Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Nekoliko malih u razvoju  (Posjeta: 4737 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Nekoliko malih u razvoju
« : 13-09-2009, 21:01:39 »
Kako me već bije zao glas da skupljam samo velika drva, ili da me zanimaju samo velika drva, ovaj post pišem kao poruku da nije tako. Jako sam sretan i s ovim mališanima. Mislim da imaju sjajnu budućnost.
Ovi ligustrumi su prilično stari....dolaze iz živice koja je posađena prije 80-ak godina, i takav materijal nije lako naći.  Kako u krajnjoj veličini neće biti puno veći nego što su sada, mislim da će, obzirom na velike i dobre nebarije i snažna debla, odavati sasvim moćan dojam. Treba imati na umu da oni do sada nisu uopće oblikovani, samo grubo orezivani u osnovnu strukturu. A već izgledaju zanimljivo!!! Imam još takvog materijala. Nisam ih sve fotografirao, nije mi se dalo, samo par koji su mi zanimljiviji. I ovo im je prva godina u posudama. Slijedeće proljeće dobiti će prvo ožicavanje, možda neki sjednu i u nekakve privremene posude. FS (face for scale) (fejsforskejl) je termin koji sam izmislio kako bi objasnio i opravdao pojavljivanje moje face  :idiot: na fotkama, a da ne mislite...majmun se voli slikavat  :happy2: ..., naime, uz lice, najbolje se vidi veličina, to jest razmjer...mjerilo...slikanog predmeta.
Nadam se da će vam se svidjeti.

http://sandevbonsai.blogspot.com/2009/09/few-of-my-smaller-trees.html

 :hvalaaa:

P.S. gomile smeđeg na površini supstrata su gomile čiknšita, nebari se ne može vidjeti sve i da hoće

Offline Andrija Zokić

Odg: Nekoliko malih u razvoju
« Odgovori #1 : 13-09-2009, 21:24:12 »
Meni su sva tri ligustruma totalno cool i mislim da su odlični materijali, kao i zadnji borovi od Čajka, Maria i tebe. Ja sam malo grintao na veličine ali nemojte se obazirat na mene nego slijedite svoj instikt.
Ovaj mi je pogotovo dobar http://4.bp.blogspot.com/_38tFbJ-AdYk/Squp3Yul6XI/AAAAAAAABTc/NiRs9A5oCIg/s1600-h/Shohin,+late+summer+2009.+025.jpg i mislim da će izgledati totalno prirodnjački jer su i temelji takvi. Kada su izvađeni?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Nekoliko malih u razvoju
« Odgovori #2 : 13-09-2009, 22:18:18 »
Izvađeni su prije dvije-tri godine. Ovoga proljeća posađeni su u ove plastične posude. Do ove godine rasli su popikani u zemlju u vrtu ispred kuće.

Offline gal

Odg: Nekoliko malih u razvoju
« Odgovori #3 : 14-09-2009, 07:22:03 »
...mljac!   :ludilo:

Offline DonQuijote

Odg: Nekoliko malih u razvoju
« Odgovori #4 : 14-09-2009, 07:50:11 »
I ja imam jednog iz te generacije :jupije:  Malo su se osušila debla, pa baca dosta nisko i biti će puno drilanja, ali nema veze, to su slatke  muke.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Nekoliko malih u razvoju
« Odgovori #5 : 14-09-2009, 08:30:34 »
To ti je normalno, i ja sam više puta prikraćivao debla dok nisam došao do poželjne razine i dok odumiranje nije stabilizirano do granice novih izbojaka. Ligustrum ima dosta mekano drvo koje lako trune, i brzo trune, stoga trulež napreduje sjajno. Međutim, s druge strane, to mu uopće ne smeta jer tjera ko lud odasvud, i deblo može ostati potpuno trulo i sasvim šuplje, opet će obilno potjerati iz onog uskog živog prstena. To je biljka koju ne možete ubit. I jedina biljka do sada koju sam vidio da se ukorijenjuje sama u sebe. Da, pusti korijen u svoje trulo deblo i raste ko luda. Famozno 

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Nekoliko malih u razvoju
« Odgovori #6 : 14-09-2009, 08:34:41 »
Nema kaj, ligustrumi su super !

Offline gal

Odg: Nekoliko malih u razvoju
« Odgovori #7 : 14-09-2009, 08:39:17 »
I jedina biljka do sada koju sam vidio da se ukorijenjuje sama u sebe. Da, pusti korijen u svoje trulo deblo i raste ko luda. Famozno 
...ja vidio u mugosa!

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Nekoliko malih u razvoju
« Odgovori #8 : 14-09-2009, 08:41:12 »
I jedina biljka do sada koju sam vidio da se ukorijenjuje sama u sebe. Da, pusti korijen u svoje trulo deblo i raste ko luda. Famozno 
...ja vidio u mugosa!
...und ja  :idiot:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Nekoliko malih u razvoju
« Odgovori #9 : 14-09-2009, 08:46:26 »
Znači, ima nas još ludih!!!  :idiot: