Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi  (Posjeta: 49771 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Andrija Zokić

Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #30 : 21-04-2009, 11:11:50 »
Stvarno je finu pričicu o Sebastijanu i Dubravki složio Walter, kao i o sceni u HR. Hvala Walteru!
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #31 : 21-04-2009, 11:15:53 »
Stvarno je finu pričicu o Sebastijanu složio Walter, kao i o sceni u HR. Hvala Walteru!

Složio je dobru priču jer je imao i o čemu, Sebastijan i Duda su prikupili dobrh drva i još su odlični domačini. Super nas je sve, Walter nahvalio  :jupije:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #32 : 21-04-2009, 11:38:00 »
Dobro, godi kada netko o tebi napiše nešto dobro, ali, nisam navikao snositi troškove tolikih pohvala! Mislim da je dobro ali ne baš toliko dobro. Malo ga je pretjerao, ne zamjeram mu. Slažem se s Pallom da je budućnost svijetla i da HR scena grabi silno naprijed. Siguran sam da ćemo ga već slijedeće godine ponovo i još snažnije oduševiti s materijalom.
Još jednom ponavljam, žao mi je što nismo imali vremena svi se nakraju sjesti i porazgovarati o svemu.
To mi je fakat krivo, jer rijetki su trenuci kada smo svi tako na okupu.  :dunno:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #33 : 21-04-2009, 11:39:26 »
Nego, gdje su druge slike!!?? Gdje su slike Mario iz tvog vrta???
Očekujem da Walter stavi još slika.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #34 : 21-04-2009, 11:49:30 »
Nego, gdje su druge slike!!?? Gdje su slike Mario iz tvog vrta???
Očekujem da Walter stavi još slika.

Možda ih i stavi, tražio je da poziram kraj nekih "giganta" kak on veli, meni se čine normalnim drvima  :idiot:
No padala je i kiša pa je lupio tek 4-5 fotki....bumo vidli  :verycool:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #35 : 21-04-2009, 12:00:23 »
... jel se vama čini da je dva dana konvencije premalo  :umm:  .... nekako mi je proletjelo prebrzo.

Mariu i Idi puuuuno hvala na gostoprimstvu, osjećala sam se kao doma ... vrt im je prepun čudesa, a i gospođa punica je sjajna (da, Done i to postoji!) Baš šteta što niste bliže.  :love: :love: :love:

Fakat je šteta što nismo bliže ili barem dovoljno bogati da nam tih 400km autoceste ne predstavlja velik trošak. Punica vas sve pozdravlja i sva ushičena ponavlja navalu koju smo joj priredili, čoporativnim posjetom. Ja sam kriv što ste dobili samo cugu i kavu, rekla je da je znala da ćemo doći ispekla bi i štrukle, a to vam stvarno treba biti žao što je izostalo. Ona je velemajstor u tome.
Ida je ponosna na mene šro se družim sa takvim ljudima, jer vas je sve upoznala kao vrlo prisno društvo i sve nas doživjela vrlo bliskima  :love:

Offline gal

Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #36 : 21-04-2009, 12:12:40 »
...evo još slika,
PS/...svi ste fotkali, sigurno imate još pokoju sliku koja se ne ponavlja...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #37 : 21-04-2009, 12:24:18 »
...evo još slika,

Ma čija li je ova prekrasna azelea!?!? .... DSC02050.JPG ... sigurno traži kupca  :idiot:

Offline helleborus

Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #38 : 21-04-2009, 12:44:29 »
Evo i ja sređujem misli... bio je ovo prilično naporan vikend, pozitivne vibracije pršte na sve strane.
Znam da se ovo ne može uspoređivati s onom euforijom i prosvjetljenjem koje sam doživjela na prvoj konvenciji, no ova 'staloženost' mi se počinje sve više sviđati. Počinjem čuti ono što prije nisam čula, počinjem gledati ono što prije nisam primjećivala i pamtiti ono što prije nisam niti shvaćala kao nekuvažnu činjenicu ili podatak.

Evo nakon što je Pall otišao u nedjelju na spavanje Čajko, S i ja smo još raspravljali o vikendu. Uvijek se stijeće dojam kako je nedjelja razvodnjeli dan. Mislim da je to djelomično istinito, no valjda smo svi već umorni i popodne se posebno to pretvori u unuzvjereno piljenje u jednu točnu ili čakulanje po grupicama. Manje se radi. I Pall je već umoran pa ga nekako ne iskoristimo dosta. No to je valjda tako. Mislim ja je jutro u nedjelju bilo fenomenalno. Željela bi ukratko sumirati trenutke mog prosvjetjenja (vjerojatno je nekima to bilo jasno već i od prije).
1. Mario i njegov grab: posebo sam si zapamtila kako formirati grane (usmjeriti ih) prema prvoj grani. Sve glavne grane usmjeravaju se prema gore, a onda sekundarne i tercijarne prema dole. I gle, baš kad sam o tome raspravljala pogledam kroz prozor na jedan orah i vidim točno to. Da ljudi, tako stvarno drva izgledaju i tako ih je građena krošnja. To je moje prvo prosvjetljenje...

2. Naša rašeljka: svako bi pokušao veliki rez što više kamuflirati, sakriti. Ali ne. Veliki rez, velika rana uvijek će biti ružna i stjecat će se dojam da ju se shtjelo sakriti. Zašto ne iskoristiti upravo taj 'masakr' u našu korist. Pall predlaže razanje tako da se rez vidi napola i onda taj raez zanimljivo izdrilati. Pun pogodak. Moje drugo prosvjetljenje.

3. Čajkova bukva: loš neari, dobra krošnja. Margotiranje!!!??? Blink, blink...n nisam mogla vjerovati, niksad se toga ne bi sjetila, a kamoli imala hrabrosti napraviti. Odlično rješenje za vrstu koja odlično reagira na margotiranje... Moje treće prosvjetljenje

Takvih bi blinkova prosvjetljenja sad mogla navesti mnogo. To je sad ono što nam treba, konkretni savjeti oblikovanja, odabiranja posuda, najboklja rješenja. To je ono što nas s WP jiš čeka da naučino, potvrdima, savladamo. Već se veselim drugom susretu s njim. Prekrasno je vidjeti kako takav majstor prepoznaje napredak (enorman napredak) svojih učenika. Nije da ne godi.

I nije da baš nemamo kaj pokazati... osim odličnog iskopanog materijala imamo ( mi u hr) i najbolju hederu u europi, ako ne i u svijetu, a i Piceu glaucu 'Conicu', a bome i jednu od najljepših azalea, najljepsu Pistaciju, zeleniku  :hihihi: Pa nek si oni veliki bonsaisti misle... Čuvajte se mi se tek zalaufavamo!!!!  :idiot: :turpija: :girl:

Offline helleborus

Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #39 : 21-04-2009, 12:48:29 »
I ne zaboravite... sve probleme riješeva Pallova čarobna tekućina  :girl: ... i kako su lišajevi krasni... jučer smo ga gledali pola sata i divili se.

Presadili smo i bukvu koljeno. Prekrasna je. I dodali joj kamen ispod onog korijna kaj strši u zraku. Valjda će S stavit fotke.

Mislim da sam želimo malo mira od biljaka. sad treba promišljati o životu, ljepoti, prijateljstvu, i naći mir.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #40 : 21-04-2009, 13:08:23 »
.. Čuvajte se mi se tek zalaufavamo!!!!  ... sad treba promišljati o životu, ljepoti, prijateljstvu, i naći mir.


"...malo nas je al nas ima, srušit ćemo snove svima......"

Dobri učenici, napreduju nezaustavljivo.... evo ima viziju... vidim hrvatska drva na svjetskim izložbama..... barem onima koje se još održavaju  :idiot:  :jupije:  :verycool:

Offline helleborus

Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #41 : 21-04-2009, 13:19:07 »
.. Čuvajte se mi se tek zalaufavamo!!!!  ... sad treba promišljati o životu, ljepoti, prijateljstvu, i naći mir.


"...malo nas je al nas ima, srušit ćemo snove svima......"

Dobri učenici, napreduju nezaustavljivo.... evo ima viziju... vidim hrvatska drva na svjetskim izložbama..... barem onima koje se još održavaju  :idiot:  :jupije:  :verycool:


O da. Sjećaš se kad se onaj japanac (na onom filmiču kaj smo svi skupa gledali kod nas) pojavio s drvom kojeg nitko prije nije vidio i kak su se svi motali oko njega fascinirani s drvom i s upitnikom na faci: od kud se to drvo stvorilo... Eeee, i mi ćemo tako... ostavljat ljude bez daha, sam da prođe još nekoliko godina.

Offline helleborus

Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #42 : 21-04-2009, 13:20:01 »
Stvarno je finu pričicu o Sebastijanu i Dubravki složio Walter, kao i o sceni u HR. Hvala Walteru!
Da, lijepo je to napisao. Baš je drag.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #43 : 21-04-2009, 13:34:04 »
....Sjećaš se kad se onaj japanac (na onom filmiču kaj smo svi skupa gledali kod nas) pojavio s drvom kojeg nitko prije nije vidio i kak su se svi motali oko njega fascinirani s drvom i s upitnikom na faci: od kud se to drvo stvorilo...

Shinji Suzuki se zove japanac, a DVD je "Works of Divinity", evo fotke, no ne sa tim drvetom ....

Eeee, i mi ćemo tako... ostavljat ljude bez daha, sam da prođe još nekoliko godina.

Da, 5-10 g. je pred nama  :chinaman:


Offline Angel

Odg: Walter Pall u Bistri 2009. - Fotografije i dojmovi
« Odgovori #44 : 21-04-2009, 16:54:10 »
Evo i mog skromnog misljenja o susretu sa Pallom.

Mislim da je Dubravka sa svojim rijecima: "...pa ga nekako ne iskoristimo dosta" pogodila "u sridu".

Susret je bio jako dobar, no jednostavno razmisljam kako bi mogao biti i bolji.

1. Kad ne bi trebalo sve prevoditi jer bi Pall u tom sljucaju, pogotovo sto se teorijskog dijela susreta tice, mogao i morao ispricati duplo vise. U prakticnom dijelu stvari bi se isto odvijale brze. No to je tesko promjeniti. Mozda jedino tako da se video snimka naknadno analizira uz prijevod... Ne znam ni sam. Nije to lako rijesiti, pa necu o tome pametovati.  :question:

2. Pall isto voli pricati o stvarima koje se mogu procitati u njegovim ili tudim clancima. A tko to ne voli?! Po mom misljenju trebalo bi organizirati neku vrstu radionice gdje bi i on aktivno pokazao vise prakticnih stvari. Fiziologija i anatomija bilja se moze nauciti iz knjiga i interneta, ako covijek ima interesa i ako si uzme vremena. Puno vremena. No kako se radi jin, shari, kako se majstorski drila, zica ili margotira (a to su samo neki prakticni zahvati) tesko je nauciti ako to nikada niste vidjeli, a i nakon toga potrebno je puno vijezbe i iskustva. To je meni osobno malo falilo. Bilo je toga, ali moglo bi i vise. To je po mom misljenju dio gdje bi u buducnosti njega, ali i svakog drugog majstora, trebalo vise iskoristiti.
I po tome sto drugi pisu, zakljucujem da smo najvise naucili iz prakticnog dijela.  :great:

Nemojte to shvatiti kao zamjerku organizaciji, ona je bila izvrsna!  :clap: