Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: prijedlog za novi bonsai  (Posjeta: 9525 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mansa12

prijedlog za novi bonsai
« : 16-12-2008, 20:38:18 »
imam dva stabla, koja su nabrane prije dve sezone. oba stabja su grab (gaber na makedonskom). trazim pomoc sta dalje s njim. i jedno i drugo stablo izgledaju mi da imaju viska grane.  :question:

Offline DonQuijote

Odg: prijedlog za novi bonsai
« Odgovori #1 : 16-12-2008, 20:58:50 »
Oba drva mi se čine dobrima, ali fotke su prilično loše. Daj to slikaj bez sjene da se bolje vidi. MOžda da iiza njih staviš nekoo platno i slikaš ih sa svih strana. Kod ovog prvog mi se ne dopada to što  donja lijeva i donja desna grana izlaze skoro iz iste točke pa čine križ, jedna od njih bi trebala otići. Drugo drvo mi je famozno, onako scary, otkačeno ali se jako jako loše vidi što je što. Daj poštene fotke pa će se sigurno naći i ideja za oblikovanje.
 Dvije godine? Kakva je to mješavinau kojoj ih držiš?? Ne čini mi se rahlom i dovoljno prozračnom, možda se varam.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: prijedlog za novi bonsai
« Odgovori #2 : 16-12-2008, 21:00:02 »
Pa daj ih poslikaj tako da se nešto vidi. Otprilike u razini očiju, a ne iz ptičje perspektive!  Ovako, teško je odrediti što je gdje.  :dunno:
Inače, čini mi se da drva imaju potencijala.

Offline mansa12

Odg: prijedlog za novi bonsai
« Odgovori #3 : 16-12-2008, 21:06:33 »
ima jedan iskusan odgajivac i on mi je dao jedno 15 kg mjesavine koje on koristi, ali ja sam sve to pomesao sa jos malo zemlje  :ashamed:. u proljece kad sve to presadim u drugu posudu dodacu malo vise peska

Offline Marija

Odg: prijedlog za novi bonsai
« Odgovori #4 : 16-12-2008, 22:33:11 »
Grab izgleda totalno ludo - iako se ne vidi dobro od sjene. Fotografiraj ponovo da se bolje vidi i neka ti sunce bude iza leđa kada snimaš, tako da nema sjena.

Dobrodošao na forum  :hihihi: izgleda da nam se broj makedonaca u posljednje vrijeme povećava  :verycool:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: prijedlog za novi bonsai
« Odgovori #5 : 17-12-2008, 09:18:19 »
Ajmo sad svi  :teacher: ...pa daj ih poslikaj bolje   :takoTreba:
Drva su dobra, sviđaju mi se. Ne izgledaju početnički.  ;)

Offline mansa12

Odg: prijedlog za novi bonsai
« Odgovori #6 : 17-12-2008, 17:44:13 »
..radujem se sto vam se svidzaju moja drvca... bolje fotke mogu da uradim tek nakon nove godine...a i moram da priznam da i nisam bas pocetnik jer uzgajam bonsai negde oko 10-tak godina ali sam pocetnik u znaju...i volim da ucim..
Ajmo sad svi  :teacher: ...pa daj ih poslikaj bolje   :takoTreba:
Drva su dobra, sviđaju mi se. Ne izgledaju početnički.  ;)

Offline Marija

Odg: prijedlog za novi bonsai
« Odgovori #7 : 17-12-2008, 18:26:50 »
Ako imaš još neke slike drugih svojih stabalaca, stavi ...  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline mansa12

Odg: prijedlog za novi bonsai
« Odgovori #8 : 24-12-2008, 18:12:09 »
ovo je moja maslina, cuvam je oko 5 godina, ali sam je ove godine skros osisao jer nije mi se dopao njezin razvoj. prvo sto moram da uradim sledece sezone je promena zemlje i dobra prihrana (koju nisam praktikovao do sada  :ashamed:). cekam i vashe sugestija, dali vredi da se trudim oko ovog drveta.

Offline mansa12

Odg: prijedlog za novi bonsai
« Odgovori #9 : 24-12-2008, 18:17:19 »
..jos jedna slika masline

Offline Andrija Zokić

Odg: prijedlog za novi bonsai
« Odgovori #10 : 24-12-2008, 22:57:50 »
dali vredi da se trudim oko ovog drveta.

Mislim da je to dobro drvo. Dobro je i postavljena u posudu i dobro je orezana. Da li je to divlja maslina?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Igor

Odg: prijedlog za novi bonsai
« Odgovori #11 : 24-12-2008, 23:39:37 »
I ja vidim da maslina ima potencijal! Za razvijanje bi bio jedan malo veci training pot bolji nego ova lijepa posuda. Posude su uvijek za gotove bonsaie - ali ovaj je jos na putu. 
Predlozim ti, da pustis ovu maslinu cijelu godinu rast. Na kraju sezone se rijesis samo onih grana, koje za oblikovanje netrebas.

Offline mansa12

Odg: prijedlog za novi bonsai
« Odgovori #12 : 25-12-2008, 16:32:31 »
...
...Za razvijanje bi bio jedan malo veci training pot bolji nego ova lijepa posuda. Posude su uvijek za gotove bonsaie - ali ovaj je jos na putu. 
Predlozim ti, da pustis ovu maslinu cijelu godinu rast. Na kraju sezone se rijesis samo onih grana, koje za oblikovanje netrebas.


samo da dodje proljece...idemo sve iz pocetka


Offline mansa12

Odg: prijedlog za novi bonsai
« Odgovori #13 : 25-12-2008, 16:33:55 »
da to je divlja maslina. steta sto nemam slike iz predhodne sezone, ali sledece godine saljem slike svake nedelje :hihihi: 

Offline Igor

Odg: prijedlog za novi bonsai
« Odgovori #14 : 26-12-2008, 10:38:17 »
samo da dodje proljece...idemo sve iz pocetka

Bravo Mansa, drago mi je da si se za to odlucio! Stablo ce na taj nacin jako brzo napredovati! Pusti ga samo rast, i posalji nam u jesen nove, aktualne Slike.