Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: oblikovanje tise  (Posjeta: 13786 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gal

oblikovanje tise
« : 01-07-2009, 13:47:16 »
...još jedan pokušaj kaskade, od ove tise iz rasadnika, ...grubo orezana i usmjerena - tek skica budućeg oblikovanja. Naravno konstruktivne kritike dobrodošle...

Offline Goran Cajko

Odg: oblikovanje tise
« Odgovori #1 : 01-07-2009, 14:16:29 »
Opet ja malo kenj..., no ne misliš da bi bilo bolje da ova grana ide ovak gore.?!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: oblikovanje tise
« Odgovori #2 : 01-07-2009, 14:22:54 »
... Naravno konstruktivne kritike dobrodošle...

Mensečinida .... si odstranio previše zelene mase i da se od te nekad postojeće, dalo napraviti svaštanešto, ovak ću pokušati biti konstruktivan kroz nekih 10-15g.

 :tup:

Offline Goran Cajko

Odg: oblikovanje tise
« Odgovori #3 : 01-07-2009, 14:26:24 »
... Naravno konstruktivne kritike dobrodošle...

Mensečinida .... si odstranio previše zelene mase i da se od te nekad postojeće, dalo napraviti svaštanešto, ovak ću pokušati biti konstruktivan kroz nekih 10-15g.

 :tup:

Meni se ne ćini da je previše odrezano, čist dobro.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: oblikovanje tise
« Odgovori #4 : 01-07-2009, 14:31:40 »
... Naravno konstruktivne kritike dobrodošle...

Mensečinida .... si odstranio previše zelene mase i da se od te nekad postojeće, dalo napraviti svaštanešto, ovak ću pokušati biti konstruktivan kroz nekih 10-15g.

 :tup:


Meni se ne ćini da je previše odrezano, čist dobro.


...nemam iskustva sa tisama, ali kolko vidim po netu, uz najbolju njegu, nova zelena masa koja će biti remificirana i ličiti na krošnju neke kaskadne tise, pojavit će za za oko 4-7g. a ono željeno ne prije 10-15, no možda griješim, pa već iduće ili one iza sezone, bude spremna za izložbu  :dipl:

Offline Goran Cajko

Odg: oblikovanje tise
« Odgovori #5 : 01-07-2009, 14:38:01 »
... Naravno konstruktivne kritike dobrodošle...

Mensečinida .... si odstranio previše zelene mase i da se od te nekad postojeće, dalo napraviti svaštanešto, ovak ću pokušati biti konstruktivan kroz nekih 10-15g.

 :tup:


Meni se ne ćini da je previše odrezano, čist dobro.


...nemam iskustva sa tisama, ali kolko vidim po netu, uz najbolju njegu, nova zelena masa koja će biti remificirana i ličiti na krošnju neke kaskadne tise, pojavit će za za oko 4-7g. a ono željeno ne prije 10-15, no možda griješim, pa već iduće ili one iza sezone, bude spremna za izložbu  :dipl:

Ovo nije gigantska tisa. Ak nebude rezao, kroz dvije godine će imati tak gustu krošnju da se nebude niš vidlo... za izložbu  je malo rano govorit.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: oblikovanje tise
« Odgovori #6 : 01-07-2009, 14:40:50 »
... Naravno konstruktivne kritike dobrodošle...

Mensečinida .... si odstranio previše zelene mase i da se od te nekad postojeće, dalo napraviti svaštanešto, ovak ću pokušati biti konstruktivan kroz nekih 10-15g.

 :tup:


Meni se ne ćini da je previše odrezano, čist dobro.


...nemam iskustva sa tisama, ali kolko vidim po netu, uz najbolju njegu, nova zelena masa koja će biti remificirana i ličiti na krošnju neke kaskadne tise, pojavit će za za oko 4-7g. a ono željeno ne prije 10-15, no možda griješim, pa već iduće ili one iza sezone, bude spremna za izložbu  :dipl:

Ovo nije gigantska tisa. Ak nebude rezao, kroz dvije godine će imati tak gustu krošnju da se nebude niš vidlo... za izložbu  je malo rano govorit.

...jedva čekam vidjeti, remificiranu krošnju...izboja na sve strane će biti , to sigurno

Offline gal

Odg: oblikovanje tise
« Odgovori #7 : 01-07-2009, 14:41:00 »
Opet ja malo kenj..., no ne misliš da bi bilo bolje da ova grana ide ovak gore.?!
...ma super! ...ak pogledaš malo bolje na tom mjestu sam i ostavil izboje da stvore zelenilo kako si nacrtal.

Offline gal

Odg: oblikovanje tise
« Odgovori #8 : 01-07-2009, 15:08:08 »
...jedva čekam vidjeti, remificiranu krošnju...izboja na sve strane će biti , to sigurno
...da ne ćekaš predugo, prva slika grana tise iz 2008, druga slika lipanj 2009 (i još raste), gdje je bilo manje pupova izboji su duži od 10 cm.. :mac:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: oblikovanje tise
« Odgovori #9 : 01-07-2009, 15:17:30 »
...jedva čekam vidjeti, remificiranu krošnju...izboja na sve strane će biti , to sigurno
...da ne ćekaš predugo, prva slika grana tise iz 2008, druga slika lipanj 2009 (i još raste), gdje je bilo manje pupova izboji su duži od 10 cm.. :mac:

mmmraaak, sad sve izgleda drugačije, ono da tise sporo rastu, kod nas izgleda ne pali  :great:

Offline Goran Cajko

Odg: oblikovanje tise
« Odgovori #10 : 01-07-2009, 16:30:04 »
...jedva čekam vidjeti, remificiranu krošnju...izboja na sve strane će biti , to sigurno
...da ne ćekaš predugo, prva slika grana tise iz 2008, druga slika lipanj 2009 (i još raste), gdje je bilo manje pupova izboji su duži od 10 cm.. :mac:

mmmraaak, sad sve izgleda drugačije, ono da tise sporo rastu, kod nas izgleda ne pali  :great:

Ma, ja sam skužio da sporo rastu prvu drugu godinu kod kolektiranja, al dobro ukorijenjena tisa rasete ludo. Mislim za razliku od bijelograba koji u prvoj godini naraste toliko koliko tisa u dvije tri...

Offline Goran Cajko

Odg: oblikovanje tise
« Odgovori #11 : 01-07-2009, 16:32:10 »
Opet ja malo kenj..., no ne misliš da bi bilo bolje da ova grana ide ovak gore.?!
...ma super! ...ak pogledaš malo bolje na tom mjestu sam i ostavil izboje da stvore zelenilo kako si nacrtal.

Ok, tak mi onda ima smisla. :great:
 Onak mi ona grana ide iza, niti se ne vidi ni niš...

Offline gal

Odg: oblikovanje tise
« Odgovori #12 : 16-10-2009, 13:41:25 »
...kao što rekoh, luduju!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: oblikovanje tise
« Odgovori #13 : 16-10-2009, 13:43:37 »
...kao što rekoh, luduju!

...bolje se rodit bez nosa nego bez sreče.... ali ne zavidim ti!!! Raduje me da ti ovak dobro reagiraju... još da je kakvo ozbiljnije drjevo...  :quiet:  :go:

Offline gal

Odg: oblikovanje tise
« Odgovori #14 : 16-10-2009, 13:58:29 »
... još da je kakvo ozbiljnije drjevo...  :quiet:  :go:
...tak je to sa rasadničkim materijalom.  :svejedno:
Baš smo u birou ljetos završili projekt uređenja i proširenje jednog groblja, ak splahne ova kriza i opčina nađe novaca biti će ćempresa, tisa, thuja... Tja, moderni projekt, drive-in... puno će toga smetat  :tlab: