Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Formiranje juniperusa  (Posjeta: 21788 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gal

Formiranje juniperusa
« : 20-03-2007, 08:13:47 »
Prvo formiranje juniperus communis. Kako loše reagiraju na na bilo kakve zahvate, radio sam opreza radi, naizmjence na svakome po malo kroz mjesec dana. Još ima grana viška, al nek bude za rezervu ak se koja posuši od formiranja. Napravio sam dosta greški... pa da vidim jel su uočljive ili uopće nisu greške... naravno po vašem mišljenju!
PS/Sezona je u punom jeku, zar niko ništa ne radi?! Dajte malo objavljujte...

Offline bosnia

Odg: Formiranje juniperusa
« Odgovori #1 : 20-03-2007, 08:56:56 »
Gal grupni juniper mi se svidja,svakako trebat ce vremena za ramifikaciju grana.Na drugom samom juniperu druga grana odozdo,koja zaklanja deblo mora ici vanka ili je potpuno odstraniti,ili je pustiti da odeblja i napraviti kratki jin.Juniper nije komplikovan po mome iskustvu.Ako je zemlja dobra drvo ce rasti bez problema.moja formula je po ugledu na Waltera Palla pure gritt,lava rock ,perlit, vermucelit i fir bark.Puno vode i hrane.Pozdrav iz Canade Husein

Offline DonQuijote

Odg: Formiranje juniperusa
« Odgovori #2 : 20-03-2007, 09:01:51 »
Gal Tvoja jajca će postati legendarna :mdr: :mdr: :mdr:

Huseine dobrodošao na forum :great: Sad nas već ima i sa više kontinenata :yipi:

Offline bosnia

Odg: Formiranje juniperusa
« Odgovori #3 : 20-03-2007, 09:15:12 »
Hvala ti ziv bio.Aleksa mi je adresu dao a sa Marijom sam imao konverzaciju prije godinu dana na Bonsai Talk gdje sam clan vec nekoliko godina.

Offline gal

Odg: Formiranje juniperusa
« Odgovori #4 : 20-03-2007, 09:17:44 »
Na drugom samom juniperu druga grana odozdo,koja zaklanja deblo mora ici vanka ili je potpuno odstraniti,ili je pustiti da odeblja i napraviti kratki jin.

Lijepi pozdrav Kanado! Ovo je bilo brzo! Upravo tu granu sam vrtio lijevo desno! Ako postavim prednju stranu tako da ne prelazi preko debla izgubim "s" liniju debla i pogled na jin na vrhu i imam dvije grane jedna ispred druge... Ovo ja debljanjem i kratkim jinom mi nije palo na pamet! Zahvaljujem!

Offline marinko beg

Odg: Formiranje juniperusa
« Odgovori #5 : 20-03-2007, 09:40:55 »
Juniper nije komplikovan po mome iskustvu.Ako je zemlja dobra drvo ce rasti bez problema.moja formula je po ugledu na Waltera Palla pure gritt,lava rock ,perlit, vermucelit i fir bark.Puno vode i hrane.Pozdrav iz Canade Husein
Zdravo Haso,
Juniper nije kompliciran,ali ovaj nas jeste.Zna izgubit granu bes razloga.
Pozdravi iz Belgije.

Offline bosnia

Odg: Formiranje juniperusa
« Odgovori #6 : 20-03-2007, 10:16:39 »
Zdravo Marinko.Nisam znao da ima razlike.Ipak mislim ako osoba ima strpljenja da pripremi zdravo drvo,i ako se pridrzava zlatnog pravila jedan napad po sezoni ne bi trebalo biti problema.pozdrav Huso

Offline marinko beg

Odg: Formiranje juniperusa
« Odgovori #7 : 20-03-2007, 17:14:19 »
Zdravo Marinko.Nisam znao da ima razlike.Ipak mislim ako osoba ima strpljenja da pripremi zdravo drvo,i ako se pridrzava zlatnog pravila jedan napad po sezoni ne bi trebalo biti problema.pozdrav Huso
Huso,
Ima puno razlike.Juniperusa ima mnogo vrsta a ova na moru(oxicedrus) i druga u kontinentalnom podrucju(communis) su posebno zajebane.
Pozdrav Marinko

Offline Aleksa

Odg: Formiranje juniperusa
« Odgovori #8 : 20-03-2007, 21:31:40 »
Hvala ti ziv bio.Aleksa mi je adresu dao a sa Marijom sam imao konverzaciju prije godinu dana na Bonsai Talk gdje sam clan vec nekoliko godina.

Pozdrav bosnia!  :yipi:

Offline marinko beg

Odg: Formiranje juniperusa
« Odgovori #9 : 20-03-2007, 23:27:52 »
Dajte malo objavljujte...
Budem Gal,budem,ali me zanima tko ce reagirat.

M

Offline gal

Odg: Formiranje juniperusa
« Odgovori #10 : 21-03-2007, 08:53:06 »
Evo još jedne slike sastrane - još zanimljivija od zadane prednje strane!

Offline marinko beg

Odg: Formiranje juniperusa
« Odgovori #11 : 21-03-2007, 10:21:26 »
Da,ova strana je jos bolja radi movementa debla.Ovako nesto mozes napravit.One jinove skratis,inace bi bili predugi,a primjetio si da sam i vrh skratio.

M

Offline bosnia

Odg: Formiranje juniperusa
« Odgovori #12 : 21-03-2007, 11:06:53 »
Marinko u pravu si sto se jinova tice. Treba skratiti posebno lijevi tanji.Preklapa se sa velikim.Ai doima se snaznije kad se skrati.Kad se krosnja razvije doci ce do izrazaja.

Offline bosnia

Odg: Formiranje juniperusa
« Odgovori #13 : 21-03-2007, 11:15:09 »
Gal u buducnosti budi malo strpljiviji kad hoces da radis jin.Zicuj prvo da napravis lijepu liniju,a tek poslije rezbari.Na taj nacin ces imati vise uglova za rad a bonzai ce ti biti raznovsniji.Nije preporucljivo raditi po istoj semi.pozdrav Huso

Offline marinko beg

Odg: Formiranje juniperusa
« Odgovori #14 : 21-03-2007, 11:38:12 »
Gal u buducnosti budi malo strpljiviji kad hoces da radis jin.Zicuj prvo da napravis lijepu liniju,a tek poslije rezbari.Na taj nacin ces imati vise uglova za rad a bonzai ce ti biti raznovsniji.Nije preporucljivo raditi po istoj semi.pozdrav Huso
:yes: :yes: :great:
M