Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Kako...  (Posjeta: 7252 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Laugh

Kako...
« : 15-11-2009, 19:52:46 »
... se radi suiseki.... nakon sto se pronade kamen, sto se sa kamenom cini ?! hvala

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Kako...
« Odgovori #1 : 15-11-2009, 20:19:40 »
Suseki se ne radi on se pronalazi u prirodi ako imas srece i ako nabasas na dobru planinu.Sve ostalo imas na forumu i vise od toga.  :great:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Laugh

Odg: Kako...
« Odgovori #2 : 16-11-2009, 14:51:26 »
haha... taj dio razumijem ali mi nije jasan dio kad kamen ima ravno dno !...ili je taj dio u postolju ! i kako se pricvrsti kamen za postolje... trazio sam po temama ovdje i nisam nasao odgovore na svoja pitanja. Hvala :D

Offline DonQuijote

Odg: Kako...
« Odgovori #3 : 16-11-2009, 16:14:27 »
Kamen se pričvršćuje za postolje korištenjem gravitacije :mdr:
Dakle staviš ga na postolje i onda on stoji :svetac:
Zašto bi ga bilo kako pričvršćivao?

Offline Laugh

Odg: Kako...
« Odgovori #4 : 16-11-2009, 20:52:25 »
 :question: pa neznam... iskreno u ovom podforumu o suisekiima nisam nis konkretno naso st ome zanima.. sve mi je nekak misteriozno... pogotovo to ravno dno kamena.. .mislio sam da se to necim zaljepi za kamen.. XD ali da gravitacija je dovoljna

Offline DonQuijote

Odg: Kako...
« Odgovori #5 : 16-11-2009, 21:53:36 »
Ne kužim te uopće u čemu je problem? Ako je "dno" kak veliš, ravno, tim bolje, ne moraš raditi nikakve veče udubine na postolju.
Kako misliš ravno dno kamena se zalijepi za kamen? Kakvo ravno dno kamena koje se treba lijepiti za kamen?
Ne, stvarno te ne kužim :dunno:

Kamen se usađuje u postolje, a kako se radi postolje  imaš na ovoj temi http://hbf.my-bonsai.com/index.php?topic=308.0

Offline Laugh

Odg: Kako...
« Odgovori #6 : 16-11-2009, 22:34:34 »
uzmimo u obzir da nemam poima o ovom nista... da pokusas shvatit moj problem: ja sam zamislio to ovako- nades lijep kamen i prepilis ga necim tako da ima ravno dno da moze stat na ravnu posudu.. tako nekako

Offline DonQuijote

Odg: Kako...
« Odgovori #7 : 17-11-2009, 06:40:54 »
Aha, ne ne kamen je teško piliti iako se može, ali cijeni se kamenje koje je netaknuto. Neravnine na donjem dijelu kamena, ako nisu prevelike, poništiš tako da na tom mjestu napraviš veču rupu u postolju. Kužiš? Negativan otisak. Kao da si kamen utisnuou glinu

Offline Laugh

Odg: Kako...
« Odgovori #8 : 17-11-2009, 19:06:55 »
sve mi je jasno nakon sto sam prosao temu koju si mi poslao.. hvala... imam vecinu alata tako da cu se okusati u tome :D samo da nadem lijep kamencic
to su zgodni pokloni
i cini mi se najbolji kucni ljubimci IKADA

Offline DonQuijote

Odg: Kako...
« Odgovori #9 : 18-11-2009, 01:08:54 »
Je, i ne traže puno jesti :great: