Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Svib - Cornus Sanguinea  (Posjeta: 26605 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gal

Svib - Cornus Sanguinea
« : 02-12-2009, 12:41:02 »
latinski naziv: Cornus Sanguinea

narodni nazivi: svib

...list i cvijet

Offline Adrian

Odg: Svib - Cornus Sanguinea
« Odgovori #1 : 17-05-2015, 12:33:46 »
Je, baš je tak ovih dana procvijetao.

Offline grabar

Odg: Svib - Cornus Sanguinea
« Odgovori #2 : 17-05-2015, 15:24:38 »
i kod mene cvjeta isto

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Svib - Cornus Sanguinea
« Odgovori #3 : 19-05-2015, 12:42:44 »
 ;) moj odcvjetao...i okitio se bobicama !!  ;) Jedva sam ga odkitila od crnih ušiju ! :sumo:

Offline Adrian

Odg: Svib - Cornus Sanguinea
« Odgovori #4 : 24-11-2015, 14:38:42 »
Eto, jednog prebonsai sviba.
Rasel on u živici, izašo pred 3 godine, malo se reckalo i napinjalo, s obzirom da se dvogodišnja grana već nemre žicati, našel je put do prve armbet posude. Polako kroz mesec dana su se i neke grane ožicale.
Dal bog da normalno krene u proljeće.

Offline brko

Odg: Svib - Cornus Sanguinea
« Odgovori #5 : 24-11-2015, 17:37:14 »
   8)bravo Adrian,samo strpljivo.

Offline Adrian

Odg: Svib - Cornus Sanguinea
« Odgovori #6 : 25-11-2015, 15:56:40 »
Nadam se, pa bu barem jedno drvo imao u jesen crvenu boju lišća!

Offline Helio

Odg: Svib - Cornus Sanguinea
« Odgovori #7 : 25-11-2015, 16:56:15 »
Ovo na slici ne izgleda bonsai supstrat,može li mala lekcija,objašnjenje,poduka.

Offline Adrian

Odg: Svib - Cornus Sanguinea
« Odgovori #8 : 26-11-2015, 08:20:24 »
Nikvi supstrat, to je čist glina, još ona od prije tri godine sa originalnog mjesta. U njoj je rastao vani na dvorištu. Velim, s obzirom da se već dvogodišnja grana jako teško žica, a da ne pukne, donio sam ga doma, stavio sa cijelom balom u posudu, polako kak sam stizao sam ga ožicao, a ako krene u proljeće sikdam veći dio te ilovice i mijenjam sa boljim supstratom, ali opet takvim u kojem je dosta pijeska i ilovice. Mi smo na sjeveru lipe naše, a moja drva tijekom zime ostaju vani, pa im je bolje u malo ilovastijim supstratima.

Offline rerom

Odg: Svib - Cornus Sanguinea
« Odgovori #9 : 26-11-2015, 14:09:00 »
Adriane, ako sam dobro shvatio, nekakv je bonus više ilovice u sadržaju supstrata ako se biljka planira ostaviti vani u zimskom periodu?
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi

Offline DonQuijote

Odg: Svib - Cornus Sanguinea
« Odgovori #10 : 27-11-2015, 10:40:08 »
Nikvi supstrat, to je čist glina, još ona od prije tri godine sa originalnog mjesta. U njoj je rastao vani na dvorištu.

Kad to jednom napišeš onda se svi uhvate za to a ne znaju da imaš sto godina iskustva i da se tebi ne dešava da drvo istrune zbog lošeg supstrata. Ovim si postom barem sedam početničkih drva osudio na smrt pa te se može goniti za genocid ili barem masovno ubojstvo. :)
Dakle početnici, nemojte slušati stare iskusne vukove jer vama u takvom tlu drvo NEĆE preživjeti. Iskušano stotinu puta uvijek sa istim, smrtnim, rezultatom. Prozračni supstrat se stavlja zbog jednostavnosti i sigurnosti. U njemu korijen ne može istrunuti zbog previše vlage. Za održavanja drva na životu u ovakvom tlu trebaju godine iskustva koje nemate.

Offline Adrian

Odg: Svib - Cornus Sanguinea
« Odgovori #11 : 27-11-2015, 11:50:54 »
Poslušajte Dona i u ovom postu samo dalje o svibu, a ne o supstratima!!!!!!!

Offline StariHrast

Odg: Svib - Cornus Sanguinea
« Odgovori #12 : 30-11-2015, 19:00:43 »
Adriane, malo Vam je čupav taj svib :) hoćete li na proljeće prorijediti grane radi bolje ramifikacije ili ćete zadržati sadašnju strukturu?

Offline Adrian

Odg: Svib - Cornus Sanguinea
« Odgovori #13 : 30-11-2015, 22:56:28 »
U proljeće se krati i rezom formira daljnji oblik.
Inače ga zamišljam gustog. U ljeti bude gusti grm, u jesen crvena kugla, ali u zimi bu se vidla fina ramifikacija, barem se nadam, to mi je prvi svib.

Offline Adrian

Odg: Svib - Cornus Sanguinea
« Odgovori #14 : 04-12-2015, 20:12:24 »
Ma ovo toplo vrijeme me ipak nagovorilo pa sam danas iskopao još dva sviba iz starog zapuštenog i iskrčenog vinograda. :jupije: