Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: moj mini pejzas  (Posjeta: 10959 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marinko beg

moj mini pejzas
« : 22-03-2007, 00:50:12 »
Detalj male parcele gdje uzgajam tri drva na isti nacin kao bonsai.
Steta sto nemam sliku onog muga,prije 9 godina.Marija i Andrija bi se trebali sjetiti jer su ga vidjeli u mom foto albumu.Iglice su se smanjile od nekih 6 na 1 do 2 centimetara.

M

Offline Marija

Odg: moj mini pejzas
« Odgovori #1 : 22-03-2007, 08:21:53 »
Je li ovo na donjoj slici skroz lijevo paprat?
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: moj mini pejzas
« Odgovori #2 : 22-03-2007, 08:35:41 »
Kakko spriječavaš pretjerani rast? Pretpostavljam da ispod korjena stavljaš nešto da ne ide u dubinu. Zanima me da li se takve biljke isto vade svakih par godina i da li im obrezuješ korijen?

Offline marinko beg

Odg: moj mini pejzas
« Odgovori #3 : 22-03-2007, 11:11:16 »
Je li ovo na donjoj slici skroz lijevo paprat?
Jedna vrsta patuljaste paprati,koja raste samo u nekim dolinama u Ardenima.On je skinut sa zidova njemackog gradica Monschau.

M

Offline marinko beg

Odg: moj mini pejzas
« Odgovori #4 : 22-03-2007, 11:15:48 »
Kakko spriječavaš pretjerani rast? Pretpostavljam da ispod korjena stavljaš nešto da ne ide u dubinu. Zanima me da li se takve biljke isto vade svakih par godina i da li im obrezuješ korijen?

Borovima skidam dio svijecica sa pincetom a larixu pustim da izbojci izrastu pa onda sisam i ostavim samo 1 cm duljine.Ovo ponavljam 3-4 puta u sezoni jer drvo raste nenormalno.
Biljke nikad ne vadim i korjenje uopce ne obrezujem.Cinjenica je da u punoj zemlji sve brze raste nego u posudi.
PS/Bogati kako se larix zove na hrvatski???Zna li tko?

M

Offline marinko beg

Odg: moj mini pejzas
« Odgovori #5 : 22-03-2007, 11:17:37 »
Marija,sjecas li se ovog bora u mom albumu,kako je onda izgledao?

M

Offline Zlatko

Odg: moj mini pejzas
« Odgovori #6 : 22-03-2007, 11:18:10 »
Ariš.
Ja samo skupljam stabla za svoje unuke.

Offline marinko beg

Odg: moj mini pejzas
« Odgovori #7 : 22-03-2007, 11:27:03 »

Offline gal

Odg: moj mini pejzas
« Odgovori #8 : 24-04-2007, 11:04:00 »
Jedna vrsta patuljaste paprati,koja raste samo u nekim dolinama u Ardenima.On je skinut sa zidova njemackog gradica Monschau.
M

Jel ovo možda tvoja paprat?

Offline Marija

Odg: moj mini pejzas
« Odgovori #9 : 24-04-2007, 11:37:27 »
Marija,sjecas li se ovog bora u mom albumu,kako je onda izgledao?

ne :loco:

gledala sam bonsaije
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline marinko beg

Odg: moj mini pejzas
« Odgovori #10 : 24-04-2007, 16:12:12 »
Jel ovo možda tvoja paprat?
Izgleda gotovo identicno,mada nije.Ima ih vise takovih koji lice jedno drugom.To mu je neki rodjak,ta familija Aspleniaceae

M

Offline helleborus

Odg: moj mini pejzas
« Odgovori #11 : 24-04-2007, 20:52:18 »
Detalj male parcele gdje uzgajam tri drva na isti nacin kao bonsai.
Steta sto nemam sliku onog muga,prije 9 godina.Marija i Andrija bi se trebali sjetiti jer su ga vidjeli u mom foto albumu.Iglice su se smanjile od nekih 6 na 1 do 2 centimetara.

M

Izgleda odlično. I ja bi voljela imati tako nešto u vrtu. Zapravo želim vrt u japansko stilu. Za sad uređujemo novu kuću, a i vrt će doći na red. Marinko stvarno je odlično.

Offline Aleksa

Odg: moj mini pejzas
« Odgovori #12 : 24-04-2007, 21:34:51 »
Jel ovo možda tvoja paprat?
Izgleda gotovo identicno,mada nije.Ima ih vise takovih koji lice jedno drugom.To mu je neki rodjak,ta familija Aspleniaceae

M

Aspleniuma ima bas puno... Ja najvise volim one epifitne vrste!

Offline marinko beg

Odg: moj mini pejzas
« Odgovori #13 : 24-04-2007, 23:57:19 »
Detalj male parcele gdje uzgajam tri drva na isti nacin kao bonsai.
Steta sto nemam sliku onog muga,prije 9 godina.Marija i Andrija bi se trebali sjetiti jer su ga vidjeli u mom foto albumu.Iglice su se smanjile od nekih 6 na 1 do 2 centimetara.

M

Izgleda odlično. I ja bi voljela imati tako nešto u vrtu. Zapravo želim vrt u japansko stilu. Za sad uređujemo novu kuću, a i vrt će doći na red. Marinko stvarno je odlično.
Hvala na komplimentu. :smile:


M

Offline helleborus

Odg: moj mini pejzas
« Odgovori #14 : 25-04-2007, 12:40:20 »
Jel ovo možda tvoja paprat?
Izgleda gotovo identicno,mada nije.Ima ih vise takovih koji lice jedno drugom.To mu je neki rodjak,ta familija Aspleniaceae

M

Aspleniuma ima bas puno... Ja najvise volim one epifitne vrste!

Baš mi je drago to čuti. Inače, primjetila  sam da bonsaisti u prirodi gotovo samo vide drveće, ovo drugo bilje niti ne primjećuju iako im se namece svojim prekrasnim cvjetovima ili listovima.
A i drago mi je što vidim da poznaješ botaničke pojmove.   :yupi: Ne znaju svi što su to epifiti.