Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Formiranje juniperusa  (Posjeta: 21825 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gal

Odg: Formiranje juniperusa
« Odgovori #15 : 21-03-2007, 12:39:04 »
Gal u buducnosti budi malo strpljiviji kad hoces da radis jin.Zicuj prvo da napravis lijepu liniju,a tek poslije rezbari.Na taj nacin ces imati vise uglova za rad a bonzai ce ti biti raznovsniji.Nije preporucljivo raditi po istoj semi.pozdrav Huso

Ovo su prirodni jinovi koji su očišćeni želičnom ćetkom (na brusilici) kako bi reljef došao do izražaja, žičenje ne dolazi u obzir jer su jinovi potpuno suhi i tanki te bi na savijanje pukli (probao), a osim toga linije debla su u svim smjerovima skladne i prate jedna drugu. Jinovi jesu predugi, ali ovo je prvo formiranje, a dobro sam naučio onu "triput mjeri jedan put reži". Godine će odabrati prvu stranu, za sad neka raste. Zahvaljujem!  :smile:

Offline marinko beg

Odg: Formiranje juniperusa
« Odgovori #16 : 21-03-2007, 13:47:21 »
Jin mozes bolje napravit sa jin klijestima(izvlacit vlakna)i onda sve dobro izgorit i ocistit zicom.Poslije eventualno malo korigirat sa Dremelom.

M

Offline Marija

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Formiranje juniperusa
« Odgovori #18 : 21-03-2007, 14:32:42 »
Jin mozes bolje napravit sa jin klijestima(izvlacit vlakna)i onda sve dobro izgorit i ocistit zicom.Poslije eventualno malo korigirat sa Dremelom.

M
Kakva su to jin kliješta? Može fotka?

Offline Marija

Odg: Formiranje juniperusa
« Odgovori #19 : 21-03-2007, 14:36:43 »
Kakva su to jin kliješta? Može fotka?
Evo kliješta i kako izgleda spaljivanje brenerom...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Formiranje juniperusa
« Odgovori #20 : 21-03-2007, 14:49:10 »
Ahaaaa tnx. Nedavno je ovdje bila riječ o njima, nisam znao čemu služe te špiccange. :mdr:
Spaljivanje sam vidio na nekim Tvojim fotkama, ali trebalo bi to vidjeti i uživo.

Offline Marija

Odg: Formiranje juniperusa
« Odgovori #21 : 21-03-2007, 15:04:08 »
Spaljivanje sam vidio na nekim Tvojim fotkama, ali trebalo bi to vidjeti i uživo.
Valjda će Pall pokazati uživo  http://img.photobucket.com/albums/v411/hells/more/fireout.gif
Formiranje juniperusa
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline bosnia

Odg: Formiranje juniperusa
« Odgovori #22 : 21-03-2007, 17:25:10 »
Gal u buducnosti budi malo strpljiviji kad hoces da radis jin.Zicuj prvo da napravis lijepu liniju,a tek poslije rezbari.Na taj nacin ces imati vise uglova za rad a bonzai ce ti biti raznovsniji.Nije preporucljivo raditi po istoj semi.pozdrav Huso

Ovo su prirodni jinovi koji su očišćeni želičnom ćetkom (na brusilici) kako bi reljef došao do izražaja, žičenje ne dolazi u obzir jer su jinovi potpuno suhi i tanki te bi na savijanje pukli (probao), a osim toga linije debla su u svim smjerovima skladne i prate jedna drugu. Jinovi jesu predugi, ali ovo je prvo formiranje, a dobro sam naučio onu "triput mjeri jedan put reži". Godine će odabrati prvu stranu, za sad neka raste. Zahvaljujem!  :smile:
Gal sta sam ja mislio jeste ozicas dok je grana ziva i ostavis neko vrijeme i tek poslije radis jin

Offline gal

Odg: Formiranje juniperusa
« Odgovori #23 : 22-03-2007, 07:07:26 »
Gal sta sam ja mislio jeste ozicas dok je grana ziva i ostavis neko vrijeme i tek poslije radis jin
Radio sam to na crnim borovima...

Offline Andrija Zokić

Odg: Formiranje juniperusa
« Odgovori #24 : 24-03-2007, 23:30:33 »
Evo zanimljivi primjerak oxicedrusa u prirodi.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline gal

Odg: Formiranje juniperusa
« Odgovori #25 : 26-03-2007, 07:05:19 »
U napad!

Offline marinko beg

Odg: Formiranje juniperusa
« Odgovori #26 : 26-03-2007, 09:37:21 »
Evo zanimljivi primjerak oxicedrusa u prirodi.
Onaj lijevi ili desni?Mislim da onaj desni ima vise karaktera... :rofl: :rofl:

M

Offline marinko beg

Odg: Formiranje juniperusa
« Odgovori #27 : 26-03-2007, 09:50:09 »
Salu na stranu...

Offline Andrija Zokić

Odg: Formiranje juniperusa
« Odgovori #28 : 26-03-2007, 10:03:00 »
U napad!

Ipak ne. Nije nas drmnuo kad smo ga vidjeli. :no: A i prevelik je za moj ukus.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline marinko beg

Odg: Formiranje juniperusa
« Odgovori #29 : 26-03-2007, 10:08:47 »
U napad!
Mislis na onaj desni??? :rofl: :rofl: :rofl: