Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Moja šumica na kamenu  (Posjeta: 3842 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cile

Moja šumica na kamenu
« : 07-11-2008, 11:02:32 »
evo jedne nove  neuredne sumice ,kak vam se svidja raspored i to  :bolje:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Moja šumica na kamenu
« Odgovori #1 : 07-11-2008, 11:53:12 »
evo jedne nove  neuredne sumice ,kak vam se svidja raspored i to  :bolje:

Teško je skužiti raspored drva. Sve si posadio preduboko. Trebalo je izdignuti tlo iz posude. Ovak sve izgleda kao nabacano u neku jamu i ne privlaći.
Kamen mi se opasno dopada  :great:

Offline Goran Cajko

Moja šumica na kamenu
« Odgovori #2 : 07-11-2008, 12:04:51 »
evo jedne nove  neuredne sumice ,kak vam se svidja raspored i to  :bolje:

Iskreno mi se ne sviđa raspored. Zadnja linija je preravna i razmak između drva je skoro isti. Generalni dojam s granama si dobro napravio, ali na uštrp razmaka između drva, koji bi za ovu debljinu trebao biti puno manji. Mislim, za veličinu kamena (koji je odličan) u odnosu na debljinu drva imaš preveliki raskorak. Drva za ovakav kamem trebaju biti puno masivnija i veća. Stvar se može popraviti ubacivanjem još barem toliko manjih drva ili dva puno veća. Šumicu je teško napraviti....

Offline Marija

Moja šumica na kamenu
« Odgovori #3 : 07-11-2008, 12:08:16 »
Posvjetlila sam sliku da se bolje vidi - izgleda da je malo preduboko, kao što Mario kaže, iako bi se dojam mogao popraviti sa mahovinom i nekim žednjacima ...

Kamen definitivno trpi i veća stabla od ovih koje si posadio.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline cile

Moja šumica na kamenu
« Odgovori #4 : 07-11-2008, 14:41:26 »
a problem je, velike su krošnje i teško ih je zgurat i namučio sam se ali budem ubacio jos par komada ali moram u čabar po njih

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Moja šumica na kamenu
« Odgovori #5 : 07-11-2008, 15:04:15 »
Onak najiskrenije i u dobroj namjeri, drvca još nisu pogodna za šumicu. Treba im nekoliko godina tretmana da dobiju što kompaktniju zelenu masu i da grane poprime karakter i dojam starosti. Ono što je u cjeloj przentaciji odlično, je kamen. Čuvaj ga bez obzira na ovu šumicu. Kad tad će ti zatrebati za neko impresivno drvo. Sve mi se ovo čini prilično veliko...koliko je zapravo?

Offline cile

Moja šumica na kamenu
« Odgovori #6 : 07-11-2008, 17:56:01 »
ma znam sve, imao sam zelju probati a na grškama se uči ,kamen je nekih 60 cm širina samo dosta je plitak pa moram sadit u postojeće rupe . kak kažu bit će bolje drugi put  :hvalaaa:

Offline cile

Moja šumica na kamenu
« Odgovori #7 : 07-11-2008, 17:58:22 »
mrzim slike :P90: