Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Neobična zelenika  (Posjeta: 45051 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Neobična zelenika
« : 11-12-2008, 10:04:41 »
Evo jedne malo drukčije zelenike sa zanimljivim karakterom. Izvadili smo je u 3. mjesecu ove godine s dva pomagača - Kelijem i njegovom ćuskijom.

Do sada nismo radili na njoj niti udarili temelje budućoj krošnji. Samo smo skraćivali izboje kroz sezonu rasta i obradili pokoji jin.
Jako je stara, što se vidi po kori i čvorovima, krošnja joj je "ispuhana" u jednom smjeru i kroz nju imaju brojne suhe grančice koje namjeravamo zadržati i uklopiti u prikaz stabla koje je raslo u teškim uvjetima. Mislim da ima dovoljno karaktera za to ...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: Neobična zelenika
« Odgovori #1 : 11-12-2008, 10:05:38 »
...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Neobična zelenika
« Odgovori #2 : 11-12-2008, 10:28:10 »
Obečavajuće drvo :ludilo:
Još napraviti neku prikladnu posudu...  :whistle:

Offline Marija

Odg: Neobična zelenika
« Odgovori #3 : 11-12-2008, 10:42:45 »
Još napraviti neku prikladnu posudu...  :whistle:

 :tuptup:

U ovoj posudi je završila jer je u to jedino mogla stati, kako nam je bilo ponestalo dasaka.

P.S. Ovo je ona koju je S želio kupiti.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Neobična zelenika
« Odgovori #4 : 11-12-2008, 10:50:48 »
P.S. Ovo je ona koju je S želio kupiti.

Meni se dopada ta posuda vrlo....bilo bi dobro po njoj napraviti kalup, pa se razmjenimo za neki moj.

Offline gal

Odg: Neobična zelenika
« Odgovori #5 : 11-12-2008, 11:02:39 »
...standardna kvaliteta koju smo od vas već navikli gledati, pa se tu i nema nešto osobito za komentirati  :great: pitanje: hočete li maknuti ove grane pri tlu?

Offline Andrija Zokić

Odg: Neobična zelenika
« Odgovori #6 : 11-12-2008, 13:52:37 »
Meni se dopada ta posuda vrlo....bilo bi dobro po njoj napraviti kalup, pa se razmjenimo za neki moj.

Ova posuda je odlična za drva u razvoju. Jedan njen plus je to što nema prednju stranu pa ne opterećuje kod oblikovanja bonsaija. Ova zelenika je zanimljiva sa mnogo strana a posuda joj na neki način pomaže pri oblikovanju jer te ne fiksira na jednu stranu.

pitanje: hočete li maknuti ove grane pri tlu?

Za sada ne. Na fotografiji ta donja grana djeluje glupo a uživo mi se čini dobra. Neka zasada stoji, lako ćemo je smaknuti kasnije ako nas bude bola u oči.

andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Neobična zelenika
« Odgovori #7 : 11-12-2008, 14:09:19 »
Za sada ne. Na fotografiji ta donja grana djeluje glupo a uživo mi se čini dobra. Neka zasada stoji, lako ćemo je smaknuti kasnije ako nas bude bola u oči.

Ne postoji ni jedan razlog da se išta uklanja sa ovog drveta. Pa upravo to je i super što je drvo totalno drugačije od večine i ima karakter i priču kud god pogledaš.... Ja sam da na  njoj ostane sve i nek se razvija još novog i još više, pa ovakvo deblo trpi grdosiju na sve strane kao krošnju  :great:

Offline Marija

Odg: Neobična zelenika
« Odgovori #8 : 11-12-2008, 14:13:25 »
Ne postoji ni jedan razlog da se išta uklanja sa ovog drveta. Pa upravo to je i super što je drvo totalno drugačije od večine i ima karakter i priču kud god pogledaš.... Ja sam da na  njoj ostane sve i nek se razvija još novog i još više, pa ovakvo deblo trpi grdosiju na sve strane kao krošnju  :great:

... kao da ima karakter bora ...
kroz krošnju bi ostavili ove tanke suhe grančice, a na vršcima postojećih grana formirali krošnjicu, ali ne ništa gusto i bujno nego polurijetko da paše uz izgled ostatka stabla i da se vide ti suharci .... to je ono što mi je za sada čisto u njenoj slici, a ostalo će (što bi rekao Mario) donijeti vrijeme ....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: Neobična zelenika
« Odgovori #9 : 12-12-2008, 09:13:02 »
Keli u napadu (fotka s vađenja)
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Neobična zelenika
« Odgovori #10 : 12-12-2008, 16:26:04 »
Fantastično drvo. Možda mi je ovo i najbolja zelenika. Imam ideju. Ja vam platim Pallovu cijenu za posudu a vi si zadržite posudu, dajte mi samo drvo iz nje. Kužiš? Tak ste profitirali.  :idiot:

Offline Marija

Odg: Neobična zelenika
« Odgovori #11 : 12-12-2008, 18:36:27 »
Fantastično drvo. Možda mi je ovo i najbolja zelenika. Imam ideju. Ja vam platim Pallovu cijenu za posudu a vi si zadržite posudu, dajte mi samo drvo iz nje. Kužiš? Tak ste profitirali.  :idiot:

.... a da ne bi ostala prazna daš mi onaj tvoj hrast  :turpija:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Neobična zelenika
« Odgovori #12 : 12-12-2008, 19:02:19 »
Znaš kaj, bum ti reko odgovor kad vidim na proljeće...jel bu potjeral!!! Ako ne  potjera-može.  :idiot: Za sada mi grančice izgledaju prilično suhonjavo. Mislim da su ti hrastovi jedna zajebana vrsta. Nije mi isključeno da bi ovaj mogao čitavu sezonu se vuć, a onda crknut do proljeća. Neke grane i dio krošnje krepali su tek u 10. mjesecu.  :dunno:
Očekujem svašta i spreman sam na sve gubitke što se tiče quercus pubescens.

Offline Andrija Zokić

Odg: Neobična zelenika
« Odgovori #13 : 26-12-2008, 21:47:37 »
Danas smo i zeleniku malo dovodili u red. Pošto sam ja fotografirao opet ispada da samo Marija radi na njoj. :hihihi: Mislim da niti jedno stablo koje imamo nije ovliko zanimljivo iz različitih uglova i da se nema pojma koja joj je strana prednja.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Neobična zelenika
« Odgovori #14 : 26-12-2008, 21:48:22 »
...
andbonsai.com ~ andbonsai studio