Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Sadnja u zemlju ili supstrat?!  (Posjeta: 23160 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goran Cajko

Odg: Sadnja u zemlju ili supstrat?!
« Odgovori #15 : 25-11-2009, 13:12:20 »
Kaj bi ja tu trebao vidjeti? Kineski brijest posađen u daleko preveliku posudu...

Offline Kiki

Odg: Sadnja u zemlju ili supstrat?!
« Odgovori #16 : 25-11-2009, 13:20:29 »
Dečec gledaj kak to očeš, al pogledaj kolko zelene mase proizvodi :D

Nije pre velika hehe, još to ni gotov bonsai :D
Najte kaj zamerit :)

Offline gal

Odg: Sadnja u zemlju ili supstrat?!
« Odgovori #17 : 25-11-2009, 14:41:54 »
Neznam kak vi svačate bonsai, ko neki izvor prihoda i kao neki poso, potencijalno tržište...

Jeli te to smeta? Svako intenzivno bavljenje određenim radom nužno će stvoriti viškove, a samim tim i uvjete za razmjenu (na bilo koji način).  Svaki čovjek teži da radi ono što voli i da od toga naravno i pristojno živi, međutim vrlo rijetki u tome i uspiju. Zbog toga i postoje hobiji, i nije neprirodno da hobi postane posao.

Onda vam te vaše priče o kemiji i o tlima drže vodu, jel treba puno toga "proizvest" za tržište. To je ekonomija i prodaja i ja se u to neču petljat jel to nema veze s HOBIJEM!!!

Ova tvrdnja ima toliko veze s zdravim razumom koliko i ti imaš veze sa bonsaiem.

Za mene je to hobi i ta drvca uzgajam radi sebe, iz toga znam da neču ni lipu zaradti, a koštat če me puno.

Istina, vrijeme je novac! Kad tvoje biljke postanu bonsai proteći će mnogo desetljeća.

To radim zato da bi jednog dana mogo uživat u njihovoj ljepoti :) Možda pokazat ekipi na kojoj izložbi kaj imam, da se malo i oni diviju, al to je za moj gušt.

Nema potrebe da se trudiš, jer ekipa već sad može da se divi (ak već i ne kupi) sličnim biljkama po raznim baucentrima. Žao mi je što ti to moram reći ali je tako. Dvije godine si na forumu pa se nećeš uvrijediti.

Walter Pall je fakat čovjek koji to super radi i koji ima pre dobru kolekciju drva, ali ruku na srce, ako mu je to jednom bio hobi, više nije, počel je tam preprodavat i to više nmože bit strast.

Čovjek ne treba odvjetnika, ali pošto ne razumiješ, čovjek se samo rješava lošijeg materijala koji ima svoju dodanu vrijednost i omogućava mu nabavku još boljeg materijala....

Ja recimo obožavam svoj faks, i uvjek sam žedan znaja :D tak da sve ove kritike, razgovore obožavam čitat puno se nauči, al ja nebi mogo stavit cjenu na to svoje znanje. Neki me teraju da držim ekipi instrukcije, ja im mogu pomoč, al lova me ne interesira. Zato i pišem svoja iskustva tu o tome kak mi bonsiaji rasteju, kaj radim, kak, pokušavam uvest neke brojke kojima ljudi mogu vidjet kaj se događa.

Znati gradivo ne znači nužno i razumjeti ga. Otkrio si da biljke rastu u zemlji, i to je dobar početak.

Ne pišem članke u časopisima, ne pišem knjige jel to nije OPEN SORCE, ja neznam kolko vi koristite računalne progreme i mogučnosti interneta i opčenito mogučnosti PC-a.

Ne kužim vezu između računalnih programa i mogućnosti PC-a sa bonsaiem.

Svašta si danas nadrobil! Nemamo mi ništa protiv tebe i tvog načina rada, ali smeta nam kad neko olako širi gluposti. Fer je da potpuno neupučenima (novim članovima foruma) skrenemo na to pozornost, a svako neka radi što ga je volja. Svi smo mi sadili u zemlju, probali smo nešto drugo i bilo je bolje, pa smo probali treće pa je rezultat bio još bolji, možda jednog dana budemo sadili u rajsnegle, naravno pokaže li se to boljim od sadašnjih substrata...

Offline Andrija Zokić

Odg: Sadnja u zemlju ili supstrat?!
« Odgovori #18 : 25-11-2009, 16:14:57 »
Kiki, javi se nakon 5 godina sa tim brijestom i nastavi sa svojim načinom uzgoja a ja ću tebi pokazat isto nekoliko svojih drva u 5 godina uzgoja, pa da ih usporedimo. Kod bonsaija je 5 godina nekakav minimum za izvesti zaključak, a ti si upravo oblatio 80-ak godina rada bonsaista iz cijeloga svijeta, prije toga su svi sadili u običnu zemlju, pa ti promisli da li su oni svi retardirani kada su prekinuli tu praksu. Ja jesam za nove stvari ali to treba potkrijepljeno konkretnim dokazima i iskustvom da bi te se koliko toliko ozbiljno shvatilo.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Odg: Sadnja u zemlju ili supstrat?!
« Odgovori #19 : 25-11-2009, 17:24:05 »
Citat:
Kiki, svoja stabla možeš saditi u što god želiš, ali činjenica je da bonsaisti u svijetu kao i ovi na ovom forumu koriste tkz. moderne supstrate u kojima nema zemlje već su inertni i prospusni. Tako da te molim da ljudima ne preopručavaš sadnju u zemlju iz vrta ili zemlju za cvijeće.


Ako meni metoda uspjeva zašto nebi preporučio drugima, a to kaj ja radim na drukči način od cjelog svjeta to ne znači da to nevalja.

Moja preporuka stoji, pogotovo za drva iz naših zagorskih šuma  :chinaman:

ŽIVELA VEČ PAR MILJONA GODINA U BLATU PA MISLIM DA IM TO NEBU SMETALNO NI SAD.

Čestitam, upravo si čovjeku dao najbolji savjet kako da ubije svoje drvo, Čime ti se taj tip zamjerio? :nono:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Sadnja u zemlju ili supstrat?!
« Odgovori #20 : 25-11-2009, 17:35:01 »
Kiki, daj mi molim te reci kud da provedem wireless network connection, a da ne trgam zidove od knaufa, jer sam ih nedavno radio pa mi je žao...novi su!

Offline Marija

Odg: Sadnja u zemlju ili supstrat?!
« Odgovori #21 : 25-11-2009, 17:45:29 »
Kiki, daj mi molim te reci kud da provedem wireless network connection, a da ne trgam zidove od knaufa, jer sam ih nedavno radio pa mi je žao...novi su!
ljudi su tisućljećima živjeli u BLATU u pećinama i bavili se lovom .... kakav knauf, internet i modernizacija .... daj idi nešto ulovi za večeru  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Sadnja u zemlju ili supstrat?!
« Odgovori #22 : 25-11-2009, 17:47:30 »
.... daj idi nešto ulovi za večeru  :hihihi:

evo lovim telefon i halo pizza ...  :idiot:

Offline tomislav

Odg: Sadnja u zemlju ili supstrat?!
« Odgovori #23 : 25-11-2009, 17:51:49 »
zašto na forumu sat kasni sat vremena???????  :lol:

Offline Marija

Odg: Sadnja u zemlju ili supstrat?!
« Odgovori #24 : 25-11-2009, 17:57:21 »
zašto na forumu sat kasni sat vremena???????  :lol:

Dole Administratori ... dole ljenčine!

Daj Kiki jel to možeš rješiti! :idiot:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Sadnja u zemlju ili supstrat?!
« Odgovori #25 : 25-11-2009, 18:00:56 »
Kiki ... čekič mi je u rukama... jel da klepim knauf?
...ili imaš riješenje?

Offline Kiki

Odg: Sadnja u zemlju ili supstrat?!
« Odgovori #26 : 25-11-2009, 18:14:34 »
Prvo ne zove se bezveze wireless network connection, NETREBAŠ ŽICE FRAJERU.

Marija je isto dobra lol, internet je veza s vanjskim svjetom, a wireless network connection je mreža unutar kuče, mreža bit i izvan, al otom potom.

Don nisam mu dal savjet da sadi u blato(i to sam probo i drvo je rastlo, nisam ja kriv kaj imam zeleni palac  :verycool:), to je bila digresija  :lol: da ga nebu ubil ak ga stavi u zemlju.

Da onom tvrdnjom o open sorcingu sam htel reč da znanje nebi trebalo bit cjenjeno novcem, nego razmujevanjem. A poteko sam paralelu s PC-em jel na njemu ako ste dovljno vješti možete svašta nač kao open sorce samo treba tražit.

Koja korist od debate kad te ekipa oče zatuč  :lol: To kaj meni biljke super rasteju, možda i brže od vaših, to nije moj problem, ja imam rezultate i niko mi ih nemože osporit, biljke koje ja stavljam na forum nisu izvažene iz prirode, stare 50 godina i imaju korjenovu balu koju nemreš tegljit ni s šleperom. Kad če neko od vas napravit bonsai iz sjemena i dobije rezultate u poroznom tlu, svaka mu čast.

Ja se ne želim bavit biljkama koje su stare 50 godina, jel bi osobno smatro da je grjeh tak jako drvo maknut od tam di je, ja sam jako etički nastrojen prema prirodi, jebiga puno sam vremena provodil uz nju i rađe stvaram iz sjemena nego da postepeno drnjavim po starom drvu koje če nosti ožiljke.

U poroznom tlu sjemenka nikad neče niknut, maldica koja je tek izašla iz sjemena nikad neče ojačat i vjerojatno če uvenut.




Ekipa probajte se bavit s biljkom koja je tek sjeme, pa nju njegovat, pa mi recite svoja iskustva, nemojte mi pričat da imate bonsaij SVOJ koji ste uzeli u prirodi i koji je PRIRODA STVORILA i njegovala ga jako dugo ZA VAS. Nikog ne želim ovim uvrjedit, ali ne želim ni da ljudi pljuju po mojim bebama, koje su jako, jako mlade. Kad če one doč u najbolje godine onda bute uspoređivali, jel če to bit ravnopravno.

Bonsaij je umjetnost koju treba živjeti, bit smiren, staložen, bit spreman čekat rezultate stolječe ak treba. Ko to dočeka sa strpljenjem ja sam 100% siguran da če bit nagrađen prvoklasnim radom koji če biti znak da je tu biljku voljeo, dao joj sve kaj je trebala, i na kraju dodao dašak svoje osobnosti.

Sad su mi se počele i latinske izreke motat po glavi  :lol:. Još sam mlad, moža i malo tvrdoglav, ali mene če vrjeme, strpljenje i data ljubav nagradit :) do sad uvjek je.


PAŽLJIVO ČITAJTE!

P.S. Biljka je ko djete, nekad najbolje stvari nisu najbolje za djete, fučkaš ti sve fenci škole, stvari koje mu možeš dat, mjesta na koja ga možeš odvest, ako u tome nema ljubavi.

Da jedna stvar u koja je filozovska, ali je moja teza. Postoi 5 elemenata u prirodi. Zemlja, Voda, Vatra, Vjetar, a peta je jedina stvar koaj ih drži na okupu i u ravnoteži, ali i koja je ujedno i največa sila od svih tih ljubav.
Najte kaj zamerit :)

Offline Kiki

Odg: Sadnja u zemlju ili supstrat?!
« Odgovori #27 : 25-11-2009, 18:17:47 »
Da ak očeš povezat dva kompa s wireless-om, nabavi si ruter, on če ti bit centar te veze i ponašat če se ko HUB. na drugom kompu si nabavi wireless karticu i to povežeš ljepo,

daj spremi taj čekič dok si nisi nekaj napravil, bila bi šteta da takva snaga propadne ;)

Ko če ekipi nosit jamadorije okolo naokolo  :lol:
Najte kaj zamerit :)

Offline Marija

Odg: Sadnja u zemlju ili supstrat?!
« Odgovori #28 : 25-11-2009, 18:21:40 »
Preludo da bi se komentiralo  :lauhhing: :lauhhing: :lauhhing:

KIKIJA ZA PREDSJEDNIKA!!!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Sadnja u zemlju ili supstrat?!
« Odgovori #29 : 25-11-2009, 18:28:49 »
Da ak očeš povezat dva kompa s wireless-om, nabavi si ruter, on če ti bit centar te veze i ponašat če se ko HUB. na drugom kompu si nabavi wireless karticu i to povežeš ljepo,

daj spremi taj čekič dok si nisi nekaj napravil, bila bi šteta da takva snaga propadne ;)

Ko če ekipi nosit jamadorije okolo naokolo  :lol:

Lako je otiči i kupiti te kartice, al ja bi sebi sam napravio jednu samo moju vezu... kaj mene briga kaj je sve izmišljeno, ja volim sam sebi to sve posložiti...ma nema veze, mislil sam da buš razumio moju želju za individualnošću... idem ja održat kondiciju, bar sa čekičem  :chinaman: