Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Zelenika s rupom  (Posjeta: 6045 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sivac68

Zelenika s rupom
« : 25-07-2008, 00:54:19 »
Sićate se ove veeelike zelenike? pretrpila je par gubitaka ; 1. ostala je bez vrha debla 2. ostala je bez jedne debele grane 3. ostala je bez ružnog zadebljanja na nebariju
sva tri ožiljka san spoija  u jedan. sve se odigravalo na suprotnoj strani od ove na slici. nažalost neman niti jednu sliku "one" strane prije ovih zahvata ali neki od forumaša su je vidili u živo pa će valjda potvrdit istinitost ove priče. naime prilikon drilanja san u deblu koje se činilo zdravo  ko dren otkrija rupu  :yupi:
tribalo bi izmislit neki bonsai ultrazvuk, CT ili MR. ko zna sto sve stabalca skrivaju :lol:
ZDRAVI BILI !!!

Offline sivac68

Odg: Zelenika s rupom
« Odgovori #1 : 25-07-2008, 01:05:40 »
ona sad izgleda ovako
(kod komentiranja imajte u vidu da je ovo moj prvi uradak, da još nije upola gotovo i da je ovo odrađeno sa primitivnim alatima)
ZDRAVI BILI !!!

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Zelenika s rupom
« Odgovori #2 : 25-07-2008, 08:07:59 »
ona sad izgleda ovako
(kod komentiranja imajte u vidu da je ovo moj prvi uradak, da još nije upola gotovo i da je ovo odrađeno sa primitivnim alatima)
Ma šta fali, super si napravio. Čini mi se malo preuredno obrađeno. Možda bi nepravilniji shari meni malo više pasao, a time bi i prirodnije izgledao. Smeta me onaj okrugli dio dolje desno pa možda da pokušaš nešto uklopiti u njega da ga zamaskiraš bolje. I ja bi, na tvojem mjestu, pokušao spojiti liniju sharija (reza) od vrha, budućeg vrha, ka prvoj gornjoj lijevoj grani u blaži pad promjera. Kužiš što mislim?! Eto, možda tako nešto. Inače, drvo je mrak

Offline sivac68

Odg: Zelenika s rupom
« Odgovori #3 : 25-07-2008, 08:24:59 »
meni isto bode oči onaj krug doli-desno
možda ovako?
ZDRAVI BILI !!!

Offline Marija

Odg: Zelenika s rupom
« Odgovori #4 : 25-07-2008, 08:27:11 »
Dobro je to ... pomalo si me i iznenadio ... i još je prvi uradak :mdr:
.... naravno i sam znaš da  treba rastegnut 25 m produžnoga i doradit malo manje primitivnim oruđima.

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: Zelenika s rupom
« Odgovori #5 : 25-07-2008, 08:30:43 »
meni isto bode oči onaj krug doli-desno
možda ovako?

Taj okruglasti dio se možda na neki način može poboljšati, teško je reći ovako po slici, jer je ta zelenika ogromna a slika mala. Inače to je baš karakteristično za zelenike - ti krugovi u kojima je sasušeni ostatak grane/jina .... poslikat ću popodne po našim zelenikama kako to priroda radi  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Zelenika s rupom
« Odgovori #6 : 25-07-2008, 08:33:00 »
meni isto bode oči onaj krug doli-desno
možda ovako?
E da, tak nekak. Još bi ga ja malo proširio prema gore desno grani i malo proširio dole. I površinu mu duboko izbrazdao strojno frezom. I onda će vrijeme napraviti svoje, shari će postati prirodan kako bude izložen vremenu. Bit će super

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Zelenika s rupom
« Odgovori #7 : 25-07-2008, 08:37:37 »
Al čuj, lupetam napamet. Naravno, trebalo bi drvo vidjeti uživo pa onda...

Offline Goran Cajko

Odg: Zelenika s rupom
« Odgovori #8 : 25-07-2008, 10:01:19 »
meni isto bode oči onaj krug doli-desno
možda ovako?
Meni se šari sviđa. Baš si dobro odradio, a pogodovo dodatnu čar daje baš ta rupa.. 8)

Koja je vizija drveta? Meni pikaju u oči ove grane s lijeve strane, mislim, bilo bi super da su iste takve s druge strane, al...  :dunno:
Ja bih rađe u ovoj varijanti izfrezao cijelu desnu stranu i napravio vjetrom šiban stil... :tlab:

Offline Goran Cajko

Odg: Zelenika s rupom
« Odgovori #9 : 25-07-2008, 10:28:55 »
Mislim, možda griješim. Daj ak možeš poslikaj drvo iz ovog kuta skroz nisko uz posudu.

Offline gal

Odg: Zelenika s rupom
« Odgovori #10 : 25-07-2008, 10:58:24 »
...ako fali ideje za šari...

Offline Goran Cajko

Odg: Zelenika s rupom
« Odgovori #11 : 25-07-2008, 11:16:31 »
Opa!!! Puno bolje mi ovak izgleda... :worthy:


Sivac! Vidim da ti drvu ne fali željeza... :mdr:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Zelenika s rupom
« Odgovori #12 : 25-07-2008, 12:24:41 »
...ako fali ideje za šari...
Izvrsno. jako mi se sviđa.  :chinaman:

Offline Marija

Odg: Zelenika s rupom
« Odgovori #13 : 26-07-2008, 20:06:02 »
Taj okruglasti dio se možda na neki način može poboljšati, teško je reći ovako po slici, jer je ta zelenika ogromna a slika mala. Inače to je baš karakteristično za zelenike - ti krugovi u kojima je sasušeni ostatak grane/jina .... poslikat ću popodne po našim zelenikama kako to priroda radi  :hihihi:

evo slika ...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline sivac68

Odg: Zelenika s rupom
« Odgovori #14 : 28-07-2008, 07:11:24 »
Mislim, možda griješim. Daj ak možeš poslikaj drvo iz ovog kuta skroz nisko uz posudu.

misliš "skroz nisko uz bačvu"?
evo slike
Plan je odebljat onu desnu gračicu što više tako da dobije malo ravnoteže a onu deblju na vrhu nategnit još desno te probat dobit nekakvu nagnutu krošnju. Nešto ko na ovoj trišnji strica Bože samo u drugu stranu.
Iako je vjetrom šibani stil meni puno drag mislin da ne stoji uz ovo deblo
ZDRAVI BILI !!!