Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Prihrana za ukorjenjivanje  (Posjeta: 11264 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gal

Prihrana za ukorjenjivanje
« : 07-04-2008, 13:20:00 »
...slučajno pronađeno "gnjojivo za ukorjenjivanje" ... baš me zanima vaše mišljenje.

Offline Marija

Odg: Prihrana za ukorjenjivanje
« Odgovori #1 : 07-04-2008, 13:23:03 »
...slučajno pronađeno "gnjojivo za ukorjenjivanje" ... baš me zanima vaše mišljenje.

treba probati .... iako ne vjerujem u čuda, nego samo u kvalitetno i pažljivo izvađeno stablo  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Prihrana za ukorjenjivanje
« Odgovori #2 : 07-04-2008, 13:30:14 »
...slučajno pronađeno "gnjojivo za ukorjenjivanje" ... baš me zanima vaše mišljenje.

Kad stiže u labos? Jesi već poslao probne uzorke?

Sad ozbiljno!
Uzmi jedan meni pa kad si usput prema ZG, se čujemo.

Offline gal

Odg: Prihrana za ukorjenjivanje
« Odgovori #3 : 07-04-2008, 13:54:16 »
...slučajno pronađeno "gnjojivo za ukorjenjivanje" ... baš me zanima vaše mišljenje.

Kad stiže u labos? Jesi već poslao probne uzorke?

Sad ozbiljno!
Uzmi jedan meni pa kad si usput prema ZG, se čujemo.

...kad opet idem za VŽ kupim!

Offline Andrija Zokić

Odg: Prihrana za ukorjenjivanje
« Odgovori #4 : 19-04-2008, 19:15:49 »
...slučajno pronađeno "gnjojivo za ukorjenjivanje" ... baš me zanima vaše mišljenje.

Izgleda mi jako zanimljivo. U kojoj si trgovini kupio? Probao bi naručiti od njih.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline gal

Odg: Prihrana za ukorjenjivanje
« Odgovori #5 : 21-04-2008, 07:07:29 »
...slučajno pronađeno "gnjojivo za ukorjenjivanje" ... baš me zanima vaše mišljenje.

Izgleda mi jako zanimljivo. U kojoj si trgovini kupio? Probao bi naručiti od njih.

..probaj direktno iz slovenije. To je bila neka usputna trgovina mješovitom robom...

Offline Andrija Zokić

Odg: Prihrana za ukorjenjivanje
« Odgovori #6 : 24-05-2009, 11:10:35 »
Ovo bi moglo biti dobro gnojivo za tek izvađene kapitalce:

MICROPHOS Mo, Zn
http://www.agrofill.it/default.cfm?lang=en&sezione=11&ricerca=1&prod=2555&tipo=f

Sitno-granulirano mineralno gnojivo NPK 10-46-0 + Mo+Zn

SASTAV:    
N dušik 10%
P fosforni anhidrid (P205) 46% topiv u vodi 41,4 %
Mo molibden 0,002% topiv u vodi
Zn cink 1,8% topiv u vodi

KARAKTERISTIKE:
snažno potiče razvoj korijena i potom vegetacije

MICROPHOS Mo, Zn je dvojno gnojivo s visokim sadržajem fosfora i nalazi snažnu primjenu u «lokaliziranoj» gnojidbi, u fazi presađivanja ili sijanja kulture. Fosfor je prisutan u obliku koji se potpuno i brzo asimilira u sustav korijena, za koji je umjerena količina proizvoda korištenog u zoni korjena, dovoljna za zadovoljavanje zahtjeva kulture za P205.
MICROPHOS Mo, Zn podupire stvaranje korijena, stimulira razvoj izdanaka, poboljšava «start» biljke, osobito u hladnim razdobljima i vapnenastim lokacijama.
Humusni ekstrakti iz leonardita, alginati i mikroelementi Zn i Mo (potpuno topivi u vodi) također razvijaju jedno intenzivno «starter» djelovanje, naglašavajući vlastitu funkciju oblikovanja formule. MICROPHOS Mo, Zn je gnojivo s malom provodljivošću i s fiziološki kiselom reakcijom. Ni u kojem slučaju nije otrovno na razini korijena.

DOZE I NAČIN UPORABE:
MICROPHOS Mo, Zn se upotrebljava kod sijanja bilo koje kulture, kod presađivanja povrtno-cvjetnih i voćnih kultura, te drvenastih biljaka općenito.

• Lokalizirana primjena kod presadnica. Preporučljivo je raspodijeliti formulaciju po brazdi blizu sustava korijena biljke.
- povrće na otvorenom polju (rajčica, patliđan, tikvica, paprika, krastavac.)     25-35 kg/ha
- jagoda, dinja, lubenica............................................................... 20-30 kg/ha
- duhan....................................................................................  25-35 kg/ha
- povrće u stakleniku: ne premašiti................................................. 10-15 kg/1000m2
- cvijeće na otvorenom polju......................................................... 25-30 kg/ha
N.S. Za povrće s «gustim presađivanjem (zbijenim)» (salate, mrkva, blitva,...) preporučuje se raspodijeliti MICROPHOS Mo, Zn   po cijeloj površini u dozi od 20-30 kg/1000m2
• Sadnja drvenastih kultura:
Preporučuje se lokalizirati MICROPHOS Mo, Zn blizu korijena
- vinova loza............................................................................... 20-30 g/sadnici
- aktinidija (kiwi).......................................................................... 10-15 g/sadnici
- jabuka, kruška, breskva, trešnja, marelica, šljiva, badem.................... 30-50g/sadnici
- maslina, agrumi.........................................................................  40-60g/sadnici
• Lokalizirana primjena kod sijanja:
- rajčica, paprika, krastavac, krumpir, blitva, radić i povrće općenito 30-35 kg/ha
- pšenica, kukuruz, sirak, riža............................................................ 25-35 kg/ha
- šeć. repa, pamuk, suncokret, soja................................................... 30-35 kg/ha
• Integracija substrata kulture: Jednoliko miješati 500-1200g/m3 crnice ili treseta.
Za substrate Gramoflor, Klasmann i Brill miješati...................................  500 g/m3
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Prihrana za ukorjenjivanje
« Odgovori #7 : 25-05-2009, 09:28:23 »
SASTAV:    
N dušik 10%
P fosforni anhidrid (P205) 46% topiv u vodi 41,4 %
Mo molibden 0,002% topiv u vodi
Zn cink 1,8% topiv u vodi

KARAKTERISTIKE:
snažno potiče razvoj korijena i potom vegetacije

Odgovor na FAQ ili ČPP
...crveno boldano govori da fosfor djeluje odmah na razvoj korijena a dušik u amonijakalnom obliju, tek kasnije na razvoj zelene mase krošnje....naravno, ako ga ne isperemo zaljevanjem.

Sredstvo je pandam "Magic P".... samo nek se ponuda širi, to je odlično  :great:

Offline Marija

Odg: Prihrana za ukorjenjivanje
« Odgovori #8 : 25-05-2009, 09:34:11 »
... jesi ono rekao da Magic-P-a više nema za kupiti?
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Prihrana za ukorjenjivanje
« Odgovori #9 : 25-05-2009, 10:45:43 »
... jesi ono rekao da Magic-P-a više nema za kupiti?

Otkrio sam u petak jednu "jazbinu" gdje ga još ima, no i ovo kaj je Andrija poslao je super. Sad više nisam zabrinut. Opet smo ove sezone otkrili širinu ponude  :chinaman:

Offline Marija

Odg: Prihrana za ukorjenjivanje
« Odgovori #10 : 25-05-2009, 10:59:20 »
Otkrio sam u petak jednu "jazbinu" gdje ga još ima, no i ovo kaj je Andrija poslao je super. Sad više nisam zabrinut. Opet smo ove sezone otkrili širinu ponude  :chinaman:
.... e jesi tajanstven  :girl:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Prihrana za ukorjenjivanje
« Odgovori #11 : 25-05-2009, 11:02:06 »
Otkrio sam u petak jednu "jazbinu" gdje ga još ima, no i ovo kaj je Andrija poslao je super. Sad više nisam zabrinut. Opet smo ove sezone otkrili širinu ponude  :chinaman:
.... e jesi tajanstven  :girl:

Jel trebaš?

Offline Marija

Odg: Prihrana za ukorjenjivanje
« Odgovori #12 : 25-05-2009, 11:25:08 »
Jel trebaš?

Ne za sada.
Evo zvala sam "jazbinu" u kojoj ima za kupiti MICROPHOS Mo, Zn, pakiranje je od 15 kg ali prodaju i refužo 25,90kn/kg
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Prihrana za ukorjenjivanje
« Odgovori #13 : 25-05-2009, 15:39:10 »
25,90kn/kg

vrlo povoljno  :wow: