Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: početak  (Posjeta: 9868 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline

početak
« : 20-09-2010, 21:50:45 »
Pozdrav svima! :jupi: Odlucio sam se poceti baviti sa bonsai-em prije mjesec dana, a prije 20tak dana sam poceo citati HBF, u tih 20tak dana skoro sve najvaznije teme sam prošao, i naucio dosta toga teoretski, te sam danas odlucio poci kupiti u rasadnik kineski brijest ili junipera :jupije: (procito sam da su oni najbolji za pocetnike), brijest nisam nasao al sam zato junipera pronasao nema neki nebari al eto..za pocetak bi mi bio dobar da se ucim na njemu, uglavnom dvoumio sam ga se kupiti zato  sto je imao zute iglice kraj debla i na jednoj strani? ostale strane junipera su zelene kao sto trebaju biti, al me zabrinjavaju te zute iglice, sto da radim ?da ga kupim ili ne? a nisam mu mogo vidijeti korijenje zato jer je bio u vecoj grasti pa ga nisam mogo obrnuti



Jel itko zna ? :frown:

Offline Andrija Zokić

Odg: početak
« Odgovori #1 : 21-09-2010, 20:53:37 »
Ne zanima te vađenje potencijalnih bonsaija iz prirode?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline

Odg: početak
« Odgovori #2 : 21-09-2010, 21:07:44 »
A zanima me, to sam i mislio naravno, al moram vidijeti gdje mogu traziti, ima mina po okolnim brdima pa mi nije svejedno  :lol:

Offline

Odg: početak
« Odgovori #3 : 21-09-2010, 21:18:50 »
Snaci cu se vec nekako  :smile: yamadori-i se vade od 9mje pa do 3mje? ako je tako imam jos vremena onda ^^

Offline Andrija Zokić

Odg: početak
« Odgovori #4 : 21-09-2010, 21:21:02 »
Snaci cu se vec nekako  :smile: yamadori-i se vade od 9mje pa do 3mje? ako je tako imam jos vremena onda ^^

To je najbolje vrijeme pogotovo za naše područje. Marija i ja smo tražili oko Dubrovnika ali stvarno treba paziti na mine kao što kažeš.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline

Odg: početak
« Odgovori #5 : 21-09-2010, 21:29:06 »
Da da znam, fala na info :chinaman:

Offline medo17

Odg: početak
« Odgovori #6 : 29-09-2010, 22:34:33 »
pozdrav :)

ja sam još jedna osoba koja se želi bavit ovim malim čudom ;)
čitala sam tu po forumu i po netu malo o tome di da ja to nabavim, e a sad neznam koliko je to kod nas moguće pronaći? iz šibenika sam inače..
pa me zanima mogu li tu igdi po prirodi potražit? i na šta da obratim pažnju? s obzirom na naše podneblje...

Offline Andrija Zokić

Odg: početak
« Odgovori #7 : 29-09-2010, 22:52:56 »
e a sad neznam koliko je to kod nas moguće pronaći? iz šibenika sam inače..
pa me zanima mogu li tu igdi po prirodi potražit? i na šta da obratim pažnju? s obzirom na naše podneblje...

Oko Šibenika sigurno možeš pronaći odlične materijale. Trebaš tražiti zakržljalo malo drvo a toga u našem kršu ne nedostaje.
Vidi malo ove upute:
http://www.hobibonsai.com/index.php?topic=892.msg12616#msg12616
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline medo17

Odg: početak
« Odgovori #8 : 29-09-2010, 22:58:33 »
Čitala sam i to. samo mene je strah da ja neću znat pronaći pravo stablo? gledala sam slike po forumu pa otprilike imam neku viziju...
možda nekakvu maslinu? ona mi se čini kao idealna za nas tu. i prekrasno je stablo kako god okreneš :)

Offline

Odg: početak
« Odgovori #9 : 29-09-2010, 23:13:16 »
provaj sa maslinom, pocetnica si ( ko i ja) ne mozes pogrijesit^^ ako jos nabasas na divlju maslinu tim bolje  :jezik:

Offline Andrija Zokić

Odg: početak
« Odgovori #10 : 30-09-2010, 06:40:33 »
Maslina je dobra, pogotovo početnicma.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Marija

Odg: početak
« Odgovori #11 : 30-09-2010, 08:10:24 »
Ako lutaš po šibenskom zaleđu, treba paziti na minski sumljiva područja ...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: početak
« Odgovori #12 : 30-09-2010, 16:41:24 »
Čitala sam i to. samo mene je strah da ja neću znat pronaći pravo stablo? gledala sam slike po forumu pa otprilike imam neku viziju...
možda nekakvu maslinu? ona mi se čini kao idealna za nas tu. i prekrasno je stablo kako god okreneš :)
Nitko od nas nije prvi puta znao što izvaditi i dali je dobro.Izvadi ono što je tebi ljepo.Ali ti si u prednosti ispred nas jer ti mi možemo poslje komentirati dali je dobro ili ne.Nama nije imao tko jer niti sami onda nismo znali.Kad izvadiš drugo,treće četvrto drvo..vidjet češ sama da vadiš sve bolja drvca i skužiti u čemu je kvaka.. 8)
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Andrija Zokić

Odg: početak
« Odgovori #13 : 30-09-2010, 17:28:28 »
Nitko od nas nije prvi puta znao što izvaditi i dali je dobro.Izvadi ono što je tebi ljepo.Ali ti si u prednosti ispred nas jer ti mi možemo poslje komentirati dali je dobro ili ne.Nama nije imao tko jer niti sami onda nismo znali.Kad izvadiš drugo,treće četvrto drvo..vidjet češ sama da vadiš sve bolja drvca i skužiti u čemu je kvaka.. 8)

Dobro rečeno! :smile:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline medo17

Odg: početak
« Odgovori #14 : 30-09-2010, 20:23:53 »
hihihihi ok hvala! već sam jutros lutala i tražila, ovaj vikend ću se posvetit tome pa kad nešto nađem javim se za pomoć ;)