Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: moj bonsai  (Posjeta: 5200 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline galaxy

moj bonsai
« : 12-03-2009, 16:08:41 »
evo kanacno da se registriram i postavim pitanje da znam na cemu sam.znam da uzgoj bonsaia nije nimalo lak hobi ustvari nije toliko tesko koliko treba strpljenja to sam shvatio.moje pitanje :supruga je prije dvije godine u zemlju stavila sjeme nisam siguran ali mislim da je kruska u pitanju i sljedece proljece je izrasla mala vockica.ovo joj je sada drugo proljece pa me zanima sta mogu sa tim mali cudom dali od nje moze nastati bonsai i na koji nacin odnosno sta trebam sada napraviti? evo par slika i molim vas za pomoc.unaprijed hvala

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: moj bonsai
« Odgovori #1 : 13-03-2009, 08:05:07 »
evo kanacno da se registriram i postavim pitanje da znam na cemu sam.znam da uzgoj bonsaia nije nimalo lak hobi ustvari nije toliko tesko koliko treba strpljenja to sam shvatio.moje pitanje :supruga je prije dvije godine u zemlju stavila sjeme nisam siguran ali mislim da je kruska u pitanju i sljedece proljece je izrasla mala vockica.ovo joj je sada drugo proljece pa me zanima sta mogu sa tim mali cudom dali od nje moze nastati bonsai i na koji nacin odnosno sta trebam sada napraviti? evo par slika i molim vas za pomoc.unaprijed hvala

Dobro došao galaxy!

Naravno da od svakog živog drveta, može nastati bonsai, jedino je pitanje za koliko vremena to želimo postići!?
Pregledaj malo po ovom forumu, probudi u sebi strasti i odluči kakva drva želiš uzgajati.
Konkretno, ovo drvce pusti još par godina da raste, uz pokoji sezonski rez po vlastitom nahođenju  :great:

Offline galaxy

Odg: moj bonsai
« Odgovori #2 : 13-03-2009, 13:21:09 »
 :jupije: :jupije: :jupije:Mario puno ti hvala vec sam pomislio da ce iskusni uzgajivaci potopiti moju nadu da od ovih par grancica moze nastati nesto nalik na bonsai.iskreno vec sam pokusao sa fikusom(benjaminom)ali bezuspjesno na svu srecu tu je internet i forumi kao sto je ovaj.inace bavim se aquascapingom(podvodniim vrtlarstvom)a uzgajanje bonsaia me privlaci vec duze vrijeme i misim da ce ovo biti moj pocetak.jos jednom hvala. :smile:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: moj bonsai
« Odgovori #3 : 13-03-2009, 13:29:36 »
...moju nadu da od ovih par grancica moze nastati nesto nalik na bonsai ...

Ja ti garantiram da češ s njim moći i na izložbe.... kroz nekih 20-tak godina  ;)
Šalim se naravno  :great:
Uzgoj iz sjemena je naravno moguć, no to traje i traje i traje..... i traje, a može se i iz rasadnika nabaviti več odrasliji materjal, no početak svakog dobrog bonsaia, počinje sa yamadoriem. Ako te bonsai stvarno ozbiljno privlači, moj savjet ti je da kreneš u traženje yamadoria  :chinaman:

PS
ako kojim slučajem ne znaš kaj znači yamadori... progooglaj malo i sve će ti biti jasno....