Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi  (Posjeta: 49781 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #75 : 22-04-2009, 13:57:54 »
Dobro je u životu znat na kog se možeš osloniti  :love:

Ja sam to uvjek spreman javno priznati  :chinaman:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #76 : 23-04-2009, 10:32:38 »
Prokomentirao bi malo demo/radionicu na nekim drvima...

Moja nigra je nešto sa čim nisam zadovoljan, ne velim da se moglo napraviti remekdjelo od materjala koji jedino dobro što ima je nebari, no to nije ispao dobar demo materjal i fali mu još puno povratnih izboja da postane zanimljiv. Za sada je to samo "špageti bonsai" kak je i Walter rekao.
Moj grab je ispao i bolje nego sam se nadao. Mislio sam da će ga srezati niže, no ovak mi se čini da je u odličnim proporcijama i da će več kroz 3g. imati odličnu remifikaciju.
S&D mahaleb je ispao skoro kak sam si ga i ja zamišljao, a S je odradio dobar prvi driling i čini mi se da sada ima odličnu osnovu za idući stajling, koji će usljediti nakon novih izboja i rekuperacije drveta, pa to je mahaleb, to tjera ko ludo.
Donov trostruki grab me najviše iznenadio i zasjao je u odličnom svjetlu, po meni je to najbolja transformacija konvencije!
Čajkova bukva je sama po sebi bila odličan starter, sa izvrsnom krošnjom, deblom i karakterom, osim nebaria, a to se ja sam ni u snu ne bi usudio ići margotirati. Tak je to kad poznaš hortikulturu i vrstu, onda kao Pall dneseš laganu odluku za margotu. Vjerujem da će to biti predivno drvo.
Na žalost, zbog zauzetosti mojom agli nigrom, nisam pratio niti vidio kraj na bjelograbu i još ona dva drveta kaj su radili S i Č, no sve u svemu, oduševljen sam ovakvim tipovima demo/radionica, jer i sam sam si tako nešto priželjkivao u početku organiziranja konvencije.
Ocjena 4, a navijam da na IV konvenciji doživim čistu peticu  :great:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #77 : 23-04-2009, 12:10:53 »
Glas o HR se širi  :tlab:

>WP i BFF

Walter veli da smo od jeseni do sada, prikupili 200 odličnih yamadoria. On je naš ambasador !

PS
Angel, ajde ako stigneš, prevedi nam malo te milozvučne informacije ...

Offline sivac68

Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #78 : 23-04-2009, 15:08:22 »
a di je czajko/kimurica?
ZDRAVI BILI !!!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #79 : 23-04-2009, 15:28:28 »
a di je czajko/kimurica?

Na godišnjem, a od danas i na bolovanju, shrvala ga slava...   :molitva:

Offline Marija

Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #80 : 23-04-2009, 17:23:35 »
a di je czajko/kimurica?

Czajko me je ipak draža verzija ... dobro je i prošao, Andrija je ispao Andrea prve godine  :gigle:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Angel

Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #81 : 24-04-2009, 09:25:21 »
Pozdrav!
Eto i prijevoda „milozvucnih rijeci“ izrecenih na Bonsai-Fachforum.de. Nije zapravo puno teksta u pitanju ali vidi se da ljudi prepoznaju potencijal vasih drva.  :great:

Walter: „Paznja – Hrvati i Slovenci dolaze. U zadnjih godinu dana sakupili su dosta materijala koji puno obecava.”
Achim: “Tamo lovna podrucja jos nisu tako iskoristena kao ovdje.”
Norbert: “Zaista imaju jako dobar materijal. Neka lica su mi poznata. Je li mozda ta grupa bila proslog ljeta u Attenhamu ? »
Walter: « Da Norbert, svi su bili kod mene. Ovdje su vidjeli moj sirovi materijal i odlucili da i oni traze slicna drva. Zapoceli su vec najesen. Danas grupa ima oko 200 zaista dobrih drva – doduse sve sirovi materijal. Zbilja su LUDI.“
Norbert: „Da, tvoj vrt uistinu ima potencijal za inficirati ljude. Doista je bilo upadljivo kako je ta grupa svako drvo promatrala i o njemu diskutirala. Moglo se osjetiti koliko ozbiljno se zanimaju za tvoj posao."
Achim: „Da, sto se istocne i jugoistocne Evrope tice, zaista si zasluzio titulu AMBASADORA.“
Mugo: „Oni (znaci VI) su zaista bili marljivi.“

 :lol:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #82 : 24-04-2009, 09:29:09 »
Pozdrav!
Eto i prijevoda „milozvucnih rijeci“ izrecenih na Bonsai-Fachforum.de. Nije zapravo puno teksta u pitanju ali vidi se da ljudi prepoznaju potencijal vasih drva.  :great:

Walter: „Paznja – Hrvati i Slovenci dolaze. U zadnjih godinu dana sakupili su dosta materijala koji puno obecava.”
Achim: “Tamo lovna podrucja jos nisu tako iskoristena kao ovdje.”
Norbert: “Zaista imaju jako dobar materijal. Neka lica su mi poznata. Je li mozda ta grupa bila proslog ljeta u Attenhamu ? »
Walter: « Da Norbert, svi su bili kod mene. Ovdje su vidjeli moj sirovi materijal i odlucili da i oni traze slicna drva. Zapoceli su vec najesen. Danas grupa ima oko 200 zaista dobrih drva – doduse sve sirovi materijal. Zbilja su LUDI.“
Norbert: „Da, tvoj vrt uistinu ima potencijal za inficirati ljude. Doista je bilo upadljivo kako je ta grupa svako drvo promatrala i o njemu diskutirala. Moglo se osjetiti koliko ozbiljno se zanimaju za tvoj posao."
Achim: „Da, sto se istocne i jugoistocne Evrope tice, zaista si zasluzio titulu AMBASADORA.“
Mugo: „Oni (znaci VI) su zaista bili marljivi.“

 :lol:


Hvala ti puno Angel !!!
.... a tek smo krenuli, prvim koracima... sad sam dobio još veći poticaj za dalje  :jupije:

Offline helleborus

Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #83 : 24-04-2009, 10:35:49 »
Zbilja su LUDI.“

 :lol:


Kak on to misli???!!!  :idiot: Ja ne znam ko je ovjde lud... mi ili... oni.. ili svi  :idiot:

Offline Marija

Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #84 : 24-04-2009, 11:54:26 »
Norbert: „Da, tvoj vrt uistinu ima potencijal za inficirati ljude. Doista je bilo upadljivo kako je ta grupa svako drvo promatrala i o njemu diskutirala. Moglo se osjetiti koliko ozbiljno se zanimaju za tvoj posao."

 :lol:
dobro je da nije rekao da smo  bili izbezumljeni .... mislim da nam se to vidjelo na facama  ;)
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Andrija Zokić

Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #85 : 24-04-2009, 16:55:41 »
Milozvučne reakcije. Hvala Angel! :chinaman:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #86 : 15-06-2009, 09:07:23 »
Grab odlično reagira, nakon Palove demonstracije, spremam se na novo kresanje svih viškova u krošnji....

Offline Andrija Zokić

Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #87 : 16-07-2009, 14:15:51 »
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline gal

Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #88 : 23-11-2009, 12:15:04 »
...pitanje: Postoje li kakovi video zapisi sa konvencije u obliku DVD formata koji bi bili dostupni uz primjerenu naknadu?

Offline Andrija Zokić

Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #89 : 23-11-2009, 15:28:34 »
I meni treba ovaj DVD za hladne zimske večeri (ako postoji uopće?).
andbonsai.com ~ andbonsai studio