Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj  (Posjeta: 51399 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline helleborus

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #105 : 22-03-2010, 14:18:30 »
Da, nažalost, veliki broj drva koja se vade imaju vidljivu razliku u kori između nadzemnog i podzemnog dijela debla. Na nekima se to vidi više, na nekima manje. Nažalost na ovog prekrasnom grabu se vidi dosta i nadam se da će se 'ispraviti' kroz vrijeme.  8)

Offline Andrija Zokić

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #106 : 22-03-2010, 15:48:43 »
To će se sa godinama popraviti.Drvce je u prirodi bilo dublje u zemlji i zato se sada vidi tako očita razlika.Nemojte biti tako veliki kritičari.. :mdr:

Čim se nebari oboja sa jin tekućinom uspostavlja se harmonija između debla i nebarija sa kojom sam vrlo zadovoljan. Nebari se još da popraviti i drago mi je da su ljudi kritični prema drugima i prema sebi jer to do sada nije bio slučaj u Hr., i sada je jasno koliko je dugo potrebno da sirovi materijal počne iti ličiti na bonsai. Malo tko je u Hr. uspio sam dovesti sirovi materijal do tog stupnja ... Dubravkin i Sebastijanov bršljan, Galova 2-3 stabla djeluju kao da se dugo vremena studiralo na njima, i možda još koje stablo (neka se ne naljuti netko ako mi nije pao na pamet). ... uglavnom drva nažalost godinama stagniraju.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #107 : 22-03-2010, 16:15:32 »
Ma jasno je to. Realno, ovo je odlično drvo, za naše pojmove pogotovo. Još bolje ako će se nebari popraviti. No, već smo puno puta pisali o tom drvu i svaki put sam se grizao za jezik da ga ne komentiram i skoro uvijek sam ga komentirao :rofl:
Meni je kod tog drva zanimljivo to kako djeluje na mene. To što u meni izaziva nezadovoljstvo uopće nije normalno za bonsai. Razdražuje me. Da je moje, odmah bi ga se riješio iako je, realno gledajući, bolje od svih mojih drva zajedno.
Ja imam glupih drva, imam i ružnih, neperspektivnih drva, po forumima se mogu vidjeti i raznorazni mallsai-i, katastrofe, rugobe, debilane, ali ni jedno takvo čudo u meni ne izaziva takvu navalu negodovanja kao ovo drvo.
E to je meni čudno i neobično. Da jedno drvo kod mene može izazvati negativne emocije. Nedavno ste recimo stavili fotku  neobične zelenike
http://hbf.my-bonsai.com/index.php?topic=1702.msg34151#msg34151
To drvo u meni izaziva veselje, ushit, divljenje. Neka druga drva ne izazivaju ništa, ali da će neko izazivati negativne emocije, to nikada ne bih pomislio.
Moram na promatranje :tuptup:

Offline helleborus

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #108 : 23-03-2010, 11:58:56 »

Čim se nebari oboja sa jin tekućinom uspostavlja se harmonija između debla i nebarija sa kojom sam vrlo zadovoljan.

Onda odlično.... ako je tako to je onda vrlo jednostavno rješenje...

Offline helleborus

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #109 : 23-03-2010, 12:01:30 »
Nebari se još da popraviti i drago mi je da su ljudi kritični prema drugima i prema sebi jer to do sada nije bio slučaj u Hr., i sada je jasno koliko je dugo potrebno da sirovi materijal počne iti ličiti na bonsai. Malo tko je u Hr. uspio sam dovesti sirovi materijal do tog stupnja ...

O da, kritičnost je dobro došla... naravno treba je lijepo uzreći i tako je dobronamjerno i prihvatiti. Djelovati ili ne u skladu s njom na vlasniku je drva. Ali mislim da je to dobar način da napredujemo.

Offline Andrija Zokić

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #110 : 28-04-2010, 14:36:37 »
danas
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline gal

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #111 : 28-04-2010, 14:57:43 »
...prekrasan!
...jel vam palo na pamet da onu prazninu gore u sredini malo desno popunite tehnikom dodavanja grane-bušenjem... ili u stvarnosti tako bolje izgleda? Sve ostalo ovako na fotki izgleda odlično!  :great:

Offline Andrija Zokić

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #112 : 28-04-2010, 15:01:19 »
Meni to toliko ne bode oči. Prije mi je dosta smetalo i razmišljao sam o toj tehnici, ali kako se zgušnjava  i kada gledam stablo kao cjelinu onda mi sve manje smeta. Mislim da će se ta praznina u budućnosti čak dobro uklopiti kada se mjestimično zamaskira bočnim granama.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #113 : 28-04-2010, 15:48:47 »
Odmah se sjetim čitave prepiske i rasprave oko ovog drveta i mog prigovaranja :gigle:
Andrija je jednom spomenuo kako se razlika u boji između dijela debla koji je nekada bio podzeman i onog svijetlijeg, nadzemnog, lako riješava premazivanjem jin tekučinom. Provjereno funkcionira. Ja isprobao i sa "sivcem crvenim" radi savršeno.
Jedino ne znam kako djeluje na koru i da li je možda ubija ta kiselina.

Offline Marija

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #114 : 28-04-2010, 19:56:00 »
Jedino ne znam kako djeluje na koru i da li je možda ubija ta kiselina.

Sve je OK s korom. Mi smo ovog lani mazali .... i opet ćemo! :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #115 : 03-04-2011, 13:56:18 »
Danas.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #116 : 03-04-2011, 20:32:54 »
To je onaj meni najantipatičniji od svih vaših drva. Prekrasan je :great:

Offline Marija

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #117 : 04-04-2011, 08:01:32 »
To je onaj meni najantipatičniji od svih vaših drva. Prekrasan je :great:

To je naš prvi grab i dalo bi svašta reči o njemu ...  :girl:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #118 : 05-04-2011, 09:07:03 »
Koja lijepa zelena boja listova... ta proljetna, odmah nakon razlistavanja, mi je najdraža.

Offline dijxtra

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #119 : 05-04-2011, 23:19:16 »
Koja lijepa zelena boja listova... ta proljetna, odmah nakon razlistavanja, mi je najdraža.
Meni je isto iznimno lijepa, ali mi daje anemične konotacije, tako da je se bojim.  :nails: :-D Tamno zelena ljetna boja nije tako lijepa, al od nje lakše spavam :-D