Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Neprežaljena mrtva stabla & dijagnoza  (Posjeta: 9811 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MARKO

Odg: Neprežaljena mrtva stabla & dijagnoza
« Odgovori #15 : 06-01-2009, 16:48:50 »
..

Offline Marija

Odg: Neprežaljena mrtva stabla & dijagnoza
« Odgovori #16 : 06-01-2009, 18:16:09 »
Ajmeeeeeeee   :zabezeknut: :cry:

Ostavljanje biljaka u prirodi je uvijek rizik .... samo mi nije jasno na onako nepristupačnom mjestu ko je to slomio i gazio tuda ... možda neki vepar od 250kg ....

Neke primjerke pripremane u prirodi je mom ocu uništio požar .... mi smo margotirali javor koji je rastao uz jednu (ne puno prometnu) cestu - 2 godine da bi ga netko nakon toga, za vrijeme automobilske utrke koja se tu organizirala, zajašio i slomio - jer su gledatelji virili iz grmlja oko ceste  ....   :dunno:

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Neprežaljena mrtva stabla & dijagnoza
« Odgovori #17 : 07-01-2009, 09:14:16 »
Neki dan sam je isao posjetit i zavirit ima li sta novih korjencica i vidim da je ctablo otkinuto od glavnih zila i doslovno odvojeno od zemlje, doslo mi je slabo momentalno..

Užas! Ova somina mi je odlična. Mrzim pripremati biljke u prirodi baš zbog takvih stvari.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline helleborus

Odg: Neprežaljena mrtva stabla & dijagnoza
« Odgovori #18 : 07-01-2009, 10:34:35 »
Ima više načina kako se čovjek može pokušati utješiti...
npr. Zapravo drvo uopće nije bog zna kaj.... (ne pali jel?!)
- vidio sam puno boljih
- ionako je lošeg korijena pa bi vjerojatno doma krepala
- pronalazim sve bolje i bolje primjerke, za neko vrijeme počet ću ih i kopati za doma, a onda će ova biti totalno početnička
- ionako se loše primaju nakon iskopavanja, od te vrste gotovo da bi trebalo odustati...


Evo, to je nekoliko naputaka, a sad  :cry:  :cry: ... bit će još drva   :ljub: