Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Priča o našoj šljivi  (Posjeta: 4030 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Priča o našoj šljivi
« : 13-12-2008, 20:45:12 »
Dohvatio sam se sređivanja nekih zapuštenih drva u vrtu. Sada je pravo vrijeme za grubi-drveni rad. I tako sam došao i do naše zaboravljene šljive.
A kad ono, šljiva ispala super. Vrlo sam zadovoljan. Priča o šljivi zanimljiva je. Ako vam se da i imate vremena, link je ovdje...
Priča o šljivi. http://sandevbonsai.blogspot.com/2008/12/prunus-domestica-ljiva.html

Offline DonQuijote

Odg: Priča o našoj šljivi
« Odgovori #1 : 13-12-2008, 22:39:12 »
Pazi da  sada kad si je zavolio, ne odluči osvetiti se za sva dosadašnja zanemarivanja. To bi bio znak da šljive mogu biti krajnje osvetoljubiove, pokvarene čak.
Kaj je to malo, plavo, sjedi na drvetu i prelijepo fučka?
-Talentirana šljiva!

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Priča o našoj šljivi
« Odgovori #2 : 14-12-2008, 09:20:23 »
Pazi da  sada kad si je zavolio, ne odluči osvetiti se za sva dosadašnja zanemarivanja. To bi bio znak da šljive mogu biti krajnje osvetoljubiove, pokvarene čak.
Kaj je to malo, plavo, sjedi na drvetu i prelijepo fučka?
-Talentirana šljiva!
"Osveta zapuštene šljive", ili... "Šljiva 3, uskrsnuće"... :nails:..."Gospodar voćaka-doba šljive"  :nails: Ono:... The Lord of the fruit trees-Age of the Plum  :happy2:

Offline Andrija Zokić

Odg: Priča o našoj šljivi
« Odgovori #3 : 14-12-2008, 12:26:49 »
Dobra je šljiva. Nisam baš mnogo bonsai šljiva vidio pa mi je zato još zanimljivija. Sviđa mi se što je oblikovana u prirodnom stilu ;) . Kada ja drilam drvo onda stavim nekakvu krpu preko zemlje kako piljevina ne bi ostajala u zemlji.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline helleborus

Odg: Priča o našoj šljivi
« Odgovori #4 : 16-12-2008, 10:57:57 »
Ova šljiva mi je posebno draga. To je jedno od onih drva koja su posađena kad sam bila mala. Koje je raslo prepušteno samo sebi. Za vrijeme rata bilo 10 godina potpuno zanemareno. Kad su moji odlučili da će ih vaditi, jer evidentno je bilo da to nije drvo iz voćnjaka, nego jedna podivljala neobećavajuća 'spodoba', bilo mi je žao jer to su 'one tanke voćkice koje smo MI sadili prije xy godina.... Zanimljivo je da su im čak i trnovi počeli rasti po granama i deblu. Baš su divljakuše.

Veseli me što je bar jedna dobila svoj drugi dom i ulogu. Što je konačno došla na red i što djeluje tako zanimljivo i dobro. I onda se sjetim onih bonsai voćaka i kako zanimljivo i privlačno izgledaju kad im narastu plodovi... a bit će po njoj puno lijepih crveno-žutih (jako jako finih) šljivica.  :love:

Offline Igor

Odg: Priča o našoj šljivi
« Odgovori #5 : 25-12-2008, 00:26:13 »
Ja volim sljive od uvijek!  :love: