Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: vaš najdraži kineski brijest :)  (Posjeta: 10954 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline boborg

vaš najdraži kineski brijest :)
« : 10-12-2008, 12:44:01 »
ola!

kupio sam si u subotu kineski brijestić u austriji, 35 eurića, cca 25 cm visok, dosta lijepo razgranat, s puno listića, čini mi se u dosta dobrom stanju :) a svidio mi se jer sam baš htio drfce za unutra imat....
e sad, postoji ipak jedan problemčić! zemlja u kojoj je posađen ne vrijedi pišljiva boba, vlažna je danas kao što je bila u subotu (poprilično je vlažna), nije se niti kap iscijedila! pitanjce je slijedeće: da li da ga sad presadim u drenžniju (da li je ovo uopće riječ!?) mješavinu ili da čekam proljeće? dvojba mi je zbog toga što je ipak ovo bonsai za unutra, malo mu je ipak bioritam drugačiji od onih vanjskih, pa dal bi to bilo mudro za napraviti...? isplati li se čekat još par mjeseci i pustit ga da bude u zemlji u kojoj je sad...?

druga stvarčica, jučer i danas sam na njemu primijetio par žutih listića, pripisao sam to šoku zbog seljenja, neznam....

ps zakaj svi ulmusi iz dućana imaju isti S oblik!?? pa kaj ih neznaju drugačije spigat!??

Offline DonQuijote

Odg: vaš najdraži kineski brijest :)
« Odgovori #1 : 10-12-2008, 12:51:57 »
ola!

kupio sam si u subotu kineski brijestić u austriji, 35 eurića, cca 25 cm visok, dosta lijepo razgranat, s puno listića, čini mi se u dosta dobrom stanju :) a svidio mi se jer sam baš htio drfce za unutra imat....
e sad, postoji ipak jedan problemčić! zemlja u kojoj je posađen ne vrijedi pišljiva boba, vlažna je danas kao što je bila u subotu (poprilično je vlažna), nije se niti kap iscijedila! pitanjce je slijedeće: da li da ga sad presadim u drenžniju (da li je ovo uopće riječ!?) mješavinu ili da čekam proljeće? dvojba mi je zbog toga što je ipak ovo bonsai za unutra, malo mu je ipak bioritam drugačiji od onih vanjskih, pa dal bi to bilo mudro za napraviti...? isplati li se čekat još par mjeseci i pustit ga da bude u zemlji u kojoj je sad...?

druga stvarčica, jučer i danas sam na njemu primijetio par žutih listića, pripisao sam to šoku zbog seljenja, neznam....

ps zakaj svi ulmusi iz dućana imaju isti S oblik!?? pa kaj ih neznaju drugačije spigat!??

Besmrtan si sa tolikim deminutivima :lol:
Ajmo od kraja. Svi su isti jer je to konfekcija koju rade konfekcionari.
Na tvom mjestu bi ipak pričekao proljeće, malo manje zalijevaj i to je to. Opadanje listova te ne bi trebalo zabrinjavati ali računaj da je smrtnost takvih drvaca velika

Offline boborg

Odg: vaš najdraži kineski brijest :)
« Odgovori #2 : 10-12-2008, 14:46:42 »
nadam se da neće umrijet...onako, od oka, izgleda zdravo :)

vidim potencijala u njemu, bez obzira na njihov generički nemaštoviti oblik :)

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: vaš najdraži kineski brijest :)
« Odgovori #3 : 10-12-2008, 14:49:11 »
vidim potencijala u njemu,

Ajde da i mi vidimo   :idiot:
 :mdr:

Offline boborg

Odg: vaš najdraži kineski brijest :)
« Odgovori #4 : 10-12-2008, 15:07:39 »
ako misliš na fotkicu, nemam sad....

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: vaš najdraži kineski brijest :)
« Odgovori #5 : 10-12-2008, 15:15:49 »
ako misliš na fotkicu, nemam sad....

kad stigneš  :great:

Offline boborg

Odg: vaš najdraži kineski brijest :)
« Odgovori #6 : 13-01-2009, 10:36:03 »
evo par fotkica od prije mjesec dana... inače, malac se super drži, nema više žutih listića i raste ko lud! šteta kaj su starije fotke, sliko sam par dana nakon što sam ga kupio, od tada mu se krošnja dosta zgusnula, izbijaju novi pupovi skoro svaki dan! već sam mu i neke grane morao skračivati.....izgleda da mu se sviđa kod mene, ima puno pažnje, mistam ga svaki dan, pazim na zalijevanje...

imao je malo manjka zemlje, dosta mu se korijenja vidjelo, pa sam malo to sve prekrio zemljom da nisu baš na zraku toliko.....


Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: vaš najdraži kineski brijest :)
« Odgovori #7 : 13-01-2009, 10:54:34 »
Gle simpatičnog drfceta.... i još malo šišanca i druga posuda i drugi kut sadnje.... mljacmalsai  :idiot:

Offline boborg

Odg: vaš najdraži kineski brijest :)
« Odgovori #8 : 13-01-2009, 11:25:00 »
ajme ubio si mi drvo! :)

dobar virtualac, al bojim se da mi cura ne bi dopustila takve drastične promjene, već me sad krivo gleda čim škare primim :)

ne bi ga toliko rezao, sviđa mi se ovakav, naravno bit će radova, al po malo....

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: vaš najdraži kineski brijest :)
« Odgovori #9 : 13-01-2009, 11:29:22 »
... al bojim se da mi cura ne bi dopustila takve drastične promjene, već me sad krivo gleda

Čuj cura krivo gleda  :tup:
Ja bi po tom trebal već visiti na križu na obližnjem raskršću  :molitva:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: vaš najdraži kineski brijest :)
« Odgovori #10 : 13-01-2009, 11:30:38 »
već me sad krivo gleda čim škare primim :)

A postoji i ono legendarno.....Ups, pobjeglo mi  :diablo:

Offline boborg

Odg: vaš najdraži kineski brijest :)
« Odgovori #11 : 13-01-2009, 11:35:10 »
mislim da bi onda i njoj pobjeglo meni prek face....


Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: vaš najdraži kineski brijest :)
« Odgovori #12 : 13-01-2009, 11:38:24 »
mislim da bi onda i njoj pobjeglo meni prek face....



Aha... tak to ide u modernom svijetu.... jel to ono liberalizam?

Valjda neće biti i nasilja nad djecom kad dođu na red  :nono:

Offline DonQuijote

Odg: vaš najdraži kineski brijest :)
« Odgovori #13 : 13-01-2009, 12:19:07 »
Žene nikad ne daju skraćivati :mdr:
Moja nominalno posjeduje jedan pinus, jedva jedvice mi ga je dala da ga malko sredimo. Nakon što sam ga vratio doma bez gornje trečine. Mene je pogledala tako da sam se smrznuo, a pinus je pogladila po iglicama i rekla:
O jadni moj, oprosti što sam te izdala :ashamed:

Offline boborg

Odg: vaš najdraži kineski brijest :)
« Odgovori #14 : 13-01-2009, 14:13:01 »
meni je frend za moja drfca rekao "rasadnik boli"....

no, bit svega je da i malsai ne mora biti na umoru i u lošem stanju, i da može postati sasvim lijep primjerak