Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Friško izvađeni grab  (Posjeta: 17209 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marinko beg

Odg: Friško izvađeni grab
« Odgovori #15 : 17-03-2007, 01:15:56 »
Lijepo je da svako ima svoje mišljenje, ali za tako nešto ovo drvo nije nimalo perspektivno. Možda, pod uslovom da se odstrane sve grane osim jedne, , a trebalo bi mu i 20 godina da dostatno odeblja.
Najlakse je uzeti stil metle,i za to ne treba dodatno filozofirat i pravit virtuale.I moj sin bi znao nacrtat stil metle.Izgleda da bi Hrvatska bila vodeca zemlja po broju bonsaia u stilu metle.Za stil metle treba uspravno i ravno deblo,sto ovo sigurno nije.Kad malo bolje pogledamo,ima tu ipak nekakav movement.Nije bog zna sto,ali nije ni ravno.A za bilo koju granu ne treba 20 godina da zadeblja.

M

Offline Marija

Odg: Friško izvađeni grab
« Odgovori #16 : 17-03-2007, 20:25:02 »
Keli, što si odlučio sa grabom napraviti?
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline keli

Odg: Friško izvađeni grab
« Odgovori #17 : 17-03-2007, 20:47:28 »
metla he he

Offline Marija

Odg: Friško izvađeni grab
« Odgovori #18 : 17-03-2007, 20:49:39 »
metla he he
http://img99.exs.cx/img99/8577/yupi3ti.gif
Friško izvađeni grab
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline nogard76

Odg: Friško izvađeni grab
« Odgovori #19 : 17-03-2007, 21:39:35 »
stvarno ne želim zahuktavati temu i ikoga provocirati, ali dobro bi mi došlo objašnjenje ove rasprave s obzirom da sam apsolutni početnik. Nije mi jasan samo detalj u kojem marinko kaže da je najlakše napraviti stil metle i da ih ima jako puno u hrvatskoj a, koliko sam do sada uspio saznati o bonsaiu, stil metle je stil koji je vjerojatno najteže napraviti i održavati. pa kako onda to?

Offline marinko beg

Odg: Friško izvađeni grab
« Odgovori #20 : 18-03-2007, 01:17:58 »
stvarno ne želim zahuktavati temu i ikoga provocirati, ali dobro bi mi došlo objašnjenje ove rasprave s obzirom da sam apsolutni početnik. Nije mi jasan samo detalj u kojem marinko kaže da je najlakše napraviti stil metle i da ih ima jako puno u hrvatskoj a, koliko sam do sada uspio saznati o bonsaiu, stil metle je stil koji je vjerojatno najteže napraviti i održavati. pa kako onda to?
Ja nisam rekao da je najlakse napravit,nego UZETI tj odabrati stil metle.Kad treba napravit viziju jednog drva u buducnosti,ako mu je deblo dosta ravno stil metle moze svatko nacrtat,samo treba ponekad bacit oko malo dublje.Svakako da je teze napravit viziju jednog bunjina ili sta ja znam.Takodjer nije istina da je taj stil vjerojatno najteze napraviti i odrzavati.Takodjer nisam izjavio da stila metle ima jako puno u hrvatskoj,nego sudeci po nekim odabirima koji sam vidio na forumu izgleda da bi hrvatska BILA vodeca zemlja po broju broju takvih bonsaia sto nije isto.
Kad sam rekao da i moj sin zna nacrtat stil metle,rekao sam samo istinu,bez razmisljanja da bih time nekoga mogao isprovocirati.Dakle u svakom slucaju se radi toga izvinjavam.Cinjenica jest da smo vec vise puta pokusavali navuc vise clanova da prave crteze i virtuale njihovih vizija,ali nazalost uvijek su tu samo dvojica,Andrija i moja malenkost.Ne trazim ja da sad pocetnici pocnu pravit iste stvari,ali bilo bi normalno da jos ponetko od naprednijih takodjer pokusa.Uspije li ili ne uspije nema veze,glavno je da su pokusali.Ovako izgleda kao da nitko nema viziju,sto vjerojatno nije istina.
Samo,meni se cini da mnogi napredniji mene ne mogu podnijeti,tj ako istu stvar rece netko drugi to je jos podnosljivo,ali ako JA dam kritiku...ajme majko!!!"Sta je ovo,kako se ovaj usudjuje",poneki bi i da me iskljuce!!!Kao da svatko vec sve zna.Nitko ne treba vise da uci,gotovo je,svi su na konju!
Evo da malo napravim analizu:
Ne trpe me vecina iz kluba Zagreb.
Ne trpe me vecina iz kluba Rijeka.
Zasto?Zato jer sam spontana i iskrena osoba u svojim izjavama,i pokusavam samo da kazem istinu,sto neki prihvacaju kao noz u ledja umjesto da su sretni da nauce nesto novo.Onda ja ispadnem arogantna,napuhana budala,a cinjenica je da nitko ne zeli sa menom izravno u polemike nego iza kulisa.
Mislim da je ovo samo stvar karaktera i mentaliteta,a nadam se da sam u krivu.
Sto se tice Nogarda 76,mislim da sam bio dovoljno jasan.Ako tko zeli da sazna kako se pravi stil metle neka mi posalje PP.

M

Offline Aleksa

Odg: Friško izvađeni grab
« Odgovori #21 : 18-03-2007, 20:42:52 »
stvarno ne želim zahuktavati temu i ikoga provocirati, ali dobro bi mi došlo objašnjenje ove rasprave s obzirom da sam apsolutni početnik. Nije mi jasan samo detalj u kojem marinko kaže da je najlakše napraviti stil metle i da ih ima jako puno u hrvatskoj a, koliko sam do sada uspio saznati o bonsaiu, stil metle je stil koji je vjerojatno najteže napraviti i održavati. pa kako onda to?
Cinjenica jest da smo vec vise puta pokusavali navuc vise clanova da prave crteze i virtuale njihovih vizija,ali nazalost uvijek su tu samo dvojica,Andrija i moja malenkost.

Ako tko zeli da sazna kako se pravi stil metle neka mi posalje PP.

M

Jel' to na foru kad prerezes drvo i skracujes svake godine novi rast?

Ja bih pravio virtuale da znam!

Offline Andrija Zokić

Odg: Friško izvađeni grab
« Odgovori #22 : 18-03-2007, 20:51:07 »
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Aleksa

Odg: Friško izvađeni grab
« Odgovori #23 : 18-03-2007, 20:57:21 »
Hvala!!!