Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Nevidljiva gamad  (Posjeta: 6648 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kiki

Nevidljiva gamad
« : 20-10-2009, 16:52:14 »
Več neko vrjeme mi kineski brijest baca liče al ne tera nive pupove tj. tera ali se ne rastvore i ne potera do kraja.


Uočio sam sitnu paučinu tik uz deblo cjelog drva, po grančicama, la ne između udaljenih grana samo uz samo deblo i grančice. Paučiči su jako jako sitni odokativno bi teko da su veliki 0.1 mm ne veči i žučkaste su boje.

Dal je to nekaj za zabrinut ili ?


Ja sam tu paučinu malo počistil i ove potamanil kolko je išlo  :lol:

Fala na odgovoru.
Najte kaj zamerit :)

Offline DonQuijote

Odg: Nevidljiva gamad
« Odgovori #1 : 20-10-2009, 19:28:57 »
To je crveni pauk, može biti vrlo, vrlo štetan. Riješi to pod hitno. Neko sredstvo na bazi ulja, potraži po netu

Offline Kiki

Odg: Nevidljiva gamad
« Odgovori #2 : 20-10-2009, 22:43:33 »
Pa kaj ni crveni pauk crveni.


E da preporučaš koji preparat.
Najte kaj zamerit :)

Offline DonQuijote

Odg: Nevidljiva gamad
« Odgovori #3 : 20-10-2009, 23:26:25 »
Kod tebe je vjerojatno prisutna afrička varijanta crvenog pauka, takozvani crnac crveni pauk, a možda i kineska, žuticrveni pauk. Nadam se samo da nije riječ o paucima komunistima jer su ti najopasniji za bonsai.
Daj odu u biljnu ljekarnu i raspitaj se ili proguglaj, ne znam više što sam koristio jednom davno, sjećam se samo da je bilo na uljnoj bazi

Offline Kiki

Odg: Nevidljiva gamad
« Odgovori #4 : 21-10-2009, 06:57:00 »
Fala Don  :chinaman:
Najte kaj zamerit :)

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Nevidljiva gamad
« Odgovori #5 : 21-10-2009, 12:26:49 »
Postoji ti prirodno sredstvo na bazi ulja od Plantele zove se Prima.Sva ostala kemijska sredstva nisu dobra,jer kineski brijest poslije upotrebe odbaci lisce.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Kiki

Odg: Nevidljiva gamad
« Odgovori #6 : 21-10-2009, 14:02:07 »
Ja sam danas uzo vodu, nutra nalijo kuhinjsko ulje i sad čekam rezultate  :jezik:


Fala na savjetima. Ak kroz koji dan ovo ne pokaže rezultate onda prelazim na ove drastičnije mjere.


E kaj i poslje ovog sredstva " Prima " odbaci lišče?
Najte kaj zamerit :)

Offline Ivan B

Odg: Nevidljiva gamad
« Odgovori #7 : 21-10-2009, 18:37:42 »
Ja sam danas uzo vodu, nutra nalijo kuhinjsko ulje i sad čekam rezultate  :jezik:

Mislim da ti to nije baš pametno.....jestivo ulje nema nikakvu aktivnu tvar protiv ovih štetnika i ostavlja masne mrlje......to moraš kupiti u poljoprivrednoj apoteci.....nema druge

Offline DonQuijote

Odg: Nevidljiva gamad
« Odgovori #8 : 21-10-2009, 19:36:31 »
Ja sam danas uzo vodu, nutra nalijo kuhinjsko ulje i sad čekam rezultate  :jezik:


I što si onda s tim napravio? :question:

Offline Kiki

Odg: Nevidljiva gamad
« Odgovori #9 : 21-10-2009, 20:01:29 »
Mist nabacil :P


Protiv uši je pomoglo  :mdr: i to za sad jako dobro, jednu biljku sam isto tak namisto kad je imala uši i sve uši su pokrepale, a nove nisu ni prismrdele, makar su neke oko nje imale uši.


Tu foru sam inače čul na konvenciji u bistri od Walera Pall-a  :verycool:


Za sad recept radi  :mdr: a nadam se da bu i dalje.


Navodno da ta gamad onda nemre disat kad klopa, pa pokrepaju. Mislim da nije bitna aktivna tvar, uzmi čoveku klopu ili vodu i nebu dugo živ, tak isto i s tom gamadi, uzmeš im samo ono osnovno i krepaju :dipl: A zaštita je čak duže vrjeme jel na novim pupovima ostaje ulje ;)

Druge godine bum kritične biljek namisto odma na prolječe prije pupanja pa da vidim, jel buj došle uši.

Ak pauki ne prejdeju za koji dan, idem po ono sredstvo  ;)
Najte kaj zamerit :)

Offline Marija

Odg: Nevidljiva gamad
« Odgovori #10 : 22-10-2009, 13:11:57 »
Kod tebe je vjerojatno prisutna afrička varijanta crvenog pauka, takozvani crnac crveni pauk, a možda i kineska, žuticrveni pauk. Nadam se samo da nije riječ o paucima komunistima jer su ti najopasniji za bonsai.

Don je veoma stručan i treba ga slijepo slušati   :mdr: :chinaman:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Ivan B

Odg: Nevidljiva gamad
« Odgovori #11 : 22-10-2009, 17:35:18 »

Druge godine bum kritične biljek namisto odma na prolječe prije pupanja pa da vidim, jel buj došle uši.

Ak pauki ne prejdeju za koji dan, idem po ono sredstvo  ;)
Ne znam hoće li ti to pomoći?.....Crveni pauk je jako štetan i može prouzročiti značajnije štete.....ja na tvom mjestu ne bih čekao ja bih odmah kupio to sredstvo.....

Offline Kiki

Odg: Nevidljiva gamad
« Odgovori #12 : 22-10-2009, 22:49:39 »
A danas nema ni traga paučini, niti sam vido kojeg tuljana da tanca po bonsaiju, al vido sam par novih pupova.

Inače taj bonsai brzo tera kad počen, tak da bum znal jel sve vredu ili nije.


A neko se treba žrtvovat za znanost  :dipl:
Najte kaj zamerit :)

Offline Kiki

Odg: Nevidljiva gamad
« Odgovori #13 : 26-10-2009, 22:26:41 »
Gamadi više nema, pauke sam potamanil.

Pupovi se javljaju i molim Boga da se otvoriju  :svetac:

Kroz koji dan bum napisal jel ima pomaka ili je sve bio neuspjeli pokušaj :( nadam se da nebu ovo drugo.
Najte kaj zamerit :)

Offline Kiki

Odg: Nevidljiva gamad
« Odgovori #14 : 14-11-2009, 15:04:49 »
Evo ekipa rješio se gamadi več odavno, nema im ni traga.

I pupovi su konačno krenuli :D

Neznam dal su problem bili ta napast od paukof, makar sigurno djelom jesu. Možda je i malo zbijena zemlja bila problem, previše sam ju natisko u teglu, sad sam ga prije 5 dana malo razrahljo i sad pazi sliku :D

http://img97.imageshack.us/i/p9200058.jpg/
Najte kaj zamerit :)