Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Bonsai izbor  (Posjeta: 3550 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aleksandar

Bonsai izbor
« : 25-08-2010, 18:12:28 »
Pozdrav svima na forumu....Nedavno sam dosao na pomisao da probam uzgajati bonsai.....Znaci ne kanim ih kupovat nego sam napravit....Ja sam totalni pocetnik i nemam nikakvo znanje o njima.Znaci prvo me interesuje koje se drvece moze upotrijebiti za bonsai.....Koliko sam shvatio to ne treba da bude mladica vec malo starije drvo....E sad koje drvo....Npr.da li u obzir dolazi hrast,maslina,kamelija,tresnja,smokva,ili u principu moze bilo koja biljka koja ima razvijeno stablo...Drugo,koliko treba da ta biljka bude stara? I kolike velicine...Eto barem to da saznam,pa kad nabavim drvce onda cu vam se obratiti sa jos pitanja...Pretpostavljam da ste sve ovo vec nekome objasnjavali ali se na ovom forumu slabo snalazim i ne znam naci te postove...

Pozdrav...

Offline Andrija Zokić

Odg: Bonsai izbor
« Odgovori #1 : 25-08-2010, 20:53:01 »
Npr.da li u obzir dolazi hrast,maslina,kamelija,tresnja,smokva,ili u principu moze bilo koja biljka koja ima razvijeno stablo...

Može sve nabrojano, divlja maslina i bjelograb su jako dobre vrste pogotovo za početnika.
Drugo,koliko treba da ta biljka bude stara?

Nebitno, mada su u uglavnom starije biljke karakternijeg izgleda.
I kolike velicine..

Za početak nešto manje (do 30cm) mada nema pravila.

Pročitaj malo pažljivije ovo:
http://www.hobibonsai.com/index.php?topic=892.0
andbonsai.com ~ andbonsai studio