Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Mauro u Bistri  (Posjeta: 20990 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline helleborus

Mauro u Bistri
« : 27-09-2010, 14:27:33 »
Znate da se bliži vrijeme dolaska... Želio je vidjeti drvo na kojem će raditi i rekao : nabavite puno rafije i bakrene žice!!!   :tlab:  Baš se veselim  :haaaahaaaaa: 

Moglo bi ovo biti nešto jako, jako zanimljivo  :turpija:

Offline dijxtra

Odg: Mauro u Bistri
« Odgovori #1 : 27-09-2010, 21:40:46 »
Jel ovo znači da je demonstracija otvorena za posjetitelje ili u biti ne baš? :-D

Offline Andrija Zokić

Odg: Mauro u Bistri
« Odgovori #2 : 27-09-2010, 22:53:34 »
Očekujem nove zanimljive video materijale! ;)
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline helleborus

Odg: Mauro u Bistri
« Odgovori #3 : 28-09-2010, 08:32:53 »
Očekujem nove zanimljive video materijale! ;)

A mi očekujemo da ih dođete pogledati uživo.  :hi:

Offline helleborus

Odg: Mauro u Bistri
« Odgovori #4 : 28-09-2010, 08:36:05 »
Jel ovo znači da je demonstracija otvorena za posjetitelje ili u biti ne baš? :-D

U biti je organizirana za ljude koji su već godinama u bonsaiju, no još nije sigurno gdje će biti. Ako bude organizirano u nekom javnom, a ne prvatnom prostoru ne vidim razloga zašto neki 'novi' ne i mogli doći. No, ja nisam baš nadležna za te odluke pa se već unaprijed ograđujem ak sam nekaj krivo napisala  :dunno:

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Mauro u Bistri
« Odgovori #5 : 28-09-2010, 19:26:13 »
Demo može biti otvoren za posjetitelje.
Par ljudi više ili manje ne predstavlja problem što se prostora tiče. Međutim, kako sve u svezi Maurovog dolaska financiramo sami, očekujem sudjelovanje zainteresiranih ljudi koji nisu do sada već pozvani.
400kn po osobi za subotu i nedjelju biti će dovoljno
vidimo se

Offline dijxtra

Odg: Mauro u Bistri
« Odgovori #6 : 28-09-2010, 22:51:50 »
OK, point taken.

Offline helleborus

Odg: Mauro u Bistri
« Odgovori #7 : 19-10-2010, 11:21:53 »
U želji da što više naučimo i odradimo s Maurom :
1. mislim da je bolje da počnemo u 9, bar u nedjelju (ako već nećemo i u subotu jer Mauro dolazi kasno).
2. predlažem da ručak ne bude u lokalnoj pizzeriji nego da naručimo pizze i ne gubimo dragocijeno vrijeme (znamo da se to najčešće toliko oduži da prođe pol popodneva dok se opet ne skupimo). Tako neka svatko ko ne želi naručiti pizzu ili lazanje, od doma ponese sendvič.
3. ispod dvorane u kojoj će se sve održavati je dućan u kojem možemo kupiti nakaj za piti
4. dvarana u kojoj se sve održava nije besplatna (a nekako smo mislili da će biti), cijena je 600 kuna za dva dana. Zato će na radionicama biti jedna kutijica s prilozima. Ko može dat će nešto za pokrivanje tih troškova.
5. subota navečer bi trebala biti tradicionalna večera u restoranu. Troškove svako snosi svoje. Znam da je mnogima to trošak koji si ne mogu priuštiti pa možemo eventualno ostati kod nas doma i smisliti neku zajedničku večeru kod nas. Uključite se s prijedlozima.
6. U nedjelju smo do 15 sati u dvorani. Nakon toga treba je očistiti pa molim da se također svi angažiraju oko toga. Svakako se moramo potruditi da već unaprijed pripremimo sve potrebano za što lakše čišćenje i održavanje reda (najloni na podu, stolovima, vreće za smeće...) Uključite se.
7. nakon radionice Mauro i njegova cura žele malo do grada, tako da sve završava u 15 (s pospremanjem!!!)

Offline gal

Odg: Mauro u Bistri
« Odgovori #8 : 19-10-2010, 13:16:22 »
...ja planiram doći samo u subotu, dakle:
U želji da što više naučimo i odradimo s Maurom :
1. mislim da je bolje da počnemo u 9, bar u nedjelju (ako već nećemo i u subotu jer Mauro dolazi kasno).
...izvrsna ideja, kaj se mene tiće može i ranije
2. predlažem da ručak ne bude u lokalnoj pizzeriji nego da naručimo pizze i ne gubimo dragocijeno vrijeme (znamo da se to najčešće toliko oduži da prođe pol popodneva dok se opet ne skupimo).
...još bolja ideja!
4. dvarana u kojoj se sve održava nije besplatna (a nekako smo mislili da će biti), cijena je 600 kuna za dva dana. Zato će na radionicama biti jedna kutijica s prilozima. Ko može dat će nešto za pokrivanje tih troškova.
...nema problema...
5. subota navečer bi trebala biti tradicionalna večera u restoranu. Troškove svako snosi svoje. Znam da je mnogima to trošak koji si ne mogu priuštiti pa možemo eventualno ostati kod nas doma i smisliti neku zajedničku večeru kod nas. Uključite se s prijedlozima.
 
…ja ne mogu ostati na večeri ni u kojoj opciji.
6. U nedjelju smo do 15 sati u dvorani. Nakon toga treba je očistiti pa molim da se također svi angažiraju oko toga. Uključite se.
 
…mogu metlati u subotu.

Offline helleborus

Odg: Mauro u Bistri
« Odgovori #9 : 19-10-2010, 13:58:29 »
Javili se ovi iz općine (naknadno)  i smilovali se da moramo platiti samo jedan dan, znači 300 kuna.  :haaaahaaaaa:
Drago mi je da se slažeš s prijedlozima...

Bit će metlanja i u subotu  8) , žao mi je kaj nemreš ostat na večeri.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Mauro u Bistri
« Odgovori #10 : 19-10-2010, 20:16:41 »
Nadam se da ču moći doči. Neznam dali sam razumio da je dvorana 300 kuna za dva dana po osobi. E drugo pitanje gdije je ta dvorana u Bistri i dali možemo doči mi nadobudniji početnici?
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Mauro u Bistri
« Odgovori #11 : 20-10-2010, 08:39:22 »
U želji da što više naučimo i odradimo s Maurom :
1. mislim da je bolje da počnemo u 9, bar u nedjelju (ako već nećemo i u subotu jer Mauro dolazi kasno).
2. predlažem da ručak ne bude u lokalnoj pizzeriji nego da naručimo pizze i ne gubimo dragocijeno vrijeme (znamo da se to najčešće toliko oduži da prođe pol popodneva dok se opet ne skupimo). Tako neka svatko ko ne želi naručiti pizzu ili lazanje, od doma ponese sendvič.
3. ispod dvorane u kojoj će se sve održavati je dućan u kojem možemo kupiti nakaj za piti
4. dvarana u kojoj se sve održava nije besplatna (a nekako smo mislili da će biti), cijena je 600 kuna za dva dana. Zato će na radionicama biti jedna kutijica s prilozima. Ko može dat će nešto za pokrivanje tih troškova.
5. subota navečer bi trebala biti tradicionalna večera u restoranu. Troškove svako snosi svoje. Znam da je mnogima to trošak koji si ne mogu priuštiti pa možemo eventualno ostati kod nas doma i smisliti neku zajedničku večeru kod nas. Uključite se s prijedlozima.
6. U nedjelju smo do 15 sati u dvorani. Nakon toga treba je očistiti pa molim da se također svi angažiraju oko toga. Svakako se moramo potruditi da već unaprijed pripremimo sve potrebano za što lakše čišćenje i održavanje reda (najloni na podu, stolovima, vreće za smeće...) Uključite se.
7. nakon radionice Mauro i njegova cura žele malo do grada, tako da sve završava u 15 (s pospremanjem!!!)

Potpredsjednica je govorila, nema se tu što više reći...(usuđuje li se tko uopće??)
Računajte tako kako je Duda napisala.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Mauro u Bistri
« Odgovori #12 : 20-10-2010, 08:46:05 »
Nadam se da ču moći doči. Neznam dali sam razumio da je dvorana 300 kuna za dva dana po osobi. E drugo pitanje gdije je ta dvorana u Bistri i dali možemo doči mi nadobudniji početnici?
Dvorana je 300 kuna (trebala je biti 600) i to nema veze s vama koji dolazite. To ulazi u trošak Maura koji snosimo Duda i ja.

Vi, nadobudni početnici, možete doć. Napisao sam (vjerojatno nisi vidio post) da dan košta 200kn, dakle, dva dana po osobi su 400kn...ajde neka bude 300kn za sve one koji će biti prisutni oba dana. Za one koji dolaze na jedan dan, dan je 200kn, bilo to nedjelja ili subota. Cijene vrijeda za sve ljude koji nisu POZVANI na druženje...oni znaju koji su... Čajko, Mario, Don, Gal, Luc, prof.K, Pavletić, Marija, Andrija (AM neće doći) ...za ove dečke vrijedi...ako žele pomoći nekakvim dobrovoljnim doprinosom ...dobro, ako ne žele ili ne mogu...opet dobro.
Morate si donijeti alat, žicu, biljku...ukoliko imate.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Mauro u Bistri
« Odgovori #13 : 24-10-2010, 18:00:49 »
67 fotografija... bilo je ispirativno, novo i drugačije.... Hvala svima!
http://marioyamadori.blogspot.com/2010/10/mauro-stemberger-u-bistri-13.html

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Mauro u Bistri
« Odgovori #14 : 24-10-2010, 19:28:47 »
Je, bilo je mrak. Mauro je sjajan tip. Dogovorili smo da idemo k njemu u Italiju na proljeće raditi na njegovom materijalu s njegovim studentima. On opet dolazi k nama slijedeće jeseni. Sjajno.
Izuzetno sam zadovoljan. Naučili puno, vidjeli puno, pomaknuli neke barijere u glavama, zakopali nova prijateljstva u srce :)

http://sandevbonsai.blogspot.com/2010/10/mauro-stemberger-demo-pinus-mugho.html