Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Koja knjiga o fiziologiji bilja?  (Posjeta: 7831 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Koja knjiga o fiziologiji bilja?
« : 22-04-2009, 11:36:18 »
Evo malo kopam po internetu i zanima me koju knjigu uzeti o fiziologiji bilja...  :umm:

- F.C. Steward: Fiziologija biljaka  iz 1970 je u 2 toma
- Katarina-Daniela Dubravec, Ivan Regula: Fiziologija bilja, Školska knjiga
- Branka Pevalek-Kozlina: FIZIOLOGIJA BILJA, Profil
- Oskar P. Springer · Branka Pevalek-Kozlina: Biologija 3 - fiziologija čovjeka i fiziologija bilja, profil Udžbenik za 3. razred gimnazije
- Bosiljka Grdić: Praktikum iz fiziologije biljaka  iz 1955

Je li tko istraživao ili zna nešto o ovim naslovima?
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: Koja knjiga o fiziologiji bilja?
« Odgovori #1 : 22-04-2009, 11:41:39 »
Evo skripte od 123 stranice za download - 1.5 MB
 
Hanić, E., Murtić S., 2008. Praktikum iz fiziologije biljaka (Skripta za internu upotrebu). Poljoprivredno - prehrambeni fakultet u Sarajevu, Sarajevo.

Većina toga nije potrebna za bonsai uzgajivače ali ima zanimljivih i korisnih poglavlja  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline helleborus

Odg: Koja knjiga o fiziologiji bilja?
« Odgovori #2 : 22-04-2009, 13:02:18 »
Evo malo kopam po internetu i zanima me koju knjigu uzeti o fiziologiji bilja...  :umm:

- F.C. Steward: Fiziologija biljaka  iz 1970 je u 2 toma
- Katarina-Daniela Dubravec, Ivan Regula: Fiziologija bilja, Školska knjiga
- Branka Pevalek-Kozlina: FIZIOLOGIJA BILJA, Profil
- Oskar P. Springer · Branka Pevalek-Kozlina: Biologija 3 - fiziologija čovjeka i fiziologija bilja, profil Udžbenik za 3. razred gimnazije
- Bosiljka Grdić: Praktikum iz fiziologije biljaka  iz 1955

Je li tko istraživao ili zna nešto o ovim naslovima?

- Za ovu prvu knjigu ne znam.

- Ova druga od Regule je napisao jedan moj profesor i meni je bezvezna...to ne znači da ne bi bilo zanimljivih dijelova, ali mislim da se ne isplati kupovati. Ja je imam i vrlo malo koristim.
- Ovu treću od Branke puno više koristim (moja mentorica i prijateljica)... napisana je puno zanimljivije i jasnije sa puno više primjera. Dosta je toga prepisao iz strane literature što zapravo nije loše jer je strana literatura mahom zanimljivija i bolje napisana. Ova knjiga svakako nije baš za početnike. Ona je napisana za studente biologije no prilično je razmljiva.
- Ovaj udžbenik za 3.razred ne znam. Vjerujem da je to nešto jednostavnije napisan dio iz one njezine glavne knjige o fiziologiji bilja.
- Ovaj praktikum iz fiz. bilja isto mi nije poznat

Offline helleborus

Odg: Koja knjiga o fiziologiji bilja?
« Odgovori #3 : 22-04-2009, 13:03:41 »
Milsim da imamo negdje doma spremljeno ili se možda S sjeća gdje smo na netu našli jednu jako, jako zanimljivu skriptu iz fiziologije bilja... mislim da je bila s naše agronomije ili šumarskog iz zagreba  :dunno:

Offline Marija

Odg: Koja knjiga o fiziologiji bilja?
« Odgovori #4 : 23-04-2009, 08:40:51 »
Hvala na sugestijama. Ako nađete tu skriptu stavite je svakako.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai