Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: pinus sylvestris  (Posjeta: 7027 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gal

pinus sylvestris
« : 30-06-2009, 10:25:28 »
...ovaj nezgrapni sylvestris je dobio krošnjicu...

Offline Goran Cajko

Odg: pinus sylvestris
« Odgovori #1 : 30-06-2009, 10:35:06 »
Ovo mi se ne dopada baš...
Na zadnjoj slici ne znam je li to "prednja" strana ili kaj, ali ovak mi uopće ne dolazi do izražaja niti zakrivljenost debla niti krošnja za koju mislim da bi trebala biti nešto manja tj. niža.

recimo ovak nekak...

Offline gal

Odg: pinus sylvestris
« Odgovori #2 : 30-06-2009, 11:08:56 »
Ovo mi se ne dopada baš...
Na zadnjoj slici ne znam je li to "prednja" strana ili kaj, ali ovak mi uopće ne dolazi do izražaja niti zakrivljenost debla niti krošnja za koju mislim da bi trebala biti nešto manja tj. niža.

recimo ovak nekak...
..bilo bi bolje, ali ovo je trenutni maksimum. Ovaj bor je pun rana od tuće i grane na tim mjestima pucaju bez obzira na bandažu, tri su mi pukle kod formiranja i na najmanje savijanje, tak da ni ja nisam baš zadovoljan...  :frown:

Offline DonQuijote

Odg: pinus sylvestris
« Odgovori #3 : 30-06-2009, 11:43:10 »
Slažem se sa Goranom. Krošnja je okomita, previše potentna, polegnuta i više vodoravna bi bila normalnija, ali ako ne ide, ne ide, ići će iduću jesen.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: pinus sylvestris
« Odgovori #4 : 30-06-2009, 12:03:26 »
...ak se ne varam, to drevo je imalo daleko više zelnila nego sad,  :dunno: ... valjda je to pucanje o kojem pričaš. Ako je tak, onda će tek neki povratni izboji dati mogučnost novih oblika krošnje.
U časopisima koje je WP ostavio na prvoj konvenciji, Pius Notter, odlično riješava "minijaturne" krošnje na impresivnim deblima, bilo u kaskadu ili u neku nevremensku lomljavinu visokih stabala. Don je dobro primjetio potentnost, što može i ne mora biti naglašeno, no zamišljam si neku/neko novo krošnju/drvo koje raste sa obrušenog debla sa litice i ta nova krošnja da nalikuje na uspravni borek. ...ili pak nastaviti taj pad, što gledatelja navodi na prepuštanje smrti..... glasam za blago naglašenu potentnost ...

Offline helleborus

Odg: pinus sylvestris
« Odgovori #5 : 30-06-2009, 12:41:11 »
Na ovoj zadnoj fotki se vidi da si krošnju dosta spustio dole, samo kaj je nisi pofotkao sa strane da vidimo kak izgleda iz te perspektive. Kompaktna krošnja mogla bi doprinijeti dobru stajlingu cijelog drva.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: pinus sylvestris
« Odgovori #6 : 30-06-2009, 15:15:06 »
Pius Notter je to odradio kao na fotki 1 (našao na netu, al ima i potentnih)
...primjena istog na Galov bor i ne leži u oku fotka 2
...fotka 3 već malo bolje
a fotka 4 je potentno uprizorenje...

Može se ovo odraditi i bolje nego na virtualima i ja bi preferirao zadnju fotku virtuala... da je drvo moje ... ofkorz  :svetac:

Offline Goran Cajko

Odg: pinus sylvestris
« Odgovori #7 : 30-06-2009, 16:31:03 »
Ovaj bor je pun rana od tuće i grane na tim mjestima pucaju bez obzira na bandažu, tri su mi pukle kod formiranja i na najmanje savijanje, tak da ni ja nisam baš zadovoljan...  :frown:

Mislim da prije žicanja i savijanja treba drvo ostavit da se malo prosuši. Grane su onda elastičnije...

Offline gal

Odg: pinus sylvestris
« Odgovori #8 : 01-07-2009, 07:37:31 »
...pošto ste raspoloženi za diskusiju jučer sam se potrudio pofotkati bočnu stranu i moj definitivni odabir prednje strane. Ovo je prvi stajling i kostur buduće krošnje podložan promjenama (naravno ovisit će o remifikaciji). Dvije trečine zelenila su uklonjene što rezanjem, što lomljenjem, za ovu sezonu to je to. Hvala na virtualima i diskusiji!  :hvalaaa:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: pinus sylvestris
« Odgovori #9 : 01-07-2009, 08:27:53 »
...moj definitivni odabir prednje strane.
... Hvala na virtualima i diskusiji!  :hvalaaa:


mi se baš dopada...  :verycool:
...nema na čemu  :chinaman:

Offline DonQuijote

Odg: pinus sylvestris
« Odgovori #10 : 01-07-2009, 09:12:04 »
O da, bitno bolje, teško da se može izvuči više :great:

Offline helleborus

Odg: pinus sylvestris
« Odgovori #11 : 01-07-2009, 11:02:02 »
O da. Ovo drvo svakako ima ono nešto u sebi. Super si ti to skompaktiral.

Offline Goran Cajko

Odg: pinus sylvestris
« Odgovori #12 : 01-07-2009, 13:23:12 »
Ne znam, meni se opet ne sviđa. Po meni bi krošnja trebala biti dolje lijevo, a ovo mi je definitivno  previsoko. No uvažavam daljnji rast i razvoj grana...

Offline Marija

Odg: pinus sylvestris
« Odgovori #13 : 01-07-2009, 13:27:19 »
pretpostavljam da se nebari ne spominje jer  :jeb:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: pinus sylvestris
« Odgovori #14 : 01-07-2009, 13:32:07 »
Na mom zadnjem virtualu ... imam dojam da krošnja hrabro prkosi ponoru ispod sebe, dok se Galov orginal krošnje, treperavo prigrlio uz sigurnost debla... fora, baš neka pričalica... a nebari je naravno fenomenalan, ali na susjednom boru  :histerical:


 :sheep: