Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Yamadori zvijezda Wolfgang Käflein  (Posjeta: 13840 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Igor

Yamadori zvijezda Wolfgang Käflein
« : 08-12-2008, 00:42:23 »
Bok svi skupa,

ovaj weekend sam se odlucio da kidnem kod Käfleina i bilo je FENOMENALNO :worthy: Steta sto vrijeme nije bilo malo bolje, padala je kisa i bilo je uzasno hladno. Ali kada smo David i ja unisli u taj vrt, mi smo to sve brzo zaboravili - bili smo sokirani od te kolicine stvarno kvalitetnih stabala.
Mogu vam reci da se stvarno isplati ovaj vrt obici. Svejedno koliko se putuje - garantiram vama da sa 100 %no isplati!


















Kod ovog javora mi je rekao Wolfgang: "Posto si prvi put dosao kod mene, cu ti napraviti specijalno cijenu - ne razmisljaj, daj mi 150,00 EUR i nosi u auto!"






Mala, daj da te poljubim ...  :gigle:




Za ovaj taxus sam se odlucio. No pasao je u auto - sve drugo je bilo preveliko i presiroko :haaaahaaaaa:




Ove prunuse su izvadjene ove godine. Nema sanse da bi Wolfgang tako jedno drvo prodao. Ispricao mi je da se je nedavno radi toga sa Walterom Pallom posvadjo. Walter je htjeo jednoga prunusa kupiti - ali nista, Wolfgang je ostao tvrd. Konacno su se jos nekako mogli dogovorit. (Stablo ostaje toliko dugo kod Wolfganga dok nepokaze da zivi.) Skoro sam puknuo od smijeha kada mi je to Wolfgang ispricao. Taj scenario si mogu dobro predstaviti  :mdr:




Wolfgang mi je pokazao par slika od svoga yamadori terena negdje u istocni europi. Bilo je jako zanimljivo slusati jednoga staroga yamadori veterana, koji ima iskustvo od vise nego 30 godina!!! Pricao mi je da su ga ljudi prije 30 godina smatrali budalom. A danas mu dolaze iz citave europe a posebno i znane bonsai umijetnike.




I prije nego sto smo David i ja krenuli, je on nas pitao sta mi radimo. A posebno je pitao Davida, zasto si on niti jedno stablo nije izabrao. Kada je saznao da David studira, odmah ga je poslao natrag do njegovih taxus-shohinja da si jednoga izabere ... kao poklon za siromasnog studenta  :rofl: Svasta .... 


I ovako mi je izglado gepek ....




Imam jos vise slika na mom blogu: http://igor-spasojevic.blogspot.com/

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Yamadori zvijezda Wolfgang Käflein
« Odgovori #1 : 08-12-2008, 09:10:22 »
Čovjek je ludilo. Da mi je samo na jedan vikend biti Wolfgang!
Faca i pol.

Offline gal

Odg: Yamadori zvijezda Wolfgang Käflein
« Odgovori #2 : 08-12-2008, 09:44:02 »
...ne sumnjam da vam je bilo super, upoznati ovakvog iskapačkog profesionalca i još popričati sa njim, razmjeniti pokoje iskustvo... di češ bolje! Hvala za reportažu!
Mi još nismo u glavi (a bome i financijski) sazreli za ovakav tip nabavke materijala, a zasigurno se isplati.... Nego kolko traži za onu brezu i grab pored kojeg ste se slikali?

Offline DonQuijote

Odg: Yamadori zvijezda Wolfgang Käflein
« Odgovori #3 : 08-12-2008, 10:01:34 »
Eh i meni su zapeli za oko, baš me zanima cijena

Offline Andrija Zokić

Odg: Yamadori zvijezda Wolfgang Käflein
« Odgovori #4 : 08-12-2008, 10:09:50 »
Kod ovog javora mi je rekao Wolfgang: "Posto si prvi put dosao kod mene, cu ti napraviti specijalno cijenu - ne razmisljaj, daj mi 150,00 EUR i nosi u auto!

Pa zašto ga nisi kupio? Meni izgleda skroz dobro. :haaaahaaaaa:
Walter je spominjao da Käflein ima neki super stroj za vađenje yamadorija. Stroj ima na sebi nekakvu pilu koja reže sve što joj se nađe na putu pri vađanju pa makar to bilo i kamenje. Sa takvom mašinom nije problem izvaditi i poveća stabla. Walteru je demonstrirao vađenje stabla od nekoliko metara za kratko vrijeme.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline helleborus

Odg: Yamadori zvijezda Wolfgang Käflein
« Odgovori #5 : 08-12-2008, 10:13:43 »
Baš mi je drago da vam je bilo odlično. Kako je to prelijepo kad imaš posla s normalnim i tako širokogrudnim čovjekom. Takav posjet bude ti još tisuću puta bolji i draži. Ne sumnjam da ćeš se vratiti.
malo kad razmislim mislim da ne bi imala ništa protiv da si mogu kupiti neki yamadori. Prije sam mislila kako to nikad ne bi jer je sam ritual potrage i kopanja jedan dio ljepote u svemu koji ne smije izostati. I stvarno je to jedan važan dio, ali mislim da je isto tako odlično kad imaš prilike kupiti nešto što te fascinira. I dovoljno je dobar ulog u formiranju tog drva.
Pošto smo mi do sada imali prilike kupovati samo u vrtnim centrima u kojima, ruku na srce, nema nikakvih yamadorija nego samo sadnica, to nije to. Svakako bi bilo super imati nekog takvog yamadori lovca kod kojeg možeš nabaviti tako dobar materijal. Možda u budućnosti i budemo imati nešto takvo, našeg Wolfganga. A do tada ćemo sami kopati.
Jel Wolfgang ima i svoje bonsaije ili ne?

Offline Goran Cajko

Odg: Yamadori zvijezda Wolfgang Käflein
« Odgovori #6 : 08-12-2008, 10:19:43 »
Najviše mi se svidio veliki grab.  :wow: :great:

Bilo bi mrak otić i malo razgledat!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Yamadori zvijezda Wolfgang Käflein
« Odgovori #7 : 08-12-2008, 10:19:47 »
Hvala Igore za reportažu  :great:
Medo je fakat faca i ljudina  :worthy:

Offline Igor

Odg: Yamadori zvijezda Wolfgang Käflein
« Odgovori #8 : 08-12-2008, 11:08:25 »
...ne sumnjam da vam je bilo super, upoznati ovakvog iskapačkog profesionalca i još popričati sa njim, razmjeniti pokoje iskustvo... di češ bolje! Hvala za reportažu!
Mi još nismo u glavi (a bome i financijski) sazreli za ovakav tip nabavke materijala, a zasigurno se isplati.... Nego kolko traži za onu brezu i grab pored kojeg ste se slikali?

Za brezu nije rekao cijenu ... mislim da je jos nece prodati. On mi je to onako objasnio, da mu je vazno da ostaju par stvarno dobra stabla u vrtu. Svako ce se jih sijetiti i opet zeljeti doci u njegov vrt. Iako mu to stablo jednom "dosadi" ili ako mu vise ne odgovara kao sto je jednom .... onda ga proda ili se mijenja za neke druge 10 yamadorie.

Da smijesno je, nekako me to podsjeca na skupljanje naljepnica od nogometasa, kad pocne svijetsko prventsto. Prodaja i razmijena  :gigle:

Isto za bukvu ti nemogu reci cijenu. Za sve ono, sto sam odmah znao da si nemogu priustiti - zato nisam dalje pitao.

Primijetio sam da su neka stabla, kao sto je ta ogromna bukva, slabo cuvana. Svako od nas bi ovu bukvu stavio u jednu lijepu, posebnu posudu i oblikovo krosnju sa zicom itd. Samo taj covijek jih toliko puno ima, da nema vrijemena. Samo pomislite koliko on treba da to sve zaljeva, kada je vruce.


Offline Igor

Odg: Yamadori zvijezda Wolfgang Käflein
« Odgovori #9 : 08-12-2008, 11:46:53 »
Kod ovog javora mi je rekao Wolfgang: "Posto si prvi put dosao kod mene, cu ti napraviti specijalno cijenu - ne razmisljaj, daj mi 150,00 EUR i nosi u auto!

Pa zašto ga nisi kupio? Meni izgleda skroz dobro. :haaaahaaaaa:
Walter je spominjao da Käflein ima neki super stroj za vađenje yamadorija. Stroj ima na sebi nekakvu pilu koja reže sve što joj se nađe na putu pri vađanju pa makar to bilo i kamenje. Sa takvom mašinom nije problem izvaditi i poveća stabla. Walteru je demonstrirao vađenje stabla od nekoliko metara za kratko vrijeme.

Objasnio mi je da je to stablo jedan javor sa velikim liscem (Acer Platanoides). Moguce je, da se skrati velicinu lisca u roku nekoliko godina za par milimetara :hi:, pa me je to zadrzalo. Odmah se na njemu osijeti koje stablo mu je mucno prodati i koje ti nudi za klikere.
Najprije sam si htjeo jednog debelog mahaleba kupiti - nema sanse. Sve ono sto jos nije zarastlo, to neda da si bog. Iako naletis na jednog kapitalca, onda ti proba jedno drugo stablo umijesto prvoga uvaliti. Tako da se sa njim moras boriti ... neide drukcije  :lauhhing: Imao sam feeling, da sam na jednim turskim bazaru. 

Iako je Wolfgang dobro razpolozen, onda on zna napraviti stvarno dobru cijenu. Ka sto je za mene i Davida napravio.


Offline DonQuijote

Odg: Yamadori zvijezda Wolfgang Käflein
« Odgovori #10 : 08-12-2008, 12:14:43 »
Aha ko kumice na placu, uvijek ti uz dobru mrkvu proba uvaliti i neku manje dobru :happy2: To je  zabavno

Offline Aleksa

Odg: Yamadori zvijezda Wolfgang Käflein
« Odgovori #11 : 08-12-2008, 18:42:53 »
Ono prvo i drugo drvo su mi fantastični!!  :worthy:

Stvarno super što ste se tako fino proveli, ovaj čikica mi djeluje kao dobar lik!  :smile:

Offline Marija

Odg: Yamadori zvijezda Wolfgang Käflein
« Odgovori #12 : 08-12-2008, 18:54:29 »
Odlična reportaža iz prve ruke.
Hvala našem dopisniku iz Austrije.  :gigle: :chinaman:

P.S. A vezano za link na tvom blogu - ovo nije CROATIAN bonsai forum  :threatening: :hvalaaa:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Igor

Odg: Yamadori zvijezda Wolfgang Käflein
« Odgovori #13 : 08-12-2008, 20:45:13 »
Baš mi je drago da vam je bilo odlično. Kako je to prelijepo kad imaš posla s normalnim i tako širokogrudnim čovjekom. Takav posjet bude ti još tisuću puta bolji i draži. Ne sumnjam da ćeš se vratiti.
malo kad razmislim mislim da ne bi imala ništa protiv da si mogu kupiti neki yamadori. Prije sam mislila kako to nikad ne bi jer je sam ritual potrage i kopanja jedan dio ljepote u svemu koji ne smije izostati. I stvarno je to jedan važan dio, ali mislim da je isto tako odlično kad imaš prilike kupiti nešto što te fascinira. I dovoljno je dobar ulog u formiranju tog drva.
Pošto smo mi do sada imali prilike kupovati samo u vrtnim centrima u kojima, ruku na srce, nema nikakvih yamadorija nego samo sadnica, to nije to. Svakako bi bilo super imati nekog takvog yamadori lovca kod kojeg možeš nabaviti tako dobar materijal. Možda u budućnosti i budemo imati nešto takvo, našeg Wolfganga. A do tada ćemo sami kopati.
Jel Wolfgang ima i svoje bonsaije ili ne?

Bok Helle,

da Wolfgang je zivi ormar. Ja nisam malen (1,90 m), ali kraj njega se osijecam kao dijete  :whistle: Ma ja sam presretan da postaje takav jedan Käflein gdje se moze kupiti sve one vrste, koje nema u mojoj okolini. Nekada moze cak i dosaditi, ako se samo isti materijal vadi kao sto su mugo, smreka, bukva ili grab itd. Ja sam vec godinama gledao slike od mahaleba na internetu i u literaturi. Uvijek sam si zelio tako nesto imati, ali ga nikako nisam mogao pronaci - a konacno sam si ga donjeo u vrt. Ne samo to, veliki broj od Pallovih listopadnih stabala imaju porijeklo od ovoga vrta. Znaci da i majstor zna, odakle si nabaviti buduce kapitalce.

Naravno, ako se jednog yamadoria uspijesno iskopavas - to je nesto fantasticno. Ostaju lijepe uspomene .... oblikujes si svoga bonsaija od A do Z. Ipak ti mogu reci da je stvarno tesko jedno stablo u "Käflein-kvaliteti" pronaci. Iako se tako nesto pronadje i iskopa, onda je uvijek jos rizik da stablo na kraju ne prezivi.

Helle, Wolfgang ima svoje bonsaije - samo on to gleda sa totalno drugim ocima kao mi. One yamadorije sa kojima je on poceo, su uvijek jos u njegovom vrtu. Samo kao sto sam vec rekao - on nema vrijemena da njih oblikuje.

Moj cilj od ove posjete je bilo, da se sam uvijerim kakav je vrt i kakve su cijene. Nisam planirao odmah nesto kupiti. I posto je ponudba pogodna, sam si na kraju stvarno jos 2 stabala uzeo. Taxus za vijezbanje tehnike od sharija i djina i jos jeden prunus mahalelb.

Offline Igor

Odg: Yamadori zvijezda Wolfgang Käflein
« Odgovori #14 : 08-12-2008, 20:52:35 »
Najviše mi se svidio veliki grab.  :wow: :great:

Bilo bi mrak otić i malo razgledat!

Gorane, ako bi to sam vidio - siguran sam da si nebi mogao jednoga favorita izabrati. Bilo je jih toliko puno, da si vise nisam mogao zapamtiti sta sam prije pola sata gledao ....  :tup: