Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Radovi na mrtvim djelovima  (Posjeta: 15441 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marinko beg

Radovi na mrtvim djelovima
« : 21-03-2007, 19:24:41 »
Da pocnem sa ovim mugom.Iskopano u alpama te nakon dvije godine formirano sa idejom da bude dugacka polu-kaskada(slika jedan)
Posto nisam bio zadovoljan pokusao sam sa necim novim,i odlucio da napravim malo kompaktno drvo.
Na sljedecim fotkama se vidi izvlacnje vlakana(samo to je trajalo satima).
Onda sam sa "trunk splitterom"usjekao sa svih strana da bih nakom toga dobro napalio jin.

M

Offline marinko beg

Odg: Radovi na mrtvim djelovima
« Odgovori #1 : 21-03-2007, 19:35:04 »
Ipak nisam bio zadovoljan ovim jinom pa sam dodatno nesto izvukao.
Onda je dosao red na gornji dio...

Offline marinko beg

Odg: Radovi na mrtvim djelovima
« Odgovori #2 : 21-03-2007, 19:43:50 »
Nakon svega toga dosao je i trenutak presadjivanja u manju posudu.
Iako jos izgleda veca nego bi trebala bit,treba racunat na smanjenje iglica i dobijanje na zelenoj masi.
Grane jos treba svakako korigirat,ali to cu napraviti tek za mjesac dana kad se drvo oporavi od sokova.
Ono crno ce sa vremenom izblijedit,i onda prefarbat sa produktom(onim smrdljivim) :mdr:
Na slici 2;prednja strana
na slici 3;lijeva strana
Slike 4 i 5 kako je drvo prije izgledalo.

M

Offline DonQuijote

Odg: Radovi na mrtvim djelovima
« Odgovori #3 : 21-03-2007, 19:47:52 »

Offline Andrija Zokić

Odg: Radovi na mrtvim djelovima
« Odgovori #4 : 21-03-2007, 20:00:09 »
Da li je svrha paljenja jedino spaljivanje ostataka vlakana i komadica drva koja se neuredno podignu za vrijeme rada sa klijestima ili ima jos neku svrhu?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Pinus

Odg: Radovi na mrtvim djelovima
« Odgovori #5 : 21-03-2007, 20:07:11 »
 :great: Potpuno mi je jasno koliko si se "namučio" prilikom obrade. Stvarno dobro urađen posao. Kad mu središ krošnju biti će to very nice peace of wood.  :great:

Offline hknezovi

Odg: Radovi na mrtvim djelovima
« Odgovori #6 : 21-03-2007, 20:33:21 »
Da li je svrha paljenja jedino spaljivanje ostataka vlakana i komadica drva koja se neuredno podignu za vrijeme rada sa klijestima ili ima jos neku svrhu?

 :yes: spaljivanjem drvo se isušuje i uklanja se moguće oboljenje, te drvo biva mekše za obradu i lakše se kreira jin.
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline marinko beg

Odg: Radovi na mrtvim djelovima
« Odgovori #7 : 21-03-2007, 20:45:52 »
Da li je svrha paljenja jedino spaljivanje ostataka vlakana i komadica drva koja se neuredno podignu za vrijeme rada sa klijestima ili ima jos neku svrhu?

 :yes: spaljivanjem drvo se isušuje i uklanja se moguće oboljenje, te drvo biva mekše za obradu i lakše se kreira jin.
Svrha paljenja je spaljivanje vlakana i na taj nacin jin i shari postaju prirodniji.Da se mrtvi dio isusuje jeste logicno,ali da drvo biva mekse za obradu nema logike.Isto tako bolesti se pojavljuju na zivim djelovima a ne na mrtvim,pa da je i istina sve bi ih potamanio sa jin produktom.

M

Offline marinko beg

Odg: Radovi na mrtvim djelovima
« Odgovori #8 : 21-03-2007, 21:03:35 »
:great: Potpuno mi je jasno koliko si se "namučio" prilikom obrade. Stvarno dobro urađen posao. Kad mu središ krošnju biti će to very nice peace of wood.  :great:
Zapravo jos nism zadovoljan!Trebaju mi jos neki djelovi za Metabo koji bi za 2 mjeseca trebao da posalje svima u klub,Francois Jeker.To je za"final touch",fino detaljno rezbarenje crta i pukotina koje inace samo priroda moze da napravi.
M

Offline Andrija Zokić

Odg: Radovi na mrtvim djelovima
« Odgovori #9 : 21-03-2007, 21:12:18 »
To je za"final touch",fino detaljno rezbarenje crta i pukotina koje inace samo priroda moze da napravi.

Mislis na pukotine i crte kao na ovoj slici?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline veljko

Odg: Radovi na mrtvim djelovima
« Odgovori #10 : 21-03-2007, 21:13:32 »
Lijepi posao i moram priznati nešto s čim se još nisam susreo, pa eto pitanjce, ...vidim da si zaštitio krošnju, ali nisi zaštitio koru debla,koja je pretpostavljam živa. Zar ta visoka temperatura ne smeta biljci ili?

Offline Aleksa

Odg: Radovi na mrtvim djelovima
« Odgovori #11 : 21-03-2007, 21:18:09 »
Lijepi posao i moram priznati nešto s čim se još nisam susreo, pa eto pitanjce, ...vidim da si zaštitio krošnju, ali nisi zaštitio koru debla,koja je pretpostavljam živa. Zar ta visoka temperatura ne smeta biljci ili?

I ja sam se isto to pitao! Mislim da drvo slabo provodi toplotu pa ne smeta...

Offline marinko beg

Odg: Radovi na mrtvim djelovima
« Odgovori #12 : 21-03-2007, 21:21:53 »
To je za"final touch",fino detaljno rezbarenje crta i pukotina koje inace samo priroda moze da napravi.

Mislis na pukotine i crte kao na ovoj slici?
Da!

Offline marinko beg

Odg: Radovi na mrtvim djelovima
« Odgovori #13 : 21-03-2007, 21:23:27 »
Lijepi posao i moram priznati nešto s čim se još nisam susreo, pa eto pitanjce, ...vidim da si zaštitio krošnju, ali nisi zaštitio koru debla,koja je pretpostavljam živa. Zar ta visoka temperatura ne smeta biljci ili?
Moj plamenik je vrlo mali,pa nema problema.

M

Offline istefano

Odg: Radovi na mrtvim djelovima
« Odgovori #14 : 21-03-2007, 21:42:15 »
ovako mi izgleda prejebeno ,a kakav ce tek biti :surprised: