Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Totalno neobična bukva! Jedva čekam proljeće!  (Posjeta: 4247 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline boborg

hellllllo svima!

nedavno sam se s djevojkom preselio u novi stančić, i na par minuta nam je ogromna šuma (skroz od sesveta do sljemena)... malo sam tumarao i našao podosta zanimljivih drvaca, bit će posla na proljeće :)
no kad sam ovo čudo spazi nisam mogao vjerovat! slike su ne-baš-najbolje, ali zasad će mislim biti zadovoljavajuće.... ne znam koliko se na fotkama vidi, ali ovaj trokut u sredini je baš pravi trokut, grane su prirodno spojene na kutevima!

malo sam orezao najduže grane, mada je i sad nekih skoro metar visoka na najvišljem dijelu, mislim i to skratiti al ne još..... inače, šuma je većinom bukova, stvarno ima podosta materijala, našao sam bar desetak zgodnih primjeraka, s tim da nisam ni sat vremena hodao okolo....

evo par fotkica pa prosudite....


Offline Goran Cajko

Odg: Totalno neobična bukva! Jedva čekam proljeće!
« Odgovori #1 : 13-01-2009, 10:35:23 »
Sorry, al ne vidim niš posebnog u ovom. Možda, kad bi porezao sve na nekih 20 cm, pa od naj donjih grana neš iskemijao... :question:

Offline boborg

Odg: Totalno neobična bukva! Jedva čekam proljeće!
« Odgovori #2 : 13-01-2009, 10:38:46 »
mene je taj trokut totalno fascinirao, neznam....

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Totalno neobična bukva! Jedva čekam proljeće!
« Odgovori #3 : 13-01-2009, 10:43:23 »
mene je taj trokut totalno fascinirao, neznam....

Mani se trokuta, to treba skroz drugačije izgledati da bi bilo interesantno, a i tad je pitanje.

Meni se pak čini da bukva može biti zanimljiva ako ima dobar nebari, i ako joj sve srežeš u cilju da dobiješ postepeno sužavanje i naravno ako ne raste iz korijena druge bukve.... onda se čini OK jer vidim da rado baca nisko... to je i normalno za njih.... Razmisli o deblu, a ne o "eto čudnog trokuta", lakše ćeš odlučiti!!!

Offline boborg

Odg: Totalno neobična bukva! Jedva čekam proljeće!
« Odgovori #4 : 13-01-2009, 11:30:04 »
dobro vidiš, "bogata" je dole, trebao sam taj dio bolje pofotkat....

svjestan sam da bi moglo biti problematično za oblikovati, ali imam viziju, vidjet ćete vi nevjernici za 10 godina hehe!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Totalno neobična bukva! Jedva čekam proljeće!
« Odgovori #5 : 13-01-2009, 11:32:24 »
dobro vidiš, "bogata" je dole, trebao sam taj dio bolje pofotkat....

svjestan sam da bi moglo biti problematično za oblikovati, ali imam viziju, vidjet ćete vi nevjernici za 10 godina hehe!

Za 10g možeš postići da ti srastu i dva drva i to onak kak ti hoćeš  :tuptup:, reži ovaj trokut, ako je nebari OK.

Offline DonQuijote

Odg: Totalno neobična bukva! Jedva čekam proljeće!
« Odgovori #6 : 13-01-2009, 15:54:08 »
mene je taj trokut totalno fascinirao, neznam....
Spojene grane ti nisu rijetkost a i sam ih možeš napraviti, ali jasno mi je zašto te oduševljava bukva. Mene je prošle godine oduševio jedan grab troplet, sa tako srasle tri grane. Nešto je bolji do ove bukve. Što ga više gledam to sam svjesniji da nije bog zna kaj i da me ponijelo to spajanje grana. MOže biti zanimljiv ali mogu ti reči da je ipak zanimljiviji jedan sa dobrim nebarijem a bez spojenih grana.
Zaboravi tu bukvu.