Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj  (Posjeta: 51414 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline helleborus

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #75 : 30-06-2009, 09:18:26 »
Prekrasno je. Vjerujem da će biti još puno bolje kad ga stavite u posudu i skinete mu svo lišće da dobijete set manjih listova. Bar ovak na slici izgledaju bi jako dobro hranjeni, zalijevani i sve ostalo što čini prirodno manji list salatom.

Jako dobro drvo. Jedno od najboljih ako ne i najbolje.

Offline Marija

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #76 : 30-06-2009, 10:29:13 »
krošnja je formirana od nule ... i fantastičan filing je nakon nekoliko godina gledati u strukturu krošnje i osjetiti kako je stablo počelo ličiti na bonsai. Na žalost taj filing se ne može dobiti preko slike, samo uživo....  :love:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #77 : 30-06-2009, 10:35:23 »
krošnja je formirana od nule ... i fantastičan filing je nakon nekoliko godina gledati u strukturu krošnje i osjetiti kako je stablo počelo ličiti na bonsai. Na žalost taj filing se ne može dobiti preko slike, samo uživo....  :love:

Svatko će ovo drvo doživjeti po nekom svom filingu, osim što je za mene fenomenalno, podsjeća me na jedno jaaaaako staro drvo u Podravini, od kud su mi djedovi i roditelji, stoji samo i močno usred podravske ravnice... želim si naći nešto slično  :ljub2:

Offline DonQuijote

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #78 : 30-06-2009, 12:01:03 »
Isusee koja kolekcija komplimenata. Drvo je odlično, fenomenalno ali ne pretjerujmo, ne sumnjam da će biti i boljih kod Marije i Andrije, jer ovo ipak nije savršeno, ima mana. Zadebljanje iznad nebarija na mjestu gdje je izlazilo iz zemlje, premlado  i preglatko korijenje...
Mislim, da budem jasan, drvo je odlično, možda bolje od bilo kojega kojega ću ja ikada imati ali nemojmo pretjerivati sa komplimentima tipa Aleksinog- najbolji bonsai koji sam ikada vidio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #79 : 30-06-2009, 12:14:38 »
... nemojmo pretjerivati sa komplimentima tipa Aleksinog- najbolji bonsai koji sam ikada vidio

...pa čovjek se drži knjige i ulaže u svoju budučnost i ne stigne gledati više bonsaia i dok ne vidi bolje, ovo mu je najbolje koje je vidio... nismo svi isti, što i nema potrebe...
I meni je izgledalo kao pretjerivanje, no dao sam si vremena i zaključio ovo gore  :idiot:

Offline helleborus

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #80 : 30-06-2009, 12:22:52 »
Naravno da malo pretjerujemo, to uvijek svi na forumu rade. Mislim da je u našem slučaju možda i iz djelomično opravdanih razloga. Moguće da još do sad nitko od nas nije našao neki bolji bjelograb pa težimo ovom ljepotanu. No, majstorstvo će tek doći na vidjelo. Imati 'najbolji' starter ne značii nužno imati i 'najbolji' bonsai. Kaj ne?

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #81 : 30-06-2009, 12:32:40 »
... Imati 'najbolji' starter ne značii nužno imati i 'najbolji' bonsai. Kaj ne?

...točno! ... a poneke zasluge odlaze i na hortikulturalne vještine  :whistle:

Offline Aleksa

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #82 : 30-06-2009, 18:15:10 »
nemojmo pretjerivati sa komplimentima tipa Aleksinog- najbolji bonsai koji sam ikada vidio



Mislim da ste zanemarili činjenicu da ja još uvijek nisam bio u Walterovoj bašti, tako da ovo u principu  jeste najbolji bonsai kog sam ikada 'vidio-uživo'.   :verycool:

Offline Marija

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #83 : 30-06-2009, 20:15:16 »
Na neki način mi je isto da li netko vidi sto mana na našem stablu ili mu se sviđa i djeluje mu vrhunaravno..... ovdje postam da se vidi što radimo a ne radi takmičenja!

Kreiranju bonsaija vidim kao neku vrstu borbe sam sa samim sobom, potragu za inspiracijom i nadahnućem u sebi kako bi formirali nešto samo nama čudesno, da iznenadimo samog sebe .... da nadmašimo samog sebe i svoje sposobnosti...

takmičim se sa sobom svaki dan, opet i opet, sve ostalo je u suštini za mene nebitno .....   :great:

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #84 : 01-07-2009, 10:53:51 »
Na neki način mi je isto da li netko vidi sto mana na našem stablu ili mu se sviđa i djeluje mu vrhunaravno..... ovdje postam da se vidi što radimo a ne radi takmičenja!

Kreiranju bonsaija vidim kao neku vrstu borbe sam sa samim sobom, potragu za inspiracijom i nadahnućem u sebi kako bi formirali nešto samo nama čudesno, da iznenadimo samog sebe .... da nadmašimo samog sebe i svoje sposobnosti...

takmičim se sa sobom svaki dan, opet i opet, sve ostalo je u suštini za mene nebitno .....   :great:



Boriš li se i natječeš sa sobom ili s drugima nema velike razlike. Odnosno to je jedini način da napeduješ. Doduše svakako je bolje krenut od samog sebe, u svemu. Uključivanje drugih u 'borbu' je svakako dobro ako si sa sobom dotaknuo plafon ili bar ne vidiš kud bi dalje. Ali to u suštini nije borba protiv drugih nego za sebe. Bar bi to trebala biti.

Ajme koje rečenice  :haaaahaaaaa:

Offline gal

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #85 : 01-07-2009, 11:26:30 »
"Bjelograb u prirodnom stilu kroz filozofiju i razvoj"... :quiet: :lol:

Offline Marija

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #86 : 01-07-2009, 11:46:22 »
Ovo je daleko od bilo kakve konstruktivne kritike i razgovora, kakve smo imali na ovom forumu!
Svatko ima pravo na svoje mišljenje (pozitivno ili negativno) i ne vidim zašto bi trebalo upozoravati da nešto ne smije reći ili osjećati.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #87 : 01-07-2009, 12:52:58 »
Ovo je daleko od bilo kakve konstruktivne kritike i razgovora, kakve smo imali na ovom forumu!
Svatko ima pravo na svoje mišljenje (pozitivno ili negativno) i ne vidim zašto bi trebalo upozoravati da nešto ne smije reći ili osjećati.
...je! Sve se manje konstruktivno kritizira, primjerice ne sječam se ni jedne tvoje skorašnje kritike vezane za bilo čije drvo, davno si se ogradila kako se na osnovu fotografije to ne može objektivno napraviti... i eto tu smo di smo.

Offline Marija

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #88 : 01-07-2009, 12:59:04 »
...je! Sve se manje konstruktivno kritizira, primjerice ne sječam se ni jedne tvoje skorašnje kritike vezane za bilo čije drvo, davno si se ogradila kako se na osnovu fotografije to ne može objektivno napraviti... i eto tu smo di smo.

Ako osjetim da nešto imam reći onda to komentiram i mislim da je to bolja varijanta od komentiranja svega na forumu. Imam faze rjeđeg i češćeg pisanja na forumu, kao i svi ostali ....  :smile:

Evo npr. tvoji borovi. Gledam redovito što radiš ako ali malo toga mogu reći jer zaista ne znam ništa o borovima.
A što se tiče mojih komentara nedavno sam predložila Sivcu da prepila svoju maslinu na pola, kad smo se vidjeli uživo prije par dana, nije to spominjao ... pa pretpostavljam da mu se nije svidjela moja ideja  :na:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #89 : 01-07-2009, 13:18:08 »
...sve OK! ...učinilo mi se da si se požalila...  :verycool: