Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: izbacivanje žila  (Posjeta: 3226 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ils onix

izbacivanje žila
« : 01-11-2009, 09:19:48 »
ovako...otkinuo san granu sa ogromne masline. tako otkinuta taman izgleda kao savrsen bonzai...zatim sam ju stavio u vodu da izbaci žile te sad se vidi neki mali napredak, neka mala vlakana su izasla...

mene zanima kolike te zile moraju bit dugacke/debele da bi ga mogao presaditi u posudu sa zemljom???


Offline Andrija Zokić

Odg: izbacivanje žila
« Odgovori #1 : 01-11-2009, 14:42:38 »
Probaj posaditi granu u čisti pumice ili perlit ili sl., pokrij je sa najlonom i često je zalijevaj. Odreži joj sve tanke grančice i lišće. Možda tako uspiješ dobiti korijen, ali nisam 100% siguran. Ako je grana izrasla iz guke (zadebljanja na maslini) onda imaš više šanse za uspjeh.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline ils onix

Odg: izbacivanje žila
« Odgovori #2 : 03-11-2009, 12:59:53 »
dobijem ja zile...negdje izgledaju kao neka mala vlakna, a na nekim grancicama bas se vide onak debele bijele...sad mene samo zanima kad pocmu ta vlakna izlazit koliko duga moraju biti da bi ih presadio u zemlju, posto ih drzim u vodi dok ne dobiju zile :great:....      :chinaman:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: izbacivanje žila
« Odgovori #3 : 03-11-2009, 14:34:07 »
dobijem ja zile...negdje izgledaju kao neka mala vlakna, a na nekim grancicama bas se vide onak debele bijele...sad mene samo zanima kad pocmu ta vlakna izlazit koliko duga moraju biti da bi ih presadio u zemlju, posto ih drzim u vodi dok ne dobiju zile :great:....      :chinaman:

Meni, to vuče na kompliciranje. Andrija je napisao kak treba napraviti odmah, da ne oštečuješ korijen, koji će u vodi uvjek biti "mekan".
Ja sam hrastove sa rizičnim korijenom, odmah posadio u prozračni substrat i kompletnu posudu uronio u vodu na 30 dana. Kad sam izvadio posudu, hrastovi su nastavili funkcionirati u substratu koji sam češće zaljevao. Napravi tak i sve dobro  :great:

Offline Marija

Odg: izbacivanje žila
« Odgovori #4 : 03-11-2009, 16:14:16 »
Masline se ne ožiljavaju u vodi!
Ako se radi o mladoj grančici možda ti i uspje alia ko si stavio u vodu granu od npr. 5 cm i više nema teorije da to pusti žilu.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai