Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: NOVI YAMADORI  (Posjeta: 85099 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #30 : 07-02-2010, 20:28:10 »
Dva nova drva izvađena ove subote.
Jedan Orientalis i Hrast.
Hrast totalno krivo momentalno posađen ,ali bit će vremena za drukčije pozicioniranje ako se primi.

Baš me zanima kako vidiš ovaj grab u budućnosti  ...  :jezik:

Nego, što si ovo gulio koru na rezovima na grabu ... ili ...? :haaaahaaaaa:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline jurica

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #31 : 07-02-2010, 20:43:20 »
Dva nova drva izvađena ove subote.
Jedan Orientalis i Hrast.
Hrast totalno krivo momentalno posađen ,ali bit će vremena za drukčije pozicioniranje ako se primi.

Baš me zanima kako vidiš ovaj grab u budućnosti  ...  :jezik:

Nego, što si ovo gulio koru na rezovima na grabu ... ili ...? :haaaahaaaaa:
Kako će izgledat imam neku ideju , ali o tome ako se primi i ovisi sve kako će bacat nove izboje.
Ma da ogulio sam mu koru i sa dlijetom malo udubio te nakon toga premazao sa voćarskim voskom , znam da je to možda sada to napraviti velika glupost ali sad nema povratka.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #32 : 07-02-2010, 22:14:30 »
Trebao si ostaviti malo duze grane,da kasnije imas vise izbora.Nisi sada smio guliti koru jer si samo povecao rane i drvetu ce trebati vise snage da to izkalusira.To si mogao uciniti kasnije kad bi vidio gdje ce biti nove grancice i onda prema njima napraviti te rezove.Sada ti samo ostaje nada da ti drvo prezivi. :tuca:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Andrija Zokić

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #33 : 08-02-2010, 16:25:54 »
Ma da ogulio sam mu koru i sa dlijetom malo udubio te nakon toga premazao sa voćarskim voskom , znam da je to možda sada to napraviti velika glupost ali sad nema povratka.

Dobar grab. Ne znam koliko je uopće taj vosak koristan.
Koru nisi trebao gulit a možda se na kraju čak i pokaže da nisi napravio grešku što si je ogulio.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline DonQuijote

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #34 : 08-02-2010, 22:03:30 »
Kako će izgledat imam neku ideju , ali o tome ako se primi i ovisi sve kako će bacat nove izboje.
Ma da ogulio sam mu koru i sa dlijetom malo udubio te nakon toga premazao sa voćarskim voskom , znam da je to možda sada to napraviti velika glupost ali sad nema povratka.
Ideja ti vjerojatno vuče na ovo i to je valjda jedina opcija koja prolazi. Ali stvarno mi nije jasno koja te je logika tjerala da mrduljiš po kori na tek izvađenom drvu

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #35 : 09-02-2010, 13:40:43 »
Naći će Jurica drugi Orijentalis pa će ispraviti grešku. :whistle:




Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline jurica

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #36 : 09-02-2010, 16:42:19 »
Kako će izgledat imam neku ideju , ali o tome ako se primi i ovisi sve kako će bacat nove izboje.
Ma da ogulio sam mu koru i sa dlijetom malo udubio te nakon toga premazao sa voćarskim voskom , znam da je to možda sada to napraviti velika glupost ali sad nema povratka.
Ideja ti vjerojatno vuče na ovo i to je valjda jedina opcija koja prolazi. Ali stvarno mi nije jasno koja te je logika tjerala da mrduljiš po kori na tek izvađenom drvu
Baš tako nekako ga zamišljam , ako preživi ovu moju glupost. To ti je tako kad si čovjek zamisli da u jednoj godini ,možda može dobiti dvije godine na razvoju drva. Je sad i ja uviđam da je glupost , jer da to valja i drugi bi to radili!!!! :ashamed: :ashamed: :ashamed:

Offline jurica

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #37 : 09-02-2010, 17:06:33 »
Novi pronalazak Rašeljka (Prunus Mahaleb). Ako se primi bit će drilanja. :tlab:

Offline Marija

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #38 : 09-02-2010, 17:27:35 »
Novi pronalazak Rašeljka (Prunus Mahaleb). Ako se primi bit će drilanja. :tlab:
da, da morat ćeš izdrilat "udar groma"  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #39 : 09-02-2010, 17:30:20 »
....

Offline jurica

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #40 : 09-02-2010, 18:02:45 »
....
Za sad neka stoji , vrtim u glavi dvije ideje ,po jednoj bi mi ta grana dijelom osušena bila od velike važnosti. Samo najprije treba se drvo primit i da vidim di će bacit izboje pa uvjek stignem kratit.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #41 : 09-02-2010, 18:09:09 »
....
Za sad neka stoji , vrtim u glavi dvije ideje ,po jednoj bi mi ta grana dijelom osušena bila od velike važnosti. Samo najprije treba se drvo primit i da vidim di će bacit izboje pa uvjek stignem kratit.

...aha... ako ide u suharak, onda vrlodobro! ... inaće rašeljka ti krošnju napravi vrlo brzo...pa je bolje sve nepotrebno odmah ukloniti.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #42 : 09-02-2010, 18:11:06 »
... ta grana dijelom osušena bila od velike važnosti.

...ili se krivo kužimo... crvena crta je rez grane preko koje sam potegnuo!

Offline jurica

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #43 : 09-02-2010, 19:04:04 »
... ta grana dijelom osušena bila od velike važnosti.

...ili se krivo kužimo... crvena crta je rez grane preko koje sam potegnuo!
Shvatio sam da bi tu rezao , ali za sada mislim ostavit tu granu dužu , u biti to je i jedina živa grana.

Offline Andrija Zokić

Odg: NOVI YAMADORI
« Odgovori #44 : 09-02-2010, 22:27:13 »
Ja mislim da si Jurice mogao naći puno bolju rašeljku. Možda jedino ako je nebari spektakularan onda ova dolazi u obzir. Ovaj jin i shari nisu toliko stari ni karakterni da bi bili dovoljan razlog za vaditi ovo drvo, a čini mi se da si baš zbog toga izvadio ovaj yamadori. Ako se već zbog mrtvih djelova vadi drvo onda to mora stvarno biti nešto što ćeš ti rukom teško napraviti bolje, a od ovoga se može napraviti bolje rukom. Nekim vrstama mrtvi dijelovi tako brzo dobiju patinu starosti (boja, pukotine ...) da ih se ne isplati vaditi zbog toga (to su grabovi, zelenike ... kojima već nakon godinu dvije mrtvi dio rukom odrađen izgleda prirodno). Rašeljke se mogu naći sa mrtvim dijelovima zbog kojih se isplate vadit:
http://4.bp.blogspot.com/_0kjtXNoxqOA/S0PZJWth2oI/AAAAAAAAEr4/vi5diGh34Eg/s1600-h/DSC01935.JPG
http://2.bp.blogspot.com/_0kjtXNoxqOA/S0PZI3K9EhI/AAAAAAAAErw/vdOe1cH4M94/s1600-h/DSC01936.JPG
http://2.bp.blogspot.com/_0kjtXNoxqOA/S0PZHwqhR-I/AAAAAAAAErY/XLGceXwEBPQ/s1600-h/DSC01942.JPG
andbonsai.com ~ andbonsai studio