Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Ostrya carpinifolia - šumica  (Posjeta: 3799 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Ostrya carpinifolia - šumica
« : 29-03-2009, 13:48:59 »
Došlo je vrijeme da složimo šumicu ostrija koje smo povadili prošle sezone. Zadovoljan sam.
Kako je izvještaj toga nekolikosatnog podviga dosta iscrpan, neću ponavljat sve već stavljam link i završnu fotku. Dugo nisam radio šumicu, to jest, toliko dugo koliko je prošlo od nekih mojih davnih (naravno neuspješnih) pokušaja s nekakvim piceama. Te fotke bi trebale ići u onu rubriku..."pokažite ono čega se najviše sramite"...
Ali evo, zapravo, slagati grupu zbilja mi je bio veliki gušt. Rezultat je relativno brzo vidljiv i postiže se korištenjem ispodprosječnog materijala. Međutim, možda je krivo reći da je za šumicu potreban ili dovoljan loš materijal. Ma ne, to sam krivo rekao. Za šumicu je dobar materijal koji je dovoljno loš ili bar dovoljno bezvezan da bi funkcionirao kao samostalno drvo, ali, sigurno postoji dobar materijal za šumice i loš materijal za šumice. Mislim da su ove ostrije izvrstan materijal. Izuzetno su bile guste u trenutku kopanja i rasle su na istoj padini, tako da je kod svih vidljiv sličan model rasta, to jest slijed svinutosti debla s obzirom na padinu. Guste su bile kao da ih je netko pet godina rezao i pripremao za šumicu. A kopale su se jednim zamahom lopate.
P.S. Ljudi, korijenje u tenisitu je totalno ludilo!!! To još nisam vidio.

http://sandevbonsai.blogspot.com/2009/03/ostrya-carpinifolia-11-trees-forest.html

Offline DonQuijote

Odg: Ostrya carpinifolia - šumica
« Odgovori #1 : 29-03-2009, 15:09:32 »
Ako želiš poklanjam ti ovo, dovoljno  velika kamena ploča na kojoj bi tvoja šumica definitivno bolje  izgledala

Offline Marija

Odg: Ostrya carpinifolia - šumica
« Odgovori #2 : 29-03-2009, 15:28:29 »
Međutim, možda je krivo reći da je za šumicu potreban ili dovoljan loš materijal. Ma ne, to sam krivo rekao. Za šumicu je dobar materijal koji je dovoljno loš ili bar dovoljno bezvezan da bi funkcionirao kao samostalno drvo, ali, sigurno postoji dobar materijal za šumice i loš materijal za šumice. Mislim da su ove ostrije izvrstan materijal. Izuzetno su bile guste u trenutku kopanja i rasle su na istoj padini, tako da je kod svih vidljiv sličan model rasta, to jest slijed svinutosti debla s obzirom na padinu.

Odličan materijal za šumicu, savinutost i sve .... a tek kada to kroz godine počne i debljat, pa ramifikacija -  može biti samo bolja i bolja  :great:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Ostrya carpinifolia - šumica
« Odgovori #3 : 29-03-2009, 15:56:50 »
Ako želiš poklanjam ti ovo, dovoljno  velika kamena ploča na kojoj bi tvoja šumica definitivno bolje  izgledala

želim!!!  :ludilo:
hvala. ali, sada će morati ostati ovdje bar koju godinu. nakon toga, vrlo rado ću napraviti selidbu na tvoju ploču. i još ću ti napisati javnu zahvalu. na plot u Novakima!  :happy2:
 :bravoPrika:
 :ljub:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Ostrya carpinifolia - šumica
« Odgovori #4 : 29-03-2009, 17:06:53 »
...još jedna fotka di se bolje vidi. Ovaj krelac u pozadini sam ja  :happy2:, Dudle slika...

Offline jurica

Odg: Ostrya carpinifolia - šumica
« Odgovori #5 : 29-03-2009, 17:26:59 »
Meni odlično , odlično , odlično super!!!!!!!!
Još kako kažeš za koju godinu na Donovoj ploči  :worthy: :worthy: :worthy:
 :great: :great: :great: :great: :great:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Ostrya carpinifolia - šumica
« Odgovori #6 : 30-03-2009, 08:14:38 »
Super, oduševio me, pogled u živo, na ovaj uradak  :takoTreba:

....nego, mislim da ovo nema veze sa ostryama, to je grab!

Offline gal

Odg: Ostrya carpinifolia - šumica
« Odgovori #7 : 30-03-2009, 09:00:46 »
...jako lijepo!  :great: