Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Help, vi koji znate...  (Posjeta: 4121 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Anna

Help, vi koji znate...
« : 17-03-2009, 13:27:52 »
Trebam pomoć...
Kupila sam fikus (za koji mislim da bi tak za jedno 100godina moga biti prilično dobar bonsai :mdr:), no kako sam novajlija po bonsaia nemam pojma koliko je ovaj primjerak star ni koja je vrsta.. Naime, u trgovini su jedva skužili koja mu je cijena, a kamoli što je  :hihihi:.
Sličice su tu, pa me zanima kad da krenem sa rezuckanjem granja, korjenja i da li da ga presađujem ovo proljeće?
Čitala sam i da ga treba sad ostavit dva tjedna da se navikne na nov prostor, al što onda :smile:?

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Help, vi koji znate...
« Odgovori #1 : 17-03-2009, 13:42:39 »
Dobro došla Anna!

Iako je presađivanje sigurno potrebno i sad je najbolje vrijeme. Uz redovitu njegu i povoljan smještaj, bilo bi dobro ovo drfce ostaviti na miru do iduće sezone. Postotak umiranja ovakvih reznica je ogroman i pokušaj za sad biti sretna sa ovim drvetom, takvim kakvo je.

Ako te bonsai kultura baš onak jako zapali, ubrzo ćeš nači sve potrebne odgovore  :great:

Offline Anna

Odg: Help, vi koji znate...
« Odgovori #2 : 17-03-2009, 15:44:49 »
Tnx, tako ću i učiniti..Izgleda da mu je dobro kod me, nije izgubio još ni jedan list :hihihi:
Upravo sam pronašla i koji je fikus- fikus retusa...jel da mu do iduće godine podrezujem polagano pupoljke da mu se smanjuju listovi il ne dirat?

I...imam još jedno pitanje. Pronašla sam još jedan bonsai, također fikus.. ovi koji se brinu za njega ga vidno pretjerano zalijevaju i mislim da ima premalo svjetlosti pa mu kao rezultat ispada lišće. Ima i solidno stabalce, jedino što su ga počeli tamo u trgovini ubijat :frown:. A u meni su se počeli javljat majčinski osjećaji  :love:. Jel se isplati kupiti drvce i probat ga spasiti? Ili su šanse za preživljavanje premale?

Offline DonQuijote

Odg: Help, vi koji znate...
« Odgovori #3 : 17-03-2009, 16:49:44 »
Premale. Ako si primjetila da je drvo u slabom stanju, odmah odustani jer i sasvim zdrava drva iz tržnih centara često umiru, a kamoli bolesna

Offline Anna

Odg: Help, vi koji znate...
« Odgovori #4 : 17-03-2009, 17:16:16 »
 :cry: jadno stabalce....
Šteta, al možda i tako bolje nego da sam ga kupila pa da sam gledala kako umire...Čula sam da biljke osjećaju takve stvari intenzivno. Još bi mi sve biljke onda pale u depresiju :smile: