Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: pomoc - sto sad?  (Posjeta: 2587 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline volverine

pomoc - sto sad?
« : 29-05-2010, 19:19:33 »
ovako, krenuo sam odmah sa 4 drvca, za svaki slucaj, ali sa 3 metode.
1. margotirao sam nekakvo drvce sa nekakvim cvijetovima negdje u 2. ili 3. mjesecu i to je jos uvijek onako zamotano, uredno ga zalijevam, ali ne znam kad je vrijeme da ga odmotam i odrzezem taj komad (ako su se uhvatile zilice :hihihi:).
2. u isto vrijeme iskopao sam 2 mislim da su bukve, (bile su zanimljivog oblika) jedna tanja, jedna malo deblja i stavio ih kantu sa onom crnom zemljom i prije nekim mjesec dana, mozda malo vise su pocele pustat nove grancice i sad ih na ovoj tanjoj vec ima nekoliko i imaju male listice  :jupije:, dok je ova deblja malo usporena, ima 3-4 nove grancice. zanima me kad bi ih mogao presadit u onu ljepsu vazu, jel da izvadim ovu tanju ili da jos cekam sa oba 2?
3. e ovo je problemcina. prosle godine sam otisao u sumu i trazio neko drvce (a kad nigdje ne mogu nac japanski
javor) i nasao sam mladu bukvu i pored nje su bile jos druge 2 i ova koja mi se svidala, nju sam odrezao nekih 10-ak cm od zemlje i premazao vocarskim voskom i kasnije sam ju obilazio i sve super, pocele nicat nove grancice i sad kad sam bio prije par dana skuzim da ova jedna koja je do nje da su spojene i sad ono, ne znam sto da radim  :dunno: jel da  odrezem i ovu drugu, jer sam vidio da  ima i toga da uzgajaju spojena stabla ili da prekrizim to?

hvala

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: pomoc - sto sad?
« Odgovori #1 : 31-05-2010, 12:29:38 »
2.Sa presadnjom moraš čekati do drugog proljeća i onda presaditi.Do tada ih pusti neka slobodno rastu i jačaju.                                                                                             
3.Odreži,odnosno skrati i ovu drugu i imaš blizance.Također ne vadiš do proljeća.
U margotiranje se ne upuštam niti me ne zanima,iako se 15 godina bavim bonsaijem.Rađe pronađi drvca koja nečeš morati margotirati. :chinaman:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline volverine

Odg: pomoc - sto sad?
« Odgovori #2 : 31-05-2010, 16:28:03 »
2.Sa presadnjom moraš čekati do drugog proljeća i onda presaditi.Do tada ih pusti neka slobodno rastu i jačaju.                                                                                             
3.Odreži,odnosno skrati i ovu drugu i imaš blizance.Također ne vadiš do proljeća.
U margotiranje se ne upuštam niti me ne zanima,iako se 15 godina bavim bonsaijem.Rađe pronađi drvca koja nečeš morati margotirati. :chinaman:

hvala :jupije:
a ovog sto sam margotirao, razmotat cu iduce subote, pa sto bude, nadam se uspjehu :)

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: pomoc - sto sad?
« Odgovori #3 : 31-05-2010, 16:34:03 »
bok.probaj ostavit bar do jeseni pa tek onda skini najlon.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!