Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj  (Posjeta: 51361 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aleksa

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #45 : 25-12-2008, 16:48:53 »
Ovo vam je definitivno najbolje drvo, i jedno od najboljih drva koje sam vidio.  :worthy:

Offline Marija

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #46 : 25-12-2008, 16:58:32 »
Ovo vam je definitivno najbolje drvo, i jedno od najboljih drva koje sam vidio.  :worthy:

odluči se ili je najbolje ili je jedno od najboljih ...  :haaaahaaaaa: :girl:

P.S. upravo je u tijeku je detaljno ožicavanje i oblikovanje krošnje ...  :whistle:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #47 : 25-12-2008, 18:31:06 »
Danas je bila prva faza ožicavanja bjelograba. :haaaahaaaaa: Mislim da su rezultati dobri za drugu godinu stabalca u kašeti.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Aleksa

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #48 : 25-12-2008, 20:01:23 »
Danas je bila prva faza ožicavanja bjelograba. :haaaahaaaaa: Mislim da su rezultati dobri za drugu godinu stabalca u kašeti.

Oblikovanjem sam vrlo zadovoljan....

Jedino me malo brine zloslutna Petrunjelina silueta na prozoru....  :idiot:

Offline Igor

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #49 : 26-12-2008, 09:28:48 »
Bravo, oblikovanje je bas naturalisticno 8) The best!


Offline Andrija Zokić

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #50 : 26-12-2008, 18:55:06 »
Evo jedna skica bjelograba na brzinu. U budućnosti bi krošnju još trebalo zaokruglit i dati joj širine.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #51 : 26-12-2008, 21:22:53 »
Fantastičan!!!
 :worthy:

Offline Aleksa

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #52 : 27-12-2008, 13:01:40 »
Evo jedna skica bjelograba na brzinu. U budućnosti bi krošnju još trebalo zaokruglit i dati joj širine.

Ovo drvo će mnogo bolje da izgleda zimi nego ljeti.... Definitivno bi ga trebalo tako oblikovati!  :worthy:

Offline Marija

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #53 : 27-12-2008, 13:14:13 »
Evo jedna skica bjelograba na brzinu. U budućnosti bi krošnju još trebalo zaokruglit i dati joj širine.

Ovo drvo će mnogo bolje da izgleda zimi nego ljeti.... Definitivno bi ga trebalo tako oblikovati!  :worthy:

Da, razgranjenost će se vidjeti najbolje u sezoni bez lišća .... ali mislim da i u vegetacijskoj sezoni može odlično izgledati. Jako je važno ne pustiti ga da mu grane prerastu i da se NE izgubi onaj prazan prostor između pojedinih "oblačaka" krošnje.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #54 : 27-12-2008, 13:54:29 »
Ja ipak mislim da bi ga trebalo posuti nekom kiselinom kako bi uvijek izgledao lijepo, bez lišća, čak i ljeti... A i mnogo ga je lakše održavat tako....  :mdr: :lol:

Offline Andrija Zokić

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #55 : 27-12-2008, 14:04:35 »
Ovo drvo će mnogo bolje da izgleda zimi nego ljeti.... Definitivno bi ga trebalo tako oblikovati!  :worthy:

Mislim da će se bjelograbu moći jako smanjiti lišće, tako da bi mogao i ljeti i zimi dobro izgledati. :hihihi:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline cile

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #56 : 27-12-2008, 18:00:37 »
veoma moćno drvo svaka čast :great:

Offline Igor

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #57 : 28-12-2008, 10:44:05 »
Kako planiras sljedece, hortikulturne faze ovoga drveta?

Ako je bjelograb dosta snazan, onda bi ga mogao u proljecu malo jace pincirati. Tako da mu sto vise forsiras ramifikaciju ...

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #58 : 28-12-2008, 10:52:33 »
Ja mislim da vam je drvo sranje i da ništ ne valja. Stoga imam jedan prijedlog. Dajte ga meni. U mom vrtu neće smetati jer je i drugo drveće sranje, a ovako je velika šteta da nagrđuje vaš vrt pun dobroga drveća. Baš je taj grab sav nikakav. Nudim vam se, sve je to prijateljstva radi...sva ta žrtva i to...možete ga slobodno donijeti kad dolazite na Palla...ne, štoviše, evo, doći ću sam po njega!!! Haaaa? Što kažete??? Jel da je ideja za 5?  :mdr:  :haaaahaaaaa:

Offline Marija

Odg: Bjelograb u prirodnom stilu kroz razvoj
« Odgovori #59 : 28-12-2008, 14:47:31 »
Kako planiras sljedece, hortikulturne faze ovoga drveta?

Ako je bjelograb dosta snazan, onda bi ga mogao u proljecu malo jace pincirati. Tako da mu sto vise forsiras ramifikaciju ...


S ovim orezivanjem smo ga dobro "vratili unazad", neka žica fiksira grane na ovim položajima, pa ćemo na proljeće vidjeti kako dalje. U krošnji ima mjesta gdje jeramifikacija već sada dobra, a isto tako oma mjesta gdje još fali liste mase i grančica, tako da sve to treba izbalansirati i poraditi na tome ... kroz iduću sezonu rasta...

Uspoređujući u > Galeriji slike 6 i 8 se lijepo vidi koliko su grane odebljale u ovu sezonu .... nevjerovatno!!!!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai