Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Zelenika - Prva  (Posjeta: 59298 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Andrija Zokić

Odg: Zelenika - Prva
« Odgovori #45 : 24-01-2008, 10:09:37 »
mislim da ovaj virtual je ipak dosta drugačiji od onoga sa početka teme:
http://hbf.my-bonsai.com/index.php?topic=23.msg117#msg117
Osnovna bit se možda i nije promijenila, ali jesu mnoge finese. 100% sam siguran u to da će se kroz vrijeme još više mijenjati i virtual i stablo.
... nisam zadovoljan ni sa sharijem i jinom, ali nigdje ne žurim, popravit ću to u budućnosti, bitno da nije nepopravljivo.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Zelenika - Prva
« Odgovori #46 : 24-01-2008, 10:12:15 »
...100% sam siguran u to da će se kroz vrijeme još više mijenjati i virtual i stablo.

Što je i normalno :great:

Offline Andrija Zokić

Odg: Zelenika - Prva
« Odgovori #47 : 24-01-2008, 10:16:50 »
...100% sam siguran u to da će se kroz vrijeme još više mijenjati i virtual i stablo.

Što je i normalno :great:

Vjeruj mi da mnogi uzgajivači dođu do jednog stadija kod drva i onda ga gledaju i strahuju da išta promjene na njemu. Mislim da se bonsaija ne treba previše bojati, nego treba biti stalno otvoren na novi redizajn.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Andrija Zokić

Odg: Zelenika - Prva
« Odgovori #48 : 17-03-2008, 11:06:09 »
Zelenika danas. Presađena je u kinesku posudu, kupljenu od Waltera Palla.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Zelenika - Prva
« Odgovori #49 : 17-03-2008, 11:14:24 »
Ako gledam samo deblo, sve mi je super. Ako gledam krošnju, i ona mi je super, pogotovo uživo. No ovak u kompletu, krošnja mi je preglomazna, ne u odnosu na nebari, nego u odnosu na ovaj najtanji dio debla iza kojeg se deblo širi. Mislim da tu ima još prostora za doradu i neki drugačiji stil. Iako sam drvo dosta promatrao u živo, nisam uspio dokučiti kaj bi mu radio, no mislim si da bi trebalo još raditi na njemu kako bi krošnja i muving dobili bolji sklad. Naravno, sve ovo je vrlo subjektivno i ne odražava stav javnosti  :whistle:

Offline Andrija Zokić

Odg: Zelenika - Prva
« Odgovori #50 : 17-03-2008, 11:18:40 »
Imaš pravo, ni ja nisam skroz zadovoljan sa krošnjom, ali sam jako zadovoljan sa napretkom. Drvo je sve bolje i bolje i to mi je jako bitno. Za hrvatske prilike ovo drvo može već i na izložbe pa ga najvjerojatnije nosimo u Zagreb na kup a moguće i u Sloveniju na izložbu! :whoot:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: Zelenika - Prva
« Odgovori #51 : 17-03-2008, 11:57:39 »
Ako gledam samo deblo, sve mi je super. Ako gledam krošnju, i ona mi je super, pogotovo uživo. No ovak u kompletu, krošnja mi je preglomazna, ne u odnosu na nebari, nego u odnosu na ovaj najtanji dio debla iza kojeg se deblo širi. Mislim da tu ima još prostora za doradu i neki drugačiji stil. Iako sam drvo dosta promatrao u živo, nisam uspio dokučiti kaj bi mu radio, no mislim si da bi trebalo još raditi na njemu kako bi krošnja i muving dobili bolji sklad. Naravno, sve ovo je vrlo subjektivno i ne odražava stav javnosti  :whistle:

To nam je prva zelenika .... možemo reći da smo se učili  i da još uvijek učimo na njoj .... sada bi neke stvari drukčije riješila, ali što je tu je!

Ja sam zadovoljna sa lijevom stranom krošnje koja čak ima dobru gustoću, ali na desnoj na nekim mjestima fali još lisne mase ... još godina-dvije i smanjit će se debalans između lijeve i desne strane, pa će ukupni dojam biti mnogo bolji, posebno kad se bude vidjela kontura grane ...  :mdr: Ukupni volumnen krošnje treba malo smanjit ... to je i Pall rekao, pa ćemo je uskoro malo skratit.

Inače ovo stablo mi je jako drago jer predstavlja naš prezak iz "naivne faze bavljenja bonsaima" u nešto konkretnije i ozbiljnije.  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Zelenika - Prva
« Odgovori #52 : 17-03-2008, 12:16:16 »
Ako gledam samo deblo, sve mi je super. Ako gledam krošnju, i ona mi je super, pogotovo uživo. No ovak u kompletu, krošnja mi je preglomazna, ne u odnosu na nebari, nego u odnosu na ovaj najtanji dio debla iza kojeg se deblo širi. Mislim da tu ima još prostora za doradu i neki drugačiji stil. Iako sam drvo dosta promatrao u živo, nisam uspio dokučiti kaj bi mu radio, no mislim si da bi trebalo još raditi na njemu kako bi krošnja i muving dobili bolji sklad. Naravno, sve ovo je vrlo subjektivno i ne odražava stav javnosti  :whistle:

To nam je prva zelenika .... možemo reći da smo se učili  i da još uvijek učimo na njoj .... sada bi neke stvari drukčije riješila, ali što je tu je!

Ja sam zadovoljna sa lijevom stranom krošnje koja čak ima dobru gustoću, ali na desnoj na nekim mjestima fali još lisne mase ... još godina-dvije i smanjit će se debalans između lijeve i desne strane, pa će ukupni dojam biti mnogo bolji, posebno kad se bude vidjela kontura grane ...  :mdr: Ukupni volumnen krošnje treba malo smanjit ... to je i Pall rekao, pa ćemo je uskoro malo skratit.

Inače ovo stablo mi je kako drago jer predstavlja naš prezak iz "naivne faze bavljenja bonsaima" u nešto konkretnije i ozbiljnije.  :hihihi:


Očito i ja imam neku prelaznu fazu, kad sam dobro primijetio. Bit će to krunsko drvo, već vidim  :great:

Offline Marija

Odg: Zelenika - Prva
« Odgovori #53 : 17-03-2008, 12:19:55 »
Možda će nekima zvučat glupo .... ali ooooogromna je razlika gledati stablo u kašeti i stablo u bonsai posudi.

U ove 4 godine koliko imamo tu zeleniku nagledala sam se njenog debla i nebarija i svjesna sam kvalitete, ali kada smo je posadili u pravu posudu potpuno sam se zabezeknula koliko je deblo i nebari izgledaju izražajnije, kao da sam ih ponovo otkrila .... taj dojam je teško uhvatit ovako preko slike .... uživo je to nešto skroz drugo! :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Zelenika - Prva
« Odgovori #54 : 17-03-2008, 12:53:11 »
...ali kada smo je posadili u pravu posudu

A ja mislio da je privremena  :histerical:  :lol:

Šala mala na račun nekih izjava da je ovo privremena posuda. Možda i je, no za naše prilike, ovo je i te kako prava posuda  :great:

Offline Aleksa

Odg: Zelenika - Prva
« Odgovori #55 : 17-03-2008, 20:20:10 »
Meni se ovo drvo sviđa ovakvo kakvo je. Mžoda malo treba suziti krošnju. Ako bi se previše raširila onda bi izgledala preteško kao što Mario reče, ali i ako bi se skupila da odgovara onom tankom dijelu stabla ne bi bila u srazmjeri sa nebarijem pa bi tek izlgedala groteskno.

Sve u svemu jedno sjajno drvo u super posudi!  :worthy:

Offline nix

Odg: Zelenika - Prva
« Odgovori #56 : 20-03-2008, 22:59:51 »
kad bi se mene pitalo ja bih možda čak malo "dignuo" donji dio krošnje; deblo je dosta zanimljivo, a i postigao bi se balans

Offline Aleksa

Odg: Zelenika - Prva
« Odgovori #57 : 22-03-2008, 12:57:49 »
kad bi se mene pitalo ja bih možda čak malo "dignuo" donji dio krošnje; deblo je dosta zanimljivo, a i postigao bi se balans

Hmmm... Ja ne bih... :no: Meni se cini da drvo ovako dobija pravi pokret...

Offline nix

Odg: Zelenika - Prva
« Odgovori #58 : 22-03-2008, 17:35:10 »
krivo sam se izrazio; desni bih ostavio, a lijevi bih digao tako da bi drvo imalo karakter ;)