Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Jedu li ptice čiknšit? :-D  (Posjeta: 2750 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dijxtra

Jedu li ptice čiknšit? :-D
« : 07-06-2010, 17:05:24 »
Dođoh doma i nađoh cijeli balkon pun supstrata. Izgleda ko da su mi ptice rovale po teglama. I to samo oko stabala koje imaju mahovinu ili gdje sam stavljao čiknšit. (da mi nije razrovan hrast sa mahovinom bez čiknšita pomislio bih da mi je čiknšit eksplodirao :-D) Na jednom mjestu sam zakopao činkšit odmah pod samu površinu supstrata i sad umjesto čiknšita imam krater, ko da je netko kopao namjerno tražeći čiknšit. Da li je ovo česta pojava? Mogu li se kako zaštititi? Nemalo se iznenadih količinom tenisita po balkonu, ne bih volio da to moram svakih par dana čistit...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Jedu li ptice čiknšit? :-D
« Odgovori #1 : 07-06-2010, 17:48:00 »
Dođoh doma i nađoh cijeli balkon pun supstrata. Izgleda ko da su mi ptice rovale po teglama. I to samo oko stabala koje imaju mahovinu ili gdje sam stavljao čiknšit. (da mi nije razrovan hrast sa mahovinom bez čiknšita pomislio bih da mi je čiknšit eksplodirao :-D) Na jednom mjestu sam zakopao činkšit odmah pod samu površinu supstrata i sad umjesto čiknšita imam krater, ko da je netko kopao namjerno tražeći čiknšit. Da li je ovo česta pojava? Mogu li se kako zaštititi? Nemalo se iznenadih količinom tenisita po balkonu, ne bih volio da to moram svakih par dana čistit...

...ne jedu šiknšit, al jedu hrpu životinjica koje razgrađuju čiknšit...i eto belaja.
To je normalno u sredinama gdje ptice nemaju "prirodnu" hranu. Kod mene u dvorištu se to ne događa. Stavi neke mrežice preko posude, ako bude daljnjih havarija....vidim po netu da ljudi pod normalno imaju mrežice na posudama.

Offline DonQuijote

Odg: Jedu li ptice čiknšit? :-D
« Odgovori #2 : 07-06-2010, 19:15:53 »
KOd mene rasturaju samo ono što je pokriveno mahovinom. Prošle godine sam imao toliko problema da sam maknuo svu mahovinu i više je nemam namjeru držati oko drva

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Jedu li ptice čiknšit? :-D
« Odgovori #3 : 07-06-2010, 21:08:16 »
Iz čikenšita jedu sitne djelove neprerađenog mljevenog kukuruza,koji je sastavni dio smjese za piliće.Ispod mahovine se znaju pojaviti ličinke onog kukca koji je jako nalik na velikog komarca-neznam kako se zove.Ličinke se hrane korjenjem mahovine,ali ne diraju korjenje drvca.Kasnije se ućahure i izleže se kukac.To privlači ptice.Kako kaže Mario,ako u blizini nemaju što drugo interesantno. :diablo:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!