Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Ajmo znalci.. koje je ovo drvo?:)  (Posjeta: 16149 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline boki

Ajmo znalci.. koje je ovo drvo?:)
« : 14-06-2010, 21:21:46 »
Molio bih za pomoć... nitko mi ne zna reć koje je ovo drvo....

P.S. ne obazirite se na cvijeće u posudi... moja stara ga je malo dohvatila...:P

Offline Andrija Zokić

Odg: Ajmo znalci.. koje je ovo drvo?:)
« Odgovori #1 : 14-06-2010, 21:27:38 »
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline boki

Odg: Ajmo znalci.. koje je ovo drvo?:)
« Odgovori #2 : 14-06-2010, 22:42:11 »
Drijen možda?
http://www.hobibonsai.com/index.php?topic=375.0

rekao bih da si u pravu... list mi jednako izgleda...hvala

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Ajmo znalci.. koje je ovo drvo?:)
« Odgovori #3 : 15-06-2010, 08:28:42 »
Drijen je sigurno.Ova posuda za mješanje kobasica ti je dobra. :great:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline boki

Odg: Ajmo znalci.. koje je ovo drvo?:)
« Odgovori #4 : 15-06-2010, 08:32:17 »
Drijen je sigurno.Ova posuda za mješanje kobasica ti je dobra. :great:

hehehe... da...da.. nekad davno su se u tome kobase miješale... pa nakon toga smjesa za piliće s obzirom da me muči gastritis i ništa od kobasa... i eto.. sad je bila jedina dovoljno velika za ovo drvce..:)

Offline Marija

Odg: Ajmo znalci.. koje je ovo drvo?:)
« Odgovori #5 : 15-06-2010, 09:52:43 »
Drijen je sigurno.Ova posuda za mješanje kobasica ti je dobra. :great:

hehehe... da...da.. nekad davno su se u tome kobase miješale... pa nakon toga smjesa za piliće s obzirom da me muči gastritis i ništa od kobasa... i eto.. sad je bila jedina dovoljno velika za ovo drvce..:)

Evo i treći član tročlanog Stručnog povjerenstva za identifikaciju bilja  potvrđuje da se radi o drijenu ...

P.S. nadam se da posuda za kobasice ima barem jednu rupu  ;)
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline boki

Odg: Ajmo znalci.. koje je ovo drvo?:)
« Odgovori #6 : 15-06-2010, 11:06:24 »
Drijen je sigurno.Ova posuda za mješanje kobasica ti je dobra. :great:

hehehe... da...da.. nekad davno su se u tome kobase miješale... pa nakon toga smjesa za piliće s obzirom da me muči gastritis i ništa od kobasa... i eto.. sad je bila jedina dovoljno velika za ovo drvce..:)

Evo i treći član tročlanog Stručnog povjerenstva za identifikaciju bilja  potvrđuje da se radi o drijenu ...

P.S. nadam se da posuda za kobasice ima barem jednu rupu  ;)

hehehe... ima ih nekoliko..ali svejedno, hvala što si napomenula;)
joj.. ljudi moji.. kad bi vi samo znali kako sam ja to drvo nosio.. dva kilometra na ramenu.. a vidite koliko je... i to po brežuljcima..

mučilo me u početku što sam stavio zemlju sa dosta pijeska.. ali izgleda da mu godi...

Offline boki

Odg: Ajmo znalci.. koje je ovo drvo?:)
« Odgovori #7 : 15-06-2010, 11:33:05 »
Inače ovako to izgleda bez lišća...(znam da baš nije bilo najsretnije vrijeme za lov)... ali molio bih onda za neki prijedlog za uređivanje... ovu prvu prednju najtanju granu sam malo skratio..

mislio sam pokušati sa nekim klinom razmaknuti onaj tanji dio debla od debljeg i kasnije ga eventualno malo izrezbariti jer je prilično nezanimljiv.. ona najduža dva dijela na vrhu sam mislio skroz odrezati i tamo onda na deblu ostaje jedan malo deblji dio.. idealan za izbušit nekakvu rupu ili tako nešto...

nebari mu je prilično dobar (ne vidi se baš) i niču dolje grančice koje će ići u korjen.. mislim da ga ne bi trebalo jako srezat jer su neke grane korijena debljine i do dva prsta tako da mislim da bi ukoliko bi ga srezo na 20-ak cm totalno izgublo proporciju..

eto.. ajmo sad prijedlozi i pokude:)

Offline boki

Odg: Ajmo znalci.. koje je ovo drvo?:)
« Odgovori #8 : 15-06-2010, 11:33:48 »
i sastrane

Offline DonQuijote

Odg: Ajmo znalci.. koje je ovo drvo?:)
« Odgovori #9 : 15-06-2010, 12:24:46 »
Ja mislim da je to drijen :mdr:



Offline gal

Odg: Ajmo znalci.. koje je ovo drvo?:)
« Odgovori #10 : 15-06-2010, 13:03:17 »
joj.. ljudi moji.. kad bi vi samo znali kako sam ja to drvo nosio.. dva kilometra na ramenu.. a vidite koliko je... i to po brežuljcima..
...da znamo kako ti je, ....mi ne radimo više takve greške. Sad uprtimo barem po tri takva, da ne idemo zalud tolke kilometre...  :hihihi:
...kaj se tiće rezanja ja bi težio visini kao na virtualu, ali to ovisi o izbojima. Drijen je tvrdo drvo pa će podnijeti puno drilanja....

Offline Marija

Odg: Ajmo znalci.. koje je ovo drvo?:)
« Odgovori #11 : 15-06-2010, 13:29:38 »
Iako Gal nije član stručnog povjerenstva   :idiot:  sviđa mi se njegov virtual  :verycool:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline boki

Odg: Ajmo znalci.. koje je ovo drvo?:)
« Odgovori #12 : 15-06-2010, 13:43:37 »
joj.. ljudi moji.. kad bi vi samo znali kako sam ja to drvo nosio.. dva kilometra na ramenu.. a vidite koliko je... i to po brežuljcima..
...da znamo kako ti je, ....mi ne radimo više takve greške. Sad uprtimo barem po tri takva, da ne idemo zalud tolke kilometre...  :hihihi:
...kaj se tiće rezanja ja bi težio visini kao na virtualu, ali to ovisi o izbojima. Drijen je tvrdo drvo pa će podnijeti puno drilanja....

vau.. e na ovo sam fakat osto paf  :surprised: :worthy:

mislite da bi najbolje bilo da ga sad pustim da raste pa se primim rezuckanja tamo u kasnu jesen s obzirom da on cvjeta već u veljači?

Offline gal

Odg: Ajmo znalci.. koje je ovo drvo?:)
« Odgovori #13 : 15-06-2010, 14:18:14 »
mislite da bi najbolje bilo da ga sad pustim da raste pa se primim rezuckanja tamo u kasnu jesen s obzirom da on cvjeta već u veljači?
...i virtual i savjeti ovako preko neta, odnosno na "slijepo" ne vrijede ništa, zato i gotovo nikad ne odgovaram na slična pitanja. Puno toga ovisi, generalno najbolje je rezati na proljeće prije kretanja lista, otprilike u vrijeme kad si ga vadio, cvatnja s tim nema veze, ovaj sigurno neće još godinama cvasti... Nadalje nije fora u rezanju, već u izbojima od kojih se gradi krošnja. Može se napraviti i od ovih, bit će drvo više, izgledat će tanje..... Možeš skratit otprilike po virtualu, ali je rizik da ne dobiješ izboje na željenom mjestu i upropastio si drvo... Kad imaš jedno drvo - puno briga!

Offline Marija

Odg: Ajmo znalci.. koje je ovo drvo?:)
« Odgovori #14 : 15-06-2010, 19:44:17 »
ovu sezonu ga pusti neka raste i neka se oporavlja, pa ga dogodine 2-3 mjesec pred kretanje vegetacije skrati deblo, oreži i sve ostalo ...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai