Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Izrađujem bonsai posude  (Posjeta: 67565 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jurica

Odg: Izrađujem bonsai posude
« Odgovori #45 : 11-12-2009, 18:42:32 »
Zanima me promjer i visina ove posude te koja će joj biti cijena cca.
Povrh svega zanimljivi i hvale vrijedni uradci.

Offline suntzu

Odg: Izrađujem bonsai posude
« Odgovori #46 : 11-12-2009, 20:31:34 »
Evo...sve što je spremno za pečenje...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrađujem bonsai posude
« Odgovori #47 : 11-12-2009, 20:53:43 »
Evo...sve što je spremno za pečenje...

TiSiMeniZakon  :chinaman:

Offline suntzu

Odg: Izrađujem bonsai posude
« Odgovori #48 : 26-12-2009, 22:22:05 »
ekipa ,evo malo pečenih.....

Offline DonQuijote

Odg: Izrađujem bonsai posude
« Odgovori #49 : 27-12-2009, 08:32:39 »
Djeluju odlično, što je sa glazurom? To ide naknadno?

Offline suntzu

Odg: Izrađujem bonsai posude
« Odgovori #50 : 27-12-2009, 09:56:58 »
evo i glazure...

Offline DonQuijote

Odg: Izrađujem bonsai posude
« Odgovori #51 : 27-12-2009, 10:13:17 »
Valjda bude sada i cijena došla na red da se objavi.
Sun Tzu gdje se mogu vidjeti posude?

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrađujem bonsai posude
« Odgovori #52 : 27-12-2009, 10:16:20 »
evo i glazure...

...jedva čekam, u ruke primiti te prvjence!!!  :yupi:
Ovak na fotki izgledaju predobro, pogotovo jer si prvi puta išao sa keramikom za bonsai potrebe, a tu je svaka sitnica bitna i postoji puno prostora za napraviti nešto što tek prolazi ili nešto što izaziva WOW efekt...
ponavljam... "ti si meni zakon"  :takoTreba:

Offline suntzu

Odg: Izrađujem bonsai posude
« Odgovori #53 : 27-12-2009, 10:26:24 »
Valjda bude sada i cijena došla na red da se objavi.
Sun Tzu gdje se mogu vidjeti posude?


 Ovo su prvi modeli sa raku tehnikom,još malo strpljenja da bude ipak malo više gotovih modela ....za sada se mogu vidjeti samo kod mene u Sisku ali kad bude gotovo sve što sam si zadao za napraviti, onda stavljam sve na forum i čujemo se ....biti će puno različitih modela :surprised:...ovo na slikama je sve ručni rad(nije iz kalupa)....

Offline suntzu

Odg: Izrađujem bonsai posude
« Odgovori #54 : 27-12-2009, 10:31:25 »
Evo i malo fotki sa pečenja,malo nas je vjetar namučio jer je gasio plamenik i na kraju kiša ali uspjeli smo završiti posao...

Offline DonQuijote

Odg: Izrađujem bonsai posude
« Odgovori #55 : 27-12-2009, 10:34:29 »
ponavljam... "ti si meni zakon"  :takoTreba:

Pridružujem se ponavljanju

Offline Marija

Odg: Izrađujem bonsai posude
« Odgovori #56 : 27-12-2009, 19:53:30 »
Mislim da ove glazure nisu dobre jer izgledaju metalno.
Bilo bi bolje da se radi o zemljanim tonovima i da nema jakih i više različitih boja, kao ni crne boje. Isto tako su presjajne. Da li je moguće da su mat? Glazure i kombinacije boja koje dobro idu na nekave vaze ne pašu i na bonsai posude.
Vjerujem da nećeš ovo razumjeti kao negativnu kritiku već dobronamjeran savjet koji ti može pomoći da napraviš posude koje ćemo kupovati.  :smile:

Ranije u temi sam ti pokazala > slike 4 bonsai posude kao nekakve primjere kako za oblike, tako i za boje i teksturu. Moja je sugestija da ideš u tom smjeru. Uostalom pogledaj na Tokonamine stranice odakle su te posude, sa kakvim se bojama rada i što je nakakva klasika.

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline suntzu

Odg: Izrađujem bonsai posude
« Odgovori #57 : 27-12-2009, 20:30:16 »
Mislim da ove glazure nisu dobre.
Bilo bi bolje da se radi o zemljanim tonovima i da nema jakih i više različitih boja, kao ni crne boje. Isto tako su presjajne. Da li je moguće da su mat? Glazure i kombinacije boja koje dobro idu na nekave vaze ne pašu i na bonsai posude.
Vjerujem da nećeš ovo razumjeti kao negativnu kritiku već dobronamjeran savjet koji ti može pomoći da napraviš posude koje ćemo kupovati.  :smile:

Ranije u temi sam ti pokazala > slike 4 bonsai posude kao nekakve primjere kako za oblike, tako i za boje i teksturu. Moja je sugestija da ideš u tom smjeru. Uostalom pogledaj na Tokonamine stranice odakle su te posude, sa kakvim se bojama rada i što je nakakva klasika.




Ovo je raku tehnika(ovaj puta je tako jer sam trenutno ograničen sa malim izborom boja koje su mi trebale za nešto drugo baš zbog metalik efekta)sljedeća tura ide sa mat bojama kad ih kupim i kad se nakupi robe za sljedeće pečenje...nije mi problem izvesti ništa od onih klasičnih i običnih posuda što sam ih vidio do sada( napravit ću i njih,nije problem)...evo u toku je izrada posude koja bi mogla biti zanimljiva...znači nema straha,bit će svega samo treba malo vašeg strpljenja a meni više vremena... :great:  i prihvaćam kritike..svaka kritika je dobra-filtrira ono što trebam napraviti, a izleti u ekstremni izgled posuda :mdr:...e te su za mene :hi:..evo malo slikica nedovršenog zmajčeka...

Offline jurica

Odg: Izrađujem bonsai posude
« Odgovori #58 : 27-12-2009, 21:10:13 »
Zmaj, ludilo!!!!!!
Samo naprijed tako!!!!!!! :worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Izrađujem bonsai posude
« Odgovori #59 : 27-12-2009, 21:20:37 »
... a izleti u ekstremni izgled posuda :mdr:...e te su za mene :hi:..evo malo slikica nedovršenog zmajčeka...

...ti fakat nisi normalan... fenomenalno !!!
Ovo je daleko iznad svih mojih očekivanja, kad si ga prvi puta spomenuo... BRAVO  :takoTreba: