Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi  (Posjeta: 49983 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Andrija Zokić

Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #45 : 21-04-2009, 18:59:03 »
1. Kad ne bi trebalo sve prevoditi jer bi Pall u tom sljucaju, pogotovo sto se teorijskog dijela susreta tice, mogao i morao ispricati duplo vise. U prakticnom dijelu stvari bi se isto odvijale brze. No to je tesko promjeniti. Mozda jedino tako da se video snimka naknadno analizira uz prijevod... Ne znam ni sam. Nije to lako rijesiti, pa necu o tome pametovati.  :question:

Ja sam loš sa engleskim ali Palla razumjem gotovo sve jer govori jednostavni engleski. Ne znam kako je drugima.

2. Pall isto voli pricati o stvarima koje se mogu procitati u njegovim ili tudim clancima. A tko to ne voli?! Po mom misljenju trebalo bi organizirati neku vrstu radionice gdje bi i on aktivno pokazao vise prakticnih stvari. Fiziologija i anatomija bilja se moze nauciti iz knjiga i interneta, ako covijek ima interesa i ako si uzme vremena. Puno vremena. No kako se radi jin, shari, kako se majstorski drila, zica ili margotira (a to su samo neki prakticni zahvati) tesko je nauciti ako to nikada niste vidjeli, a i nakon toga potrebno je puno vijezbe i iskustva. To je meni osobno malo falilo. Bilo je toga, ali moglo bi i vise. To je po mom misljenju dio gdje bi u buducnosti njega, ali i svakog drugog majstora, trebalo vise iskoristiti.
I po tome sto drugi pisu, zakljucujem da smo najvise naucili iz prakticnog dijela.  :great:

Za radionicu takvoga tipa trebaju materijali koji su spremni za takvu obradu. Mislim da se Pall uvijek prilagodi našem nivou. Dogodine bi radionica mogla puno ozbiljnije izgledati jer su ovu sezonu izvađena i ozbiljnija drva koja bi mogla biti spremna za takav tip radionice. On mnogo govori hortikulturnoj strani jer to je ono što nama nedostaje i što je bitno isto koliko i estetika. Što se tiče njegovog podučavanja o estetici, meni se čini kao da on to jako pažljivo dozira i ne želi se previše uplitati u naše odluke sa našim drvima. Ne znam da li si bio u njegovom vrtu i pogledao njegove sharije koje je sam napravio ali oni često izgledaju nespretno izvedeni kada gledaš iz blizine detalje ali kada se udaljiš onda vidiš da su fenomenalno uklopljeni u design. Ako je drvo nedovršeno i shari je u nedovršenoj fazi i još puno drugih detalja, on bonsai gleda kao cjelinu. Nije zato čudno da i ožicavanje i sharije ostavlja na demu u hrvatskoj tako neuredno i započeto jer i cijelo drvo je u toj fazi. To je kao i ona priča u Japanu kada nezrelo drvo ne zavrjeđuje skupu posudu nego se stvari paralelno gibaju i rastu.
Imam osjećaj da kada nešto zaista želiš da saznaš i da ti treba od Palla da nema šanse da ti neće pomoći i pokazati. Često me je ignorirao kada sam se išao samo napravit pametan. :gigle:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline mansa12

Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #46 : 21-04-2009, 19:24:12 »
Vise puta od jutros sam procitao ovu temu. Bravo...sjajni ste.  :chinaman: Radujem se sto sam i ja deo ovog foruma, jer ono sto ste vi naucili, znam da cete spodeliti sa svima koji to zele.
Slike su izvrsne ..

Offline Marija

Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #47 : 21-04-2009, 20:04:09 »
I po tome sto drugi pisu, zakljucujem da smo najvise naucili iz prakticnog dijela.  :great:

Potpuno se slažem s tobom. Andrija i ja smo prošle dvije konvencije radili na više stabala na radionici (oblikovanje, drilanje i sl.) i to nam je zaista najbolje pomoglo .... imali smo ga priliku pitati sve što ne kužimo. Najbolje se nauči kad sam radiš na svom stablu, a ne kada gledaš druge kako rade iako je i to vrlo dobro. Većina ljudi nije imala tada još spremne materijale za radit ... pa ste se možda poludosađivali na radionici posebno Seba i Čajko lani ... kada je rečeno da ove godine neće biti radionica nego demo bilo mi je iskreno žao jer sam znala koliko je to dobro i korisno i kao se efekti osjećaju dugo nakon što Walter otiđe ...

Razgovarala sam s Pallom vezano za to što bi mogli napraviti na sljedećoj konvenciji i čini mi se da bi bilo najbolje 2 dana radionice, nešto u stilu ovoga kako je bilo u Bistri ... nateoretizirali smo se na 3 konvencije dovoljno, neke stvari se i ponavljaju (iako mi to ne smeta) a mislim da bi se za ubuduće trebalo uhvatiti sirovoga konkretnog rada....

Ekipa koja je sve organizira je napravila kako misli da je najbolje i u dogovoru s Walterom koji najbolje može procijeniti na kojem smo levelu i što nam treba, a tako je bilo i za dalmatinske konvencije. Meni je jedino žao što ekipa nije bila brojnija jer konvencija nije samo učenje nego i druženje.  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #48 : 22-04-2009, 09:21:38 »
Angel, dao si dobre sugestije i treba ih razmotriti. Raduje me da si zadovoljan organizacijom, a idući puta će biti još bolje  :great:

Nakon svega, mogu reči da i ja Waltera razumijem u velikom postotku izgovorenog, slažem se da ne treba prijevod.

Offline Marija

Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #49 : 22-04-2009, 09:26:28 »
Nakon svega, mogu reči da i ja Waltera razumijem u velikom postotku izgovorenog, slažem se da ne treba prijevod.
... mislim da je i Gal loš sa engleskim i da prevoditelja ne treba izbacivati posebno kada se radi o većoj grupi ljudi u kojoj sve ne poznaješ. Nisu svi vični bonsai terminologiji.
Dogodine će biti manje prevođenja jer će biti wokrshop. Osim toga Duda je pristala na tu svetu dužnost  :chinaman:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #50 : 22-04-2009, 09:30:52 »
Nakon svega, mogu reči da i ja Waltera razumijem u velikom postotku izgovorenog, slažem se da ne treba prijevod.
... mislim da je i Gal loš sa engleskim i da prevoditelja ne treba izbacivati posebno kada se radi o većoj grupi ljudi u kojoj sve ne poznaješ. Nisu svi vični bonsai terminologiji.
Dogodine će biti manje prevođenja jer će biti wokrshop. Osim toga Duda je pristala na tu svetu dužnost  :chinaman:

I ja sam loš sa engleskim, no za Gala, Andriju, mene i još ponekog, može biti neki dežurni prevodioc, no ne za svaku riječ  :dunno:
Ma budemo se lako dogovorili  :great:

Offline jurica

Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #51 : 22-04-2009, 09:33:59 »
Nakon svega, mogu reči da i ja Waltera razumijem u velikom postotku izgovorenog, slažem se da ne treba prijevod.
... mislim da je i Gal loš sa engleskim i da prevoditelja ne treba izbacivati posebno kada se radi o većoj grupi ljudi u kojoj sve ne poznaješ. Nisu svi vični bonsai terminologiji.
Dogodine će biti manje prevođenja jer će biti wokrshop. Osim toga Duda je pristala na tu svetu dužnost  :chinaman:

I ja sam loš sa engleskim, no za Gala, Andriju, mene i još ponekog, može biti neki dežurni prevodioc, no ne za svaku riječ  :dunno:
Ma budemo se lako dogovorili  :great:
Ni meni engleski nije jača strana!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #52 : 22-04-2009, 09:37:32 »
Nakon svega, mogu reči da i ja Waltera razumijem u velikom postotku izgovorenog, slažem se da ne treba prijevod.
... mislim da je i Gal loš sa engleskim i da prevoditelja ne treba izbacivati posebno kada se radi o većoj grupi ljudi u kojoj sve ne poznaješ. Nisu svi vični bonsai terminologiji.
Dogodine će biti manje prevođenja jer će biti wokrshop. Osim toga Duda je pristala na tu svetu dužnost  :chinaman:

I ja sam loš sa engleskim, no za Gala, Andriju, mene i još ponekog, može biti neki dežurni prevodioc, no ne za svaku riječ  :dunno:
Ma budemo se lako dogovorili  :great:
Ni meni engleski nije jača strana!

Znači vidimo se i na IV konvenciji  :jupije:
...ako ne i prije  :great:

Offline Marija

Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #53 : 22-04-2009, 09:46:10 »
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline jurica

Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #54 : 22-04-2009, 09:46:21 »
 :yupi:  :chinaman:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #55 : 22-04-2009, 09:51:07 »
...ako ne i prije  :great:

 :love:

ideeeeemoooo u dojčland  :yupi:
 :love:

Offline Marija

Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #56 : 22-04-2009, 09:53:20 »
ideeeeemoooo u dojčland  :yupi:
 :love:

ponesi rakiju za prizemljivanje  :haaaahaaaaa:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #57 : 22-04-2009, 10:36:19 »
Dogodine će biti manje prevođenja jer će biti wokrshop. Osim toga Duda je pristala na tu svetu dužnost  :chinaman:

Ak će biti samo radionice onda ću moć dva dana, ako ne i bude blebetanja cijelo vrijeme kak je ovdje bilo prvi dan... nisam sigurna. To je tak zamorno da sam skoro svisnula. Mislim da je Ida drugi dan imala četvrtinu posla oko prevođenja ka ne i manje. To bi mogla dva dana.  :turpija:

Offline helleborus

Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #58 : 22-04-2009, 10:37:28 »
...ako ne i prije  :great:

 :love:

ideeeeemoooo u dojčland  :yupi:
 :love:

Jel to ono zadnji vikend u 8.mjesecu?

Offline Marija

Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #59 : 22-04-2009, 10:50:57 »
Ak će biti samo radionice onda ću moć dva dana, ako ne i bude blebetanja cijelo vrijeme kak je ovdje bilo prvi dan... nisam sigurna. To je tak zamorno da sam skoro svisnula. Mislim da je Ida drugi dan imala četvrtinu posla oko prevođenja ka ne i manje. To bi mogla dva dana.  :turpija:

Fino.  :jupi:
A sad kreni u potragu za nekim intrigantnim čarapama ... u ožujku zna biti hladno :girl:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai