas sam bio u metropoli i u MBM kupio sferna kliješta. E sada glupo i kratko pitanje: čemu ona služe tj. što se njima reže i kada se nešto reže sfernim a kada konkavnim kliještima?????? :dunno: :dunno: :tuptup: :tuptup: :tuptup: :haaaahaaaaa:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kupljena kliješta
« Odgovori #7 : 12-02-2009, 07:53:25 »
Danas sam bio u metropoli i u MBM kupio sferna kliješta. E sada glupo i kratko pitanje: čemu ona služe tj. što se njima reže i kada se nešto reže sfernim a kada konkavnim kliještima?????? :dunno: :dunno: :tuptup: :tuptup: :tuptup: :haaaahaaaaa:

Meni sferna stoje i rijetko kad ih koristim. Dobra su za udubljene rezove.... a kome to treba  :nono:
Upotreba sferna : konkavna = 10 : 90 %

Offline alan

Odg: Kupljena kliješta
« Odgovori #8 : 12-02-2009, 09:04:16 »
Pa,nemojte sad reći da je bacio novac? :wow:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Kupljena kliješta
« Odgovori #9 : 12-02-2009, 09:22:36 »
Pa,nemojte sad reći da je bacio novac? :wow:

Niko to ne veli, možda je to nekome osnovni alat, ja samo velim kak je slučaj kod mene, ako je to dozvoljeno?!?!  :turpija:

Offline Marija

Odg: Kupljena kliješta
« Odgovori #10 : 12-02-2009, 09:30:31 »
Mi sferna isto manje koristimo od konkavnih koje su glavni alat - s njima i orezujemo. Mislim da sve ovisi i koje veličine su ti stabla.
Sferne su odlične kada se ukloni grana da se na mjestu gdje se spajala sa deblom ista potpuno ukloni ostavivši pritom malo udubljenje.

Nama bi isto trebale neke zvjerske od 30-35cm  :umm:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Odg: Kupljena kliješta
« Odgovori #11 : 12-02-2009, 09:58:27 »
...ma nema tog alata koji ti ponekad ne zatreba (bez obzira na postotke) i kad ga nemaš je bed. Meni su jedino neupotrebljive one koji glume 2u1 - "konkavno-sferne" s njima je vrlo teško bilo kaj odrezat..
Konkretno sa sfernima se brzo ugrubo obrade svježi i veliki rezovi grana, debla...